Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az, hogy ha az anyám...

Normális az, hogy ha az anyám tudja, hogy hormonbetegségre cukorgyógyszert szedek és olyan diétán vagyok mint egy 1es cukros akkor csokit sütit édes üditőt tálal fel mikor megyünk hozzájuk illetve mikor jönnek ezt hoznak töménytelen mennyiségben?

Figyelt kérdés

Többször kb egy éve mikor megyünk hozzájuk nem eszek nem iszok. Eleinte nem szóltam semmit, már egy ideje szólok mindig bár finoman, hogy hát ez tele van cukorral köszi én ilyet nem kérek vagy nem ihatok...stb.

Üditő már ha innék soha nincs light, nem nagyon iszk itthon is csak sima vizet meg főzött zöldteát izesités nélkül, de ezt már egy jó 2 éve igy csinálom, gyógyszert egy éve szedek.

Nem nagyon ehetek szénhidrátot és cukrosaT.

itthon nekem ez már alap és megszokott, elmegyek valahova olyat kérek amit ehetek ihatok.

De kérdezem én: a saját családom anyám és apám nem gáz, hogy ezt egyáltalán nem veszi figyelembe?? Nincs testvérem, senki más nyűgjeit nem kellene tekintettel vegyék.

Ma is eljöttek és hoztak egy nagy tálca süteményt , egy rakat sósat, is mellé sima sajtosrud sima lisztból, nem teljes kiörlésű természetesen, és mellé egy nagy adag 6db képviselőfánkot.


Nos a gyerekem egy db-ot evett meg elég is volt neki, az uram soha életében nem szerette az édességet.

Én szerettem régen, de nem ehetem és elfogadtam.

Kérdezem én:ezt nekem hozták akkor???



2013. márc. 3. 17:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány évesek, de biztosan nem értenek hozzá, vagy úgy gondolják, hogy nem árthat.


Próbáltál már adni nekik pl egy listát, hogy mit ehetsz/ihatsz?

2013. márc. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

45 anyám és 50 apám.

mi meg már lassan 3 éve meddőséggel küzdünk, lombikról lombikra járunk, elég komoly ez az inzulin betegségem, többször voltam kórházban és műtöttek is, évek óta megy a huzavona ezzel kapcsolatban, szóval tudják , tudniuk kéne.

Mi mondjuk nekik.

Listát éppen nem adtam még, de el lett mondva, hogy liszt csak tk, azt is csak módjával, no cukor,

tudják, hogy itthon 2 félét főzök egyet a családnak egyet magamnak...

Minden alkalommal elmondom mikor ott vagyok hogy nem kérek üditöt mert cukros, és sütit sem kellene egyek.

Legközelebb mikor megyek nincs se light üditő se viz, és süti dögivel az asztalon.

Elég rosszul esik.

Vagy legközelebb vigyek magammal egy üveg vizet ha megyek :)?

2013. márc. 3. 17:33
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Vagy csak szimplán bunkó. Apám és nagyanyám is ilyen. Tudja, hogy neked nem szabad? Csakazértis és jókat röhög és előtted zabálja...
2013. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. Nekem is IR-m van, és lombik kellett (főleg más miatt, de ugye ez is számít).

Anyukám még mindig hozza a csokikat. Egy időben figyelt, de aztán belazult. Anyósom mindig diabetikus sütit hozott, Apósomék viszont sosem figyeltek erre.

Valahogy nem veszik ezt komolyan. Lehet azt hiszik, csak túllihegjük...

2013. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha a csapvizet nem iszod meg, akkor vigyél magadnak igen. Azért ha nem internetbarátok a szüleid, akkor nehéz egy átlagos otthonban megfelelő "diétás" receptet találni, amiben se cukor, se liszt, ha még is az csak módjával.

Viszont gondolom kedveskedni szeretnének, ne vedd ezt annyira a szívedre.


Esetleg vigyél nekik egy-két süti receptet, hogy ezeket olykor megsüthetnék nektek, amikor mentek, az én családom imádja ha kifejezett kérés van, így nem kell gondolkodniuk mivel készüljenek. :)

Ezen felül lehet nem is törődtek igazán azzal, hogy te nem ihatod meg az üdítőt, mert úgy is mindig azt látják, hogy vizet iszol, akkor meg minek erőlködjenek? Legközelebb vigyél magadnak valamilyen üdítőt esetleg, hogy lássák, te is meginnád, csak éppen náluk sosincs mit.

2013. márc. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ja és anyám eü-s :)
2013. márc. 3. 17:40
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint ők ilyenek. Van ez így.

Anyukám is hasonló, tíz éve költöztem el, azóta ha meglátogatom, tuti hogy vagy mákos sütit csinál vagy tejberizst, "direkt a kedvemért". Ez az a két dolog, amit világéletemben utáltam, plusz most már én sem ehetek cukrosat. Mégis mindig megcsinálja, aztán mindig megsértődik, hogy nem eszem.

Szerintem az ilyen szülőnek ennyit is számít a gyereke, el kell fogadni. Anyámról legalábbis tudom, hogy mérhetetlenül önző. Még szerencse, hogy egyik gyereke sem allergiás semmire, mert simán kinyírta volna a nemtörődömségével.


Tedd el a sütiket, jó lesz ha vendéget fogadtok, ami meg nem áll el és nem fagyasztható, azt adjátok oda a szomszédnak. Mást nem nagyon tehettek.

2013. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Sajnos internetbarátok. A sajnos-t azért irom mert mindent ott csekkolnak le, napi szinten használjűk, letöltenek...stb szóval nem gond megnézniük.

Egyébként meg nem nehéz dolog egy ilyen recept.

Zöldségek,husi köret nélkül, mint főétel.

A desszert meg olyan szinten nem érdekel, hogy egyáltalán. Megszokja az ember hogy nem eszik ilyesmit, de ha igen az sem nagy dolog, ha édesitőt teszel bele cukor helyett nem?? illetve a boltban a polcról a sima helyett tk lisztet eszel le.

Nem tudom miért bonyolult. Ugyan ugy lehet mindent csinálni csak édesitővel és tk lisztből.

2013. márc. 3. 17:44
 9/18 anonim ***** válasza:
Le kellene ülnöd velük,és megbeszélni ezeket a dolgokat.Kérdezd meg őket,hogy ők mit szólnának,ha te amikor átmennek hozzátok,salátát szolgálnál fel nekik és light üdítőt.Mondd el nekik,hogy azzal hogy eléd tesznek olyan dogokat amit nem ehetsz csak kínoznak,mert csak a nyálad csorog tőle.Tudatosítsd bennük,hogy te beteg vagy és ha igazán szeretnek téged akkor ezt vegyék figyelembe.
2013. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Én "csak" fogyózom most, de mára olyan beteg lettem, hogy nem tudtam magamnak ételt készíteni. Puszta jóindulatból olyan tányérnyi levest kaptam, aminek a fele tészta volt. Levest megettem, tésztát nem. Aztán mi lett vacsira? Boltban készen vett rántott cuccok bő olajban kisütve. Az senkit nem zavar, hogy voltam nemrég a 100 kilón is túl, és hogy az elmúlt 14 nap alatt 4,5 kg-ot adtam le azzal, hogy normális ételeket eszek. Egyértelmű: a halálomat akarják.
2013. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!