Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked van/volt szerencsejáték...

Neked van/volt szerencsejáték függő családtagod?

Figyelt kérdés

Egy nemrég feltett kérdés kapcsán jutott eszembe.

A Te közvetlen családodban volt olyan aki mondjuk minden pénzét nyerőgépeken bukta el?

Volt olyan aki a családjának a megélhetését sodorta veszélybe a játék miatt?


2013. márc. 3. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Családba szerencsére nem volt ilyen, de a bátyám apósa sajnos ő ilyen volt.

A bátyám barátnőjének részben emiatt volt rossz gyerekkora, mert az apja folyton kocsmázott, és a pénzt ott verte el, persze nem mindet szerencsére, de amikor már iskolás volt ha jól tudom 5. osztályos akkor az apja rászokott a szerencsejátékokra, volt amikor nyert, elég sok pénzt, akkor egy ideig elvoltak, meg akkor kapott is ajándékokat, mindenfélét amire vágyott de utána csak a bukás jött folyamatosan.

Mesélte hogy amikor az apja elszórta minden pénzét a nyerőgépeken kb 1 hét alatt akkor az anyja fizetéséből éltek egy hónapban, tehát luxust nem engedhettek meg maguknak, nem volt autó sem mert ugye benzinre már ne telt és ez még a válság előtti időkben volt ha jól tudom 10-11 éve. De akkor jött a rosszabb amikor már az anya keresetét is eljátszotta. Ez akkor volt amikor nyáron iskola előtt mentek bevásárolni iskola cuccok, meg minden és volt amikor az anyja benézett a pénztárcájába és volt 2000 Ft benne összesen a 30 ezerből. Aztán akkor vette észre hogy ami a számláján van pénz az is rohamosan elkezdett fogyni. Akkor már nem ivott az apja annyit, sőt mindig józanul ment haza csak 2-3 sört ivott, meg a cigiről is leszokott akkor mert az volt az ígérete hogy ha nem vállnak el akkor leszokik róla, azt megtette de jött helyette a szerencsejáték. Olyan is volt amikor megkapták a fizetést és 1 hét kajára volt elég a pénz mert a többit elverték, aztán ugye kölcsön kérés, hitel stb... mert a házban is voltak gondok, ezzt megcsinálni azt, akkor egy ideig nem volt szerencsejáték, nagyjából egyenesbe kerültek fizették a törlesztést meg minden, de ez tartott majdnem 1 évig, utána megint fogyott a pénz, végül ott tartottak hogy már a számlával is elmaradta, a törlesztőre sem telt, ez már 2005-ben volt. mert annyira ment az idő, aztán rá pár hónapra kilakoltatták őket, sok mindenüket elvesztették, autót már jóval előtte eladták, de nem kaptak érte sokat mert az idő meg a használatlanság miatt tönkre ment, és vesztett az értékéből is. Aztán válás lett a vége, ők ketten külön élnek panelban a mai napig is. Az anyja magányos depressziós, egyedül élnek ketten de legalább rendes fizetéssel, mert ugye a sógornőm is elkezdett dolgozni, de sok mindenről le kellett mondania, egyetem tabu téma, mert kellett a pénz, így érettségi után nagyon nehezen talált munkát, és éppen hogy megvannak.

Az apja 2 éve lett öngyilkos, igaz előtte örökölte a szülei házát 1 éve, de azon is adósság volt így nem maradt meg sokáig, és még maradt annyi tartozás amit sajnos megörököltek, de a szerencse az hogy nem olyan vészesen sok és már csak júniusig kell fizetniük utána ebből is kilábalnak.

Na szóval nekik így ment tönkre az életük, és mindenük megvolt szinte, autó, jó ház, jól kereső szülők, most meg panel, albérlet, nem túl jó környéken, és éppen hogy tudnak mit enni, de abból sem eresztik el magukat, ugye a lány jövője pocsékba fulladt.

2013. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Igen, én az vagyok, de tudom magam kontrollálni.
2013. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Igen, faterom, de most betiltották a nyerőgépeke, úgyhogy szeginy.
2013. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nincsen
2013. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!