Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan férfiról aki kb. kéthavonta egyszer lerészegedik ilyen előzmények után? Lehet belőle nagyobb gond?

Figyelt kérdés
16 éve ismerjük egymást, három évvel ezelőttig nem ivott egy kortyot soha egy kortyot sem. A szülei alkoholisták voltak, ezért is undorodott az alkohol szagától is. Kb. három éve ivott meg egy sört, azóta sörözik bár mértékkel, hetente egy doboz vasárnap. Ebből nem hiszem hogy baja lenne. A gond inkább az, hogy előkerült egy gyerekkori barátja úgy másfél éve, vele kéthavonta egyszer elmegy valahova, és az utóbbi négy alkalommal már holtrészegen esett haza. Ha nem lennének ezek az előzmények, fiatalok lennénk nem játszanám a zsörtölődő feleséget, de így kicsit féltem. Őt is, a családunkat is. Ha megpróbálom megbeszélni vele, akkor hárít, és ő van megsértődve, hogy azt feltételem róla, hogy ő is alkoholista lesz.

2013. márc. 4. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a feltételezésed. A cimborája belerángatja őt a szülei nyomába.
2013. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Míg nem látja be, hogy hova vezet addig nem tudom mit tehetnék. Max ultimátumot adok neki, de mivel nem fogja fel, hogy igazam van, tényleg csak azt látná az egészben, hogy én nem bízok benne.
2013. márc. 4. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálatok az ital,és a haver már csak egy okozat.Komolyabb probléma van kettőtök között.
2013. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem állítom, hogy az elmúlt 16 évet végig mosolyogtuk egymásra. Vannak/voltak kisebb gondok, de inkább tőlünk függetlenek, ami ellen nem tudunk tenni. Viszont ez nem lehet ok az ivászatra. Nekem pl. ugyanaz a gondom mint neki, mégsem iszok.

Mindegy, nem húzom fel magam, mindig kiakadtam, ha valaki azzal jött, hogy az ivásnak oka van. Mintha ettől megoldódna.

Nem akarom hogy a férjem is így járjon, (attól aztán szép boldog család lennénk..)

2013. márc. 4. 15:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt, hogy leülök vele beszélgetni és elsőször próbálok hatni rá. Mivel mindkét szülője alkoholista volt, ha jól értelek, akkor szinte nem is volt lehetősége más modellt találni, lelki modellt és problémamegoldási modellt, hacsak nem volt egy jó (vagy a szüleinél jobb) nagyszülő, nagybácsi, nagynéni a közelben.


A nem ivott egy kortyot sem komoly jelzése annak, hogy nagyon mély gondjai vannak a szülei alkoholizmusával.

Ez ugyanis azt jelenti, hogy nem meri magát elengedni egy másodpercre sem, nem akar semmiben sem olyan lenni, mint a szülei, és attól retteg, hogy ha egy kortyot is iszik, ős is elindul azon az úton, ami miatt annyit szenvedett gyerekként.


A barátot kellene valahogy lepattintani róla, mert valószínűleg a férjed gyöngébb jellem vagy befolyásolhatóbb, mint a haver és az rántja a sárba. Ez elég nehéz folyamat és cikis is, mert ha elkezdesz vadulni, akkor csak az lesz az eredménye, hogy elmarod magadtól: csakazértis csinálja.


Javaslok egy jobb ötletet, de ehhez a te erőd kell, hogy kibírd hiszti és veszekedés nélkül: amikor hazajön holtrészegen, úgy viselkedj vele szemben, mintha vadidegen ember lenne. Rá se nézz, ne kapjon meleg vacsorát, semmit, zárkózz be külön szobába. Ezt másnap is folytathatod, de harmadnap már ne. Érezze, hogy ez a viselkedés vele szemben büntetés, és csak azért bünteted, amit hibának tartasz: a holtrészegre ivást.


Ahányszor ezt eljátssza, annyiszor tégy így. Ki is zárhatod a lakásból, ha az a jó büntetés neki. Te tudod, hogy milyen "részegtípus", ezért vigyázz vele. Ha az a fajta részeg, aki részegen vadul, hőbörög, tör, zúz, ordít, akkor csak nézz rá jó rondán, amikor megjön haza részegen, egy szót se szólj hozzá, és zárkózz be a szobádba.

Ha az a típus, aki hazaérve egy szó nélkül az ágyba fekszik és horkol, akkor hagyd békén.


Egyébként pedig javaslom a párterápiát, mielőtt eldurvulna a dolog. Egy szakember nagyon jól tudja kezelni ezt a "hármast", amiben ti szenvedtek.


Legrosszabb esetben ott a válás, de az legyen a legutolsó megoldás!


Ps: Ha részegen bántalmaz, vagy bántalmazni akar, akár téged, akár mást a családban, akkor haladék nélkül hívd ki a zsarukat!

2013. márc. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak en vagyok, aki szerint ket havonta egy ereszdelahajam belefer es iszonyu tavol van az alkoholistava valastol?
2013. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6, szerintem is belefer. Ha mar heti rendszeresseggel fordulna elo, talan elgondolkodnek, hogy talan tenyleg ez csak okozat, ahogy az egyik valaszolo irta.
2013. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy messze áll attól, hogy valaki alkoholistává váljon. De ha 40 éves koráig valaki egy kortyot sem iszik, mert undorodik a szagától is (gyerekkor miatt), majd kéthavonta tökrészegen jön haza azért elgondolkodtatott. Alap esetben még én sem foglalkoznék vele. Ezért is kérdeztem úgy hogy az előzményeket figyelembe véve.
2013. márc. 8. 11:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Erősen fennáll a veszélye...
2013. márc. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen kimaradtak ezek a tivornyák a fiatalkorából és azért csinálja, mert most egy kicsit rákapott. Amíg nem sűrűsödnek az alkalmak, addig én nem aggódnék. Kéthavonta egyszeri lerészegedéstől nem lesz senki alkoholista, főleg, ha már másfél éve tartják ezt a rendszerességet, és nem lettek gyakoribbak az alkalmak.
2013. ápr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!