Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová költöztessem a hisztis...

Hová költöztessem a hisztis nagyanyámat, édesanyám volt anyósát, aki hozzánk akar becuccolni?

Figyelt kérdés

Még a kilencvenes évek közepén a szüleim építettek egy házat, apám (akkor igencsak jómódú) apjától és anyjától elég nagy anyagi támogatást kaptunk, cserébe ők igényt formáltak az egyik szintre a háromból, azonban sosem laktak itt.


Apám és anyám elváltak azóta, apám a tulajdonrészét rám íratta a válás után. Én is családot alapítottam, ezért a két felső szintet jól elszeparáltuk az alsótól: alul anyu lakik, felül mi ketten a párommal. Gyerekünk még nem született, a házátalakításra felvett hitel felemészti a jövedelmünk nagy részét.


Az apai nagybátyámékat úgy támogatták meg a nagyszüleim, hogy amikor mi pénzt kaptunk az építkezésre, akkor nagyiék ráíratták a házukat a bácsikámra, haszonélvezeti jog nélkül. Most, hogy a nagybátyám meghalt, a nagynéném kirakta a nagyanyámat (mindig is utálták egymást), nagyanyám egy rokonhoz költözött, de ott sem maradhat.


Naponta több telefont kapok a nagyanyámtól, hogy menjek érte, költöztessem hozzánk. 74 éves. Minden hívásában sír (vagy inkább hisztizik). Idegőrlő dolog. Ráadásul sosem volt közöttünk szoros kapcsolat, főleg azért nem, mert mindig megvédte az anyámat és az engem folyamatosan terrorizáló apámat. Rossz természetű, mert irányítani akar, megmondja, hogy szerinte mi a jó.


De hová rakjam? Anyám mellé az alsó szintre? Anyu se tudná elviselni.


Hozzánk a két felső szintre? Nem szeretem, ha beleszólnak a dolgaimba, s azt sem, hogy valaki ránk nyisson szeretkezés közben.


Meg miért nekem kellene foglalkoznom vele? Miért én hallgassam a nyöszörgéseit, az állandó panaszait? Van ő neki rajtam kívül még néhány unokája...


2013. márc. 5. 10:38
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Ezt elírtam egy kicsit: szóval nagyanyám állandóan megvédte apámat, pedig tudván tudta, hogy rendszeresen bántalmazza anyut meg engem.
2013. márc. 5. 10:40
 2/42 anonim ***** válasza:
42%

Gondoskodjon róla a saját fia! Szüleid elváltak, neked csak résztulajdonod van benne.


Jogilag kell utána nézni, hogy az a szint, amire igényt tartanak, arra jogilag van-e haszonélvezeti joguk, tehát ha kikéred a tulajdonlap-másolatot a földhivataltól, a bejegyzett haszonélvezeti jognak szerepelnie kell rajta.

Ha ilyen bejegyzés nincs, akkor a szóbeli igény-bejelentés, az csak addig volt érvényben, amíg a szüleid együtt éltek.

Elváltak, ettől kezdve jogilag csak a saját gyermekével szemben lehetnek elvárásai.

2013. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
12%

1. Ez első sorban az anyád dolga lenne, hiszen az ő anyukájáról van szó!



2. "74 éves. Minden hívásában sír (vagy inkább hisztizik)"

Ha téged ennyi idősen az utcára tennének, te is hisztiznél!!

2013. márc. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Jól értelmezem hogy a nagyszüleid támogatásából épült házban laktok?
2013. márc. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

1. Apám nem tud róla gondoskodni, azt sem tudom, hogy hol dolgozik most külföldön, a Facebookról meg törölte magát.

2. Apám anyjáról van szó.

3. Igen, a ház költségeinek kb. negyedét adták az apai nagyszüleim.

4. Semmiféle haszonélvezeti joga nincs a tulajdonlapon.

5. Nekem ne sírjon, mert ha valaki hangosan sír, az nagyon stresszes számomra, nem szeretem a hüppögő hangokat.

2013. márc. 5. 11:00
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád mellé semmi esetre nem rakhatod hiszen ő a volt menye, neki semmilyen kötelessége nincs.

De viszont írtál egy mondatot: "cserébe ők igényt formáltak az egyik szintre a háromból, azonban sosem laktak itt." Az hogy nem laktak ott az nem jelent semmit, most szeretne ott lakni. én azt mondom , hogy mivel ő általa lakhatsz te is most ott, ezért be kellene fogadnod. Ha nincs a nagyszülők támogatása most lehet hogy nem 3 szintes házban élnél hanem egy viskóban. Ezért kellene befogadnod. Arra meg hogy bele akar szólni mindenbe azt az elején tisztázni kell.Külön szint külön élet. Mire a gyerekeitek majd annyi idősek lesznek addigra a nagyi úgysem él már.

2013. márc. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
32%
Nncs haszonélvezeti joga.joga non nincs ott lakni, akkor meg?!nem kötelező befogadnod. Amiket leírtál, , én tuti nem fogadnám be.
2013. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
75%

1. Ha te ilyen idösen az utcára kerülnél, mert jóhiszemü voltál, akkor te is sirnál meg hisztiznél (habár amit irtál, abban semmi hiszti sincs, csak kétségbeesés).


2. A nagyanyád mindkét fiának megadta a lehetöséget a saját otthonra, a nagybátyádnak a ráirt házzal, apádnak meg anyagi segitséggel. Mindkét esetben hallgatólagosan feltételezhette, hogy idös korában lakhatást kap. Az, hogy egyik esetben sem foglalta irásba, csak a jóhiszemüségét mutatja.


3. A nagyanyád nélkül most TE sem tudnál három szintes házban élve azok gondolkodni, hogy neked az egész kell.


4. Azt meg végképp nem értem, hogy neked meg a férjednek miért kell KÉT szint ahhoz, hogy megélhessetek, két embernek azért kevesebb is elég.


5. A nagyanyádnak erkölcsi joga van ott élni, és szerintem - mivel három külön szint van - nem lenne nehéz megoldani, hogy egyiken ö éljen.


6. Ha külön lakást alakitasz ki neki, akkor nem tud beleszólni semmibe, föként hogy nincs is mibe. Szeretkezés közben meg zárjátok be a lakás ajtaját.


7. Az utolsó mondatod meg igencsak szánalmas jellemre utal. Mivel neked van lehetöséged, vagy elég helyed, AZÉRT kellene vele foglalkoznod, legalább is olyan szinten, hogy nem hagyod az utcán. Miért kellene bármelyik másik unokának többet adnia, mint neked - ha a többiek is ilyen irigyek, akkor szegény nönek nem sok esélye van?

2013. márc. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
56%

A nagynénéd (=másik fiának a felesége) kirakta. Akkor egy másik rokonhoz költözött, ezek szerint ott sem tudják már elviselni.

A másik fia (=a te papád) egyáltalán nem csinál abból gondot, hogy az édesanyjáról esetleg gondoskodni kellene, hiszen ki tudja, hogy a világ melyik részén és hogyan éli az életét. (Még az is meglehet, hogy igenis nagyon jól megy neki!)


Gondold meg, ha befogadod, (mert azért arra is vannak érvek), és a ti életeteket is megmérgezi, neked már egyáltalán nem lesz lehetőséged azt mondani, hogy menjen másik rokonhoz. És bizony könnyen meglehet, hogy pokollá teszi az életet.

Keresse meg a fiát, ebben segíts neki, és addig legyen alkalmazkodóbb, és maradjon a jelenlegi helyen.

2013. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Szegény nagymamád jól kitolt magával. Minden pénzét nektek (apukádnak és nagybátyádnak) adta, erre most egyik család sem áll szóba vele???

Ahol most lakik, annak a rokonnak mit adott, milyen jogon várjátok el attól a rokontól, hogy most ő tartsa el?

2013. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!