Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar itt tartani az...

Miért akar itt tartani az apám? Mit tehetnék, hogy belenyugodjon ebbe?

Figyelt kérdés

A szüleimmel elváltak,mert az apámnak folyton dührohamai vannak,ha nem úgy megy valami,ahogy ő akarja.Velem a mai napig úgy viselkedik,mintha kislány lennék,naponta legalább kétszer felhív és már megőrjít.

Az érettségi után külföldre költözöm és azt mondja folyton,ha feljön ez a téma,hogy ő ezt nem engedi,ebbe nem nyugszik bele és hogy haza fog hozatni,akárhányszor megyek ki.Nem érti,hogy ebbe már nem szólhat bele.

Nem fogom felvenni neki a telefont és nem nézem meg az üzeneteit majd,de anyát attól függetlenül piszkálni fogja.

Azt szeretném,hogy elfogadja,hogy felnőttem és már nem irányíthat.


2013. márc. 3. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Tehát 17-18 éves vagy. Majd meglátod, ha kimész külföldre, egyedül, mert azt hiszed itt minden tökéletes, és lesz is munkád, na majd akkor te fogsz neki könyörögni, hogy vigyen haza...Kis buta, inkább örülnél neki, hogy szeret és törödik veled.
2013. márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Írtam olyat,hogy egyedül leszek kint?

Ő lenne az utolsó,akinek könyörögnék bármiért is.

Az nem törődés,hogy napjába kétszer felhív és olyan gyorsan rázom le,amennyire gyorsan csak tudom,mert csak piszkálni tud.Nem lehet vele normálisan beszélni.

2013. márc. 3. 11:35
 3/15 anonim ***** válasza:

Azért csinálja, mert ő is félt téged, valamint őt magát is, hogy egyedül marad.

Egyszerűen ne hozd fel neki, ha meg kimész külföldre és belenyugszik, mert nem fog tudni hazahozatni, akkor pedig ígérd meg neki, hogy elég sűrűn jelentkezel, hogy jól vagy és biztosítsd, hogy szereted őt. Ennyi éppen elég lesz neki :)

2013. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vagy 18 éves, akkor az apád beleegyezése nélkül nem költözhetsz külföldre, mert tényleg visszahozathat.


Ez akkor is igy van, ha netán anyáddal költöznél, söt abban az esetben öt is feljelentheti gyerekrablásért, akkor is, ha te beleegyeztél.


Az egyetlen kivétel, ha vagy apád is beleegyezik, vagy ha ezt felkérésre sem hajlandó megtenni, érthetö indok nélkül, akkor kérheti anyád a gyámhatóságot, hogy vizsgálja ki az ügyedet, és indokolt esetben ök engedélyezhetik a kiköltözést apád helyett és az ö akarata ellenére. De ez igen hosszadalmas eljárás és nem gyakori, hogy túlteszik magukat a másik szülö véleményén.

2013. márc. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mikor költözöm,akkor már nagykorú leszek,szóval sok mindent nem tud majd csinálni.

Azt is elszeretném érni,hogy ne hívogasson folyton,mert nagyon idegesítő...

2013. márc. 3. 11:45
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha nem is leszel egyedül is nehéz lesz, de majd rájössz, és nem csak úgy mondom, tapasztalatból beszélek. De én 23 évesen jöttem.
2013. márc. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Bocs de nagyon gyerekes vagy. Meg is ertem apudat hogy nem enged ki. Azt hiszed hogy kimesz a pasiddal es minden szep es rozsaszin. Es akkor mit csinalsz mad amikor 2 honap utan kidob a pasod, ott leszel munka nelkul meg szallas nelkul es majd vissza konyorgod magad apucihoz.
2013. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen,pár sorból biztos rá lehet jönni,hogy milyen gyerekes vagyok.

A párommal elég szoros ahhoz a kapcsolatunk,hogy hozzáköltözzek.Ha nem érezném így,nem mennék ki hozzá és nem adnám fel az itthoni életemet.

Elég könnyű úgy ítélkezni 32%-os,hogy nem is ismered a háttérsztorit.

2013. márc. 3. 12:25
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez a rosszabbik eset, a jobbik eset, hogy a párodnak nem adnak munkát, neked pedig azt mondják, hogy hozzád hasonló korú lányt ha tudsz, hívj..Akkor pedig tudod mi van.. :)
2013. márc. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A párom külföldi,jól kereső állása van.Szóval az a veszély nem fenyeget,hogy prostinak kéne mennem.
2013. márc. 3. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!