Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi gondok. Valaki segíten...

Családi gondok. Valaki segítene? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Édesanyámnál (57 éves) daganatot találtak. Még 1 éve sincs, hogy édesapánkat elvesztettük. Ketten vagyunk testvérek, mindketten Németországban dolgozunk 1 cégnél. A testvérem az élettársával van kint, nekem családom van otthon, 2 kis gyermekem, feleségem. Most nagy dilemmában vagyunk, mert nem tudjuk eldönteni mit csináljunk.

Valakinek haza kellene mennie végleg, mert anyukánk egyedül van. A baj az, hogy nekem hiteleim vannak, külön lakás, a húgomnak nincs semmi. Nem tudjuk eldönteni, hogy melyikőnk menjen haza. Ha én megyek, azzal még nincs megoldva édesanyám ápolása, 40 km-re lakunk a családommal tőle, a feleségemmel sajnos nincsenek jóban.

A húgomnak nincs lakása, sem gyereke, hitelei, és nem tudom hogy értessem meg vele, hogy neki kellene hazamenni, mert így lenne logikus, én bevállalnék plusz munkát, és tudnám támogatni őket innen.

Mit tegyünk, ha valakinek valami jó ötlete lenne, kérem segítsen!

Előre is köszönöm!


2013. márc. 5. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A húgodékhoz Németországba nem mehetne ki anyukátok? Ez lenne a legjobb megoldás, akkor te is tudnád látogatni, és a lánya ápolná. Persze nehéz lenne anyukátoknak ekkora váltás, de legalább a családjával lenne.


Az én nagyapám csak akkor volt hajlandó hozzánk költözni, amikor már nem tudott felkelni az ágyból, pedig csak 60 km-ről volt szó, és nekünk kb 6 hónapot mondtak az orvosok, de gyakorlatilag 3 hét alatt elvitte a betegség.


Németországban jobb a kórházi ellátás, és több esélye lenne anyukátoknak, ha ez megoldható.

2013. márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Erre mi is gondoltunk, de most áll a műtét előtt, és ő is az a röghöz kötött típus, nem tudom rá tudnánk-e beszélni. Pedig itt lenne helye, és mindenki számára ez lenne a jó megoldás. Köszi a választ!
2013. márc. 5. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáljatok megbízható nőt keresni, aki odaköltözne. Anyukám Alzheimeres volt, találtunk egy munkanélküli, megbízható nőt, aki fizetségért és ellátásért odaköltözött hozzá. Most, hogy a nyugdíjas nővéreket kirugdossák, biztosan sok ilyen lesz.
2013. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!