Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Az apja része önnek. Mindig....

"Az apja része önnek. Mindig. Ha megtud róla valamit, önmagát ismeri meg jobban. Ezért nem számít hol van vagy mit tett (meg kell őt találnia) " Ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

(Egy filmben hallottam a fent írtakat).


Elváltak a szüleim. Apám hagyott ott minket. Még egészen kicsi voltam. Azóta meghalt. Tehát megtalálni már nem tudom.

Viszont ha ez valóban ennyire lényeges, az sok mindent megmagyarázna. Például hogy miért nem ismerem igazán önmagam a mai napig sem.


2013. márc. 5. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én három és fél voltam, mikor apukám meghalt, semmit nem tudok róla...
2013. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ez hogyan hat ki a jelenedre? Kihat egyáltalán? Látsz összefüggést?
2013. márc. 5. 21:10
 3/15 anonim válasza:
Fontos, de nem kell megtalálnod szó szerint. Keressél rokonokat, akik mesélnek róla. Úgyanigy fontosak a nagyszüleid is.Az fontos, hogy "honnan jöttél", mert az ember történelmi lény, és szüleid, nagyszüleid folytatója vagy. Tudj meg róluk minél többet, ahogy arról ahol és ahogy felnőttél. Iskola, környék, barátok, gyerekkor, szomszédok, stb. Ez mind számit és közrejátszik. Az apád megtalálását nem kell szó szerint érteni.
2013. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
a "hogyan éljük túl a családot" címü könyv is segíthet, se biztos vannak még jobb könyvek, ami ilyen téren előre visz, de felkereshetsz egy családfakutatót is, esetleg pszichológust, ha arra vagy kíváncsi, milyen kihatással van ez és lesz az életedre, bár azt szerintem bárki megmondhatja, hogy biztosan befolyásoló "tényező"
2013. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
első vagyok: igazából nem tudom, mert nem tudom, hogy a hiánya mit okoz. azt viszont, hogy helyette lett egy borzalmas mostohaapám, az egyértelműen kihat. én ismerem magam, de ez csak harminc felett sikerült, és az önbizalmam is csak mostanra jött normál állapotba.
2013. márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az anyám lépett le mikor 1 éves voltam, de szerintem lényegtelen melyik szülő. Lehet vannak bennünk hasonlóságok, rossz tulajdonságai amiket magamban is felfedeznék ami változásra sarkalna stb. De úgy gondolom önálló ember vagyok. Saját magamat kell "megtalálnom", és ez megy nélküle is. Én soha nem akartam megismerni, teljesen feleslegesnek tartom ennyi idő után. Hogy nekem mennyire részem nem tudom, de a szívemnek nem.
2013. márc. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem lépett le az apám, és nagyon szerető, törődő, lelkiismeretes ember DE!!! Az esetek többségében mégsem jövök ki vele mert rámerölteti az akaratát, és nem tudok vele megbeszélni semmit , így sokszor inkább olyan mintha a főnököm lenne. Rá nem támaszkodhatok, ezt nem rovom fel neki mert ő is így volt az ő apjával és így tovább.... Szóval persze sokkal jobb az ha van az embernek apja, ismeri, tud vele beszélni, de szerintem nélküle is teljes életet élhet, és megtalálhatja önmagát.
2013. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Talán igazatok van. Talán tényleg nem függ az, hogy ki vagyok attól, hogy kitől származok. Csak azt nem tudom miért érzem mégis így. Ezért is akadtam meg ezen a mondaton a film nézése során. De az is lehet, hogy ösztönösen próbálom a könnyebb utat választani, és mást hibáztatni a saját sikertelenségeimért. Az biztos hogy egy jó apa rengeteget lendít a gyermeke fejlődése során. Érzem, és tudom mindezt akkor is, még ha sohasem voltam ebben a szerepben. Egy jó apa az erőt szimbolizálja. A becsületet. A harcokat, melyeket nap mint nap meg kell vívnunk önmagunkért, és egymásért. Nem tudom hogy érezhetem-e mindezt akkor is, ha nem volt aki átadja mindezt a számomra. Ha rájöttem hogy így van, akkor talán igen. Legalábbis szeretném hinni.
2013. márc. 5. 22:40
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem mindket szulom el meg, es megsem ismerem magam, sokszor ra kellett mar erre jonnom. Holott oket azert mar sokkal jobban ismerem. szerintem nem ezen mulik. Te Te vagy es ha ismerned is az joapadat, onismeret kellene ahhoz, hogy rajojj, hogy mit orokoltel tole es mit nem.
2013. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bizony-bizony... Van bennünk egy apai és egy anyai rész vagy örökség is. Van, hogy az egyiket nem bírjuk megélni,kibontaoztatni, hanem megtagadjuk, szőnyeg alatt tartjuk, mert azzal a szülővel van valami problémánk. Neked az, hogy elhagyott. Leegyszerűsítve ebből az következik, hogy nem fogadod el magadban mindazt,amiben rá hasonlítasz...


Nagyon-nagyon fontos egy intenzív önismereti munka a felnőtté válásban vagy felnőtt korban. Pszichológus vagy pszichodráma csoport tud ebben segíteni. Hogy megismerd és integráld az apai részt önmagadban.


Sok sikert!

2013. márc. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!