Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valaki, aki gyerekkora...

Van valaki, aki gyerekkora óta rosszban van az édesanyjával? Én 29 évesen nem tudom megemészteni, hogy csak papíron van anyám, mert annyi rossz dolgot tett nekem és apunak. Rosszul vagyok tőle, de hiányzik maga az "anya" fogalom, az érzet.

Figyelt kérdés

Ha rossz napja volt, mindig rajtam "bosszulta" meg, kiprovokálta a vitát, hogy megverhessen (mert nem azt a ruhát vettem fel amit ő kikészített ötödikes koromban), sokszor átvert, meghazudtolt, forró vasalóval kergetett a lakásban mert nem vasaltam ki, pedig jól éltünk nagyon... és az agyára ment, hogy több kell neki. péntek délután elmentem a barátnőmhöz (15 évesen) és szombat éjjel jutott eszébe 2 órakor, hogy hol vagyok mert nincs elmosogatva. Széttört rajtam széket, fakanalat a gerincemen, késsel kergetett ha visszaszóltam neki... Ezeket nem tudom feldolgozni és azt, hogy nincs anyám akit felhívhatnék, mert 2 perc után előjönnek a régi "nyálas" szövegei és hogy én milyen rossz voltam vele... 16 évesen annyira nem bírtam, hogy bevettem 60-70 szem gyógyszert, magamra zártam az ajtót és befeküdtem az ágyba egy szép ruhába... a mai napig nem ismeri el,hogy miatta volt... mindenkinek beadta (és magának is) hogy egy fiú miatt tettem. Erre kitiltattam a látogatók névsorából és be akart rakatni egy pszichiátriára, hogy " megbolondított az a fiú és azt sem tudom mit beszélek"... majdnem sikerült is neki. Van valaki hasonló helyzetben? hogy sikerült ezen túllépni, feldolgozni? nyitottam egy üzletet 3 éve, egyszer nem mondta hogy "ügyes vagy". Hozott tavaly egy kis karácsonyfát, hogy díszítsem fel az üzletbe... és oda csúsztatta a 2000 Ft-os blokkot. Ez volt a karácsonyi ajándék. Pedig van neki nem egy háza, nyaralója!!

Ha valakinek hasonló a helyzete, kérem írjon.

Köszi, Ancsics



#szeretethiány #Rossz anya-lánya kapcsolat #Anyám letagadott #Anyám féltékeny rám apuval szemben #Anyám azt mondta szexuális kapcsolatom van apuval #ezért nem közeledik hozzá #Anyám azt mondta fattyú vagyok #utál az anyám #utálom az anyám #hiányzik egy anya
2012. nov. 25. 02:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem Édesapám volt ilyen helyzetben.Nagyon nehéz természetű nagymamám volt sajnos.Többször volt veszekedés és egyszer apámnál betelt a pohár félévig nem mentünk le hozzá csak anyu beszélt vele telefonon.Nagymamámnál a probléma alapvetően az volt,hogy nagyon türelmetlen természetű és megondolatlanul tett olyan kijelentéseket ami nem volt igaz.A sok veszekedés és vádaskodás után ,mikor nagymamám meghalt,apámat akkor láttam csak igazán sirni.Sajnos ezen túllépni nagyon nehéz mert ha valakinek ilyen nehéz természete akkor nem változik meg.Ahhoz valami nagyon nagy fordulat kell.
2012. nov. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a te történeted és a hasonló, számomra felfoghatatlan esetek azt a kérdést, gondolatot hozzák elő, hogy te a gyermekeidet hogyan neveled?
2012. nov. 25. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Erre nincs mentség, akárhonnan nézem :(((


Ha az energiád még engedi, próbálj felülemelkedni az egész szituáción. Tudom, hogy ez nehéz, de talán ez lehet az egyetlen megoldás.


Hallottam valahol, valamikor, talán pont a te esetedre illik:

Tévedni emberi dolog, megbocsátani isteni.


Gondolok rád, szeretettel ölellek!

2012. nov. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is hanyadtatott gyerekkorom volt. Anyam es apam 3 gyereket legyartottak, majd a 3. szuletese utan fel evvel elvaltak. Mi apuhoz kerultunk. Anyámat 2 hetente hetvégen latogattuk, de nem igazan foglalkozott velunk, soha nem kereste a tarsasagunkat. Apu eleg kicsi korunktol kezdve vert minket. Volt egy szep piros kerti slagunk, a szekreny tetejen tarolta. Azzal verte el a meztelen fenekunket. A nyomai pont ugy festetek, mintha a bicikli kormanyra estem volna...jo sokszor "estem el a biciklivel" 10 evesen kaptunk egy uj neveloanyat. Addig 3-4 neveloanyank volt, de egyik sem maradt sokaig. Kiveve a "legjobb" Allandoan azon volt, hogy apank elverjen minket. Lejaratott a barataink elott, soha nem engedett el sehova, a suli es a hazunk kozotti utvonalat ismertem, a varos tobbi resze joforman ismeretlen volt. Haza kellett mindig erni idoben, ha mar kestunk, elvertek. Hozzajon meg, hogy ovodas koromban elestem, majdnem kiesett a fogam, ami mar maradando volt, es kifele allva nott vissza, az egyikbol letort egy darab es beszurkult, ezert egesz altalanosban csufoltak. Az osztalytarsaim megalaztak, kirekesztettek. Otthon olyanokat vagtak a fejemhez, hogy "nincs beloled semmi hasznunk", takarodjal itthonrol, stb...egyszer apam a noveremnek es nekem letett 2-200 forintot az asztalra es mondta, hogy suli utan ne jojjunk haza inkabb. Mindig mondogattam, hogy na, ez ele a kamion ele kene kilepni, tuti, elintezne a gondjaimat. Azt hittek, csak viccelek...pedig csak batorsagom nem volt hozza. Helyette olyan helyeken vagdostam magam pengevel, ahol nem lathatjak meg. 12 eves koromban egyszer apam engem es az ocsem elvitt futni. O nagy futo volt vilag eleteben. Eloszor nem is volt gond. Aztan mar minden nap futottunk, volt, hogy suli elott, merte az idot, es ha nem volt jo, akkor megvert. Az utcan folytogatott, rugdosott, bottal vert, ha nem futottam eleg jol. Otthon meg aztan az 50 meteres bejaron, bekaugetesben kellett (guggolva ugralva) bemennem a hazba, neha meg elotte megvert. Neha kitalalta, hogy valaszthatok, hogy hogy ver meg. Valaszthattam a slag es a bicikli zar kozott. En olyankor a bicikli zarat valasztottam, mert azzal volt, hogy azt hitte eltalalt, de megse. Neha a talpamat is elverte, ha lehetett, azt valasztottam, mert az kevesbe fajt. Neha megkerdezte, hogy hany utest erdemlek, es nekem kellett megmondanom. Persze ha nem eleget mondtam, kiegeszitette. 19 evesen mentem foiskolara, hat nem is a legkozelebbibe. Ha lehetett, ottmaradtam hetvegen.

Anyam igy nekem sem volt....sajnos apam sem.

A legdurvabb a dologban, hogy megbocsatottam nekik. Foiskola utan parommal kulfoldre koltoztunk, meg akkor is ment a szeka, de 2 ev kinneles utan mar nem tudtam visszatartani paromat, beszolt neveloanyamnak es apunak...onnantol kezdve leszalltak rolam. 3. evben megszuletett a lanyunk, apu kijott meglatogatni. Elmondta, hogy 3 szivinfarktusa volt. Az asztalra borultam es sirtam. Pedig azt hittem egy konnycseppet nem ejtenek erte. Teljesen megvaltoztatta ez a dolog. Ez 2 eve volt. Ma mar minden honapban legalabb egyszer felhivom, beszelgetunk, viccelodunk. Visszakaptam az apamat, akit korulbelul 5 evesen vesztettem el. Mert kabe addig nem volt semmi gond. Egy vicces, faradhatatlan ember volt, akinek a hatan ugrandoztunk....most visszatert:D Soha nem keso!! Bocsanatot kert es megbeszeltuk a multat, es eltemettuk.

Anyam: Mar evek ota nem lattam, mikor ugy dontottem, felkeresem. Szerencsere pont akkor talalt ram a nagybatyam, akirol nem is tudtam. Az o occse. (ismeros kereso oldalon) Elmondta, hol van anyu. Pont akkor vegeztem a fosulin, a nyarat meg otthon toltottem es utana osszel jottunk ki. En es a parom meglatogattuk. Ugy volt, hogy kerdore vonom, de aztan valahogy megse tettem. Anyam egy masik tortenet...megbocsatottam neki is, es most mar tartom vele is a kapcsolatot. Iden nyaron eloszor, elmentem hozza ujra es megmutattam neki az unokajat, vittem neki vagy 100 kepet rola:D Megsajnaltam. Miutan aputol elvalt, nem sokkal utana osszejott egy fickoval, azota vele volt, es most nem sokkal a hazamenetelunk elott meghalt. A vallamon sirt az anyam es megsajnaltam es vele sirtam.

Nem lehet megvaltoztatni a multat, de a jovot igen. Ha vegre le tudod rendezni magadban a multat, eltemetheted jo melyre egy nagy ladaba, aminek elhagyod a kulcsat es elfelejted hova temetted. Nagyon nehez. De le kell rendezned.

En, mint anya:

Egyik valaszado kerdezte, hogy vajon hogy fogod nevelni a gyerekeidet. Megnyugtatlak. En is emiatt aggodtam. Mikor megtudtam, hogy odabenn van, sirva fakadtam az agy szelen ulve, megfogtam a hasam es zokogva mondtam neki, hogy "kapaszkodjal nagyon, mert nagyon varunk, szeretunk teged"

Lassan 2.5 eves lanyom, olyan mint a forgo szel, neha kiborit:D de hatalmas szeretet arad belole. Odabujik naponta legalabb egyszer es mondja, hogy szeretlek anyucika:D Jajj, annyira imadom ot.

Nem ismerhettem meg, milyen az, ha van anyam, de o karpotol mindenert. Imad engem, en imadom ot. Probalom majd kesobb is fenntartani a kapcsolatunkat (tini kor), remelem sikerul.

Tervezzuk a kistesot, marciustol belevagunk:D

Probald meg kibekiteni magad a multaddal, ne orold tovabb magad, muszaj, hogy eltemesd. Te maskepp fogod csinalni, hidd el, eszed agaba nem lesz verni a gyzereket es imadni fogod.

2012. nov. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem én minden kapcsolatot megszakítottam volna vele, kb. 15-16 éves korom környéként. Bementem volna a gyámügyre, elmondtam volna, hogy mik történtek és mentem volna intézetbe. Szerintem még ott is jobb, mint ezt a terrort elviselni. Sajnálom, hogy ezek megtörténtek veled! De még most se késő megszakítani vele a kapcsolatot. Én nem törődnék vele, hogy az anyám. Egy ilyen nő nem anya. Nem attól lesz valaki anya, mert gyermeket szül, hanem attól, hogy felnevel egy gyereket...
2012. nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem apám ilyen.Pont ugyanezt csinálja,mint a te anyukád.Gyerekkoromban minden sz@rért megvert,amikor olyan napja volt.Volt,amikor azért kaptam pofont,mert nem tartottam rendesen a kezemben a villát.Olyan is volt,hogy akkora nyaklevest kaptam egy ilyen marhaságért,hogy a tányér adta a másikat és vérezni kezdett az orrom.Szóval ha valami baja volt,mindig rajtam vezette le.Anyámat nem verte,nem is vált el tőle,még akkor sem,amikor úgy megvert engem,hogy ott maradt a keze nyoma az arcomon.Szóval anyám is megéri a pénzét.Mindennek az lett a vége,hogy 18 éves koromban nagyon nagy bajba kerültem,úgyhogy csoda,hogy most minden rendben,iszonyú nagy szerencsém volt többször is.A baj miatta volt,még itt sem szívesen beszélek róla névtelenül.De persze mindezt tagadja.Még szakemberek előtt is képes volt tagadni.Állítólag szeret,le se tudom vakarni a disznaját.De nekem olyan,mint egy idegen.Mintha anyámnak lenne egy új pasija és azzal ülnék egy asztalnál.Szóval számomra nem létezik olyan fogalom,hogy "apa".Az lesz majd a legegészségesebb,hogyha szépen,békével megszakítom vele a kapcsolatot,vagy ha azt nem is,akkor csak nem élek vele.Mostmár persze nem ver már régóta,de a lelki terror azért ott van napi szinten,amit persze tagad.És ilyenkor jöhetnek a kérdések,hogy de hát miért nem költöztem el,nem nyafogni kell,hanem akarni és erre a válaszom,hogy csak most tudtam lelkileg felnőni és összeszedni magam.Aki nem járt még ilyen cipőben,az meg úgysem értheti.Javaslom neked is,hogy szakítsd meg anyukáddal a kapcsolatot,ő ugyanis nem az anyád,csak biológiailag.
2012. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jézusom, ahogy olvasom ezeket a történeteket majdnem elbőgtem magam...:( Borzalmas mit kellett átélnetek, de jó emberek vagytok, hogy megbocsátotok. Nem is tudok nagyon mit fűzni ehhez, csak annyit, hogy Ti sokkal jobb szülők lesztek, így a távolból is ölellek mindannyiotokat!
2012. nov. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is nagyon sajnálom,hogy át kellett élnetek ezeket a szörnyűségeket. Kitartást, és szerintem egy esélyt megér,hogy átbeszéljétek esetleg a dolgokat,vagy "tiszta" lappal indítsatok...ha egyáltalán ennyi mindent félre lehet tenni..:|
2012. nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Énn 10 éves vagyok és az anyám idegbeteg! nekem a nagymamám az anyukám..Nem is lesz soha az anyám az az elmebeteg... Szerintem lépj túl rajta! Engem anyiám minden nap megver,de a te helyzeted sokkal másabb...Neked a gerinceden törte szét a fakanalat,meg a széket? Azért álljon mér meg a menet!!! Én már rég a pofájára csaptam volna! Undorító az én anyám is...Én nem akarlak sérteni,de sajnállak... A nővérem is a mamához került...Kár hogy még nem lesz több kölyke mi??? Az is hozzá kerülne... Én túlléptem már rajta és neked is túl kéne lépni rajta...Ott van apukád és szeret... Nekem is van apukám,csak éppen ő nemfoglalkozik velem...Az akibn megbízhatok az a nagymamám... apuban is meglehet csak ő alig látogat...
2013. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!