Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám nagyon rossz dolgokat...

Az apám nagyon rossz dolgokat tett velem, de valahogy nem tudok rá haragudni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éves voltam, amikor a szüleim elváltak. Viharos volt a dolog. Utána még 7 évig kisebb-nagyobb kihagyásokkal velünk élt. De mindig volt valami nője. Elköltözött, aztán visszakönyörögte magát. Úgy gondolom anyukám csak miattam tette ki magát a folyamatos csalódásoknak, hogy ne csonka családban nőjek fel. 9 éves voltam, amikor végleg elköltözött, akkor már egy ideje az akkori nőjével volt. Amíg nem nála lakott, addig albérletben, és gyakran - hetente többször- hulla részegen nyomta a kapucsengőt, jött fel és verte meg anyámat. Engem csak egyszer bántott, de ez igazából semmit nem javít a dolgon. Aztán amint a nőhöz költözött, ez elmúlt szerencsére. Onnantól kezdve ritkán találkoztunk, körülbelül 2hetente. Szerettem, és mindig felnéztem rá, pedig okom aztán nem volt erre.

Ahogy felköltöztem Budapestre, ami 2 s fél éve volt 2szer találkoztunk, de nem is hiányzott annyira. Tudtam magamban, hogy el kell engednem, mert semmiképp sincsen lelkileg rám jó hatással ez a dolog. Aztán a lelkembe gázolt tavaly húsvétkor.. A barátommal mentünk nagymamámékhoz, bemutattam mindenkinek. De vidéki húsvét = alkohol. Nem is lett volna ezzel baj, ha nem itatja le a barátomat. Ő a megfeleléskényszer miatt gondolom nem is nagyon ellenkezett, de nem ez a lényeg. Amikor megpróbáltam leállítani apámat , akkor meglökött és annyit mondott " rosszabb vagy, mint anyád volt." Majd sírva fakadtam és megpróbáltam a barátomat elrángatni, hogy menjünk, addigra teletömködték a fejét mindenféle igéretekkel. Majd berontott apám a szobába , ahol zokogtam, ordítva próbálta kiszedni belőlem mi bajom van így : " tudom, hogy sosem törődtem veled, de most mondd el mi a bajod." Majd nagynehezen sikerült elhoznom a páromat, ezután pedig úgy döntöttem nem fog a továbbiakban érdekelni apám, számomra megszűnt.

Pár nappal később anyukám telefonált felzaklatva, hogy apám az utca közepén ordított vele, hogy rossz anya stb. Így még biztosabb lett a dolog, hogy ez az ember az én életembe nem kell. Nyáron a Balatonnál dolgoztam. Eszembe jutott apám, és valami hülye morbid indulat miatt felhívtam. Annyit sem kérdezett, hogy hogy vagyok. Elmondta h tele van adósságokkal és megkérdezte mennyit keresek, majd letette a telefont. 2 héttel később jött a levél, hogy peberelt. El szerette volna perelni tőlem a gyerektartást, modván én nem tanulok nem tanultam , házartás vezetek saját lakással. Persze ebből semmi nem igaz. Sohasem törődött velem. Nekem nagy segítség volt Budapesten az a kevés pénz amit gyerektartás címén kaptam.... Rezzenéstelen arccal akarta elszedni tőlem. Mikor megtudta, hogy tanulok akkor sem állt le. Csökkentést akart. Anyával rengeteget tanakodtunk, és sokat sírtam. Nem feltétlenül a pénz miatt. De megfosztott egy nagyobb összegtől, ami a tanulmányai alatt elengedhetetlen, hiszen albérletben lakom, tanulok, nincs idő annyit dolgozni, hogy ezt a pénzt összeszedjem, és sajnos nehezen találok olyan munkát, amit a reggel 8től 3ig tartó iskolám mellett tudok végezni úgy, hogy ne menjen a tanulás rovására.

Minden hónap 15.-ig kell elküldenie a pénzt, ebben a hónapban nem tette. Ez volt a 4. hónap, hogy egy kukkot nem beszéltünk, nem tudtam, hogyan utaljak rá, hogy kellene a pénz, majd írtam neki egy tárgyilagos sms-t. Erre válaszul megkaptam a pénzt, plusz egy kis "ajándékot", mellé pedig egy olyan sms-t, hogy sírógörcsben estem össze az egyik bevsárlóközpont közepén. Nyers volt és bunkó.

Amikor karácsonyra küldözgettem körbe az sms-eket, nekik is küldtem, persze nem válaszolt... Most pedig kaptam tőle egy buék üzenetet, meg, hogy "szeretlek". Nem tudok mit kezdeni a helyzettel, mert egyszerűen nem tudom hogyan viselkedjek. Mindig szükségem lett volna rá, sosem volt mellettem egy apa(kép). Édesanyámnak nem volt senkije. Hogyan tehetném túl magam ezen? Egyáltalán hogyan kell egy ilyen helyzetbe viselkedni? :(

(20/L)


2012. dec. 31. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én már régen megszakítottam volna vele a kapcsolatot


nem h még sms-t küldjek neki .....

2012. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

tudom.

én sem tudom mire vélni, h ragaszkodom hozzá még mindig. egész életemben hiányzott az, amit már nem lehet bepótolni.

2012. dec. 31. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:

előttem sem volt soha normális apakép.

édesapám 6éves koromban öngyilkos lett, a nevelőapám, meg minden volt, csak nem ember. az állandó lelki terror nagy mestere...


én a helyedben: elmondanám neki, hogy mit érzek vele kapcsolatban, azt, hogy egy apának nem így kéne viselkednie a gyerekével, majd közölném vele: soha többé nem akarom látni, se hallani róla.

hogy miért?-mert nem kell a felesleges szenvedés, fájdalom amit állandóan okoz.

valamint: közölném vele azt is: amennyiben nem hagyja békén anyámat feljelentem.

nos, ha ő erre azt mondja, hogy akkor a tartásdíjat nem hajlandó fizetni, ám legyen: na nehogy már a pénz miatt alázkodjak meg egy ilyen jellemtelen alak előtt.

légy kemény és határozott.

2012. dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam más a helyzet, mert nálam alkesz volt őfelsége... Mára eljutottam oda, hogy harag már nincs bennem... De a társaságára nem igazán vágyom, mert egy rosszindulatú, gonosz és egyben képmutató valaki. Fő témák: "háháh xy mekkora hülye, háháhá z milyen ronda, hihihihi xyz egy lúzer háháhá mindenki hülye csak én nem, fúj mindenki, éljen Csurka István, bezzeg az én időmben, ki milyen r*hadék (közben ő is pont olyan, de hát más szemében a szálkát...)"


Gyerektartási pénzt sosem fizette ki teljesen, csak amennyit ő gondolt (jó keveset) aztán hőzöngött, hogy milyen magas ez az összeg...

2012. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előttem sincs semmilyen normális apa kép,pedig vele nőttem fel.Ivott,soha nem volt hozzám egy kedves szava,csak ez az "amég az én kenyeremet eszed" szindróma.Mindig kötekedett és én már teljesen megutáltam.Kamaszkoromig még úgy ahogy ragaszkodtam hozzá,de aztán volt egy húzása,ami olyannyira kiverte nálam a biztosítékot,hogy 16 éves korom óta teljesen elfordultam tőle,csak köszönőviszonyba vagyok vele.Ez a húzása pedig nem volt nagy dolog,csak rájöttem,hogy igazából magasról tesz ő mindenkire saját magán kívül,hiába akar neki mindenki segíteni.Sajnos elég jószívű,empatikus emberek közé tette be a se.ggét,akik nem akarták kitenni az utcára,pedig azt kellett volna.De már mindegy,életek mentek tönkre miatta,de ez van.Tudom,hogy inkább a kérdezőnek kéne segíteni,de jólesett kiírni magamból.

Kérdező,ez csakis rajtatok múlik,hogy mennyire hagyjátok magatokat.én a helyetekben már rég feljelentettem volna és kértem volna távoltartásit.

2012. dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem én sem hogy megváltozik. Max. ha majd megöregszik, (ha megéri) és átértékeli a dolgokat.

Mint ahogy zseniális Költőnk Ady Endre is írta egyik versében, "...szeret kibékülni az ember ha halni készül"

De ami a lényeg. Előbb-utóbb elfogadod majd ezt a helyzetet, és megszokod hogy "apátlanul" kell élned. Engem két éves koromban hagyott ott apám, és nélküle kellet felnőnöm, ami az én szempontomból még nagyobb sz_pás, ugyanis fiú vagyok és 35évesen sem találtam még meg a társam. Pedig mindent megteszek ezért. Szóval a te helyzeted úgy alakul valószínűleg majd, hogy szülsz gyereke(ke)t és ők majd pótolják (igaz nem helyettesítik) azt a szeretetet amire most vágysz. Egyetlen dologra azért jó ha figyelsz: bár én nem tartom törvényszerűnek, de a pszichológusok szerint olyan társat választunk magunknak, aki ilyen-olyan szempontból hasonlít a szülőre (tehát a Te esetedben az apádra). Viszont jól gondold meg kit választasz, és ne hamarkodj el semmit amíg ki nem derül a párodról, hogy ezen hasonlóság - kizárólag pozitív oldalról mutatkozzon az ő részéről. És amire még nem árt odafigyelni, soha ne az apád keresd a párodban, mert akkor régen megette a fene az egész kapcsolatod. B.U.É.K!

2012. dec. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel írtad, hogy nem tudsz rá haragudni, holott ennyi sok rossz dolgot tett veled, ezt azt jelenti, hogy nem vagy hajlandó az agresszorról leválni és azzal szembefordulni.


Ideje volna egy pszichiátert vagy egy pszichológust keresni, amíg nem késő.

2012. dec. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!