Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megértenétek, ha a párotok...

Ti megértenétek, ha a párotok nem akarna több gyereket (pedig csak mostohalányai vannak)? vagy ez csak egy kifogás?

Figyelt kérdés
Fél éve vagyunk együtt a párommal. Ő elvált. A volt felesége 2 kislánnyal ment a házasságukba, akiket közösen neveltek (11 évig). 2 éve váltak el. A gyerekekkel megmaradt a kapcsolata, pénzel is ugyanúgy támogatja mintha tényleg az övéi lennének (sőt jobban mint a legtöbb elvált apa). Nemrég beszélgettünk a jövőről, azt mondta ő nem akar több gyereket. Ezzel a kettővel is van elég teendő, sok pénzbe vannak. Ti mit gondolnátok erről? Maradnátok egy ilyen kapcsolatban? (régebben én sem akartam gyereket, de most már el tudnám képzelni, lehet inkább a gyerek felé billen a mérleg)

2013. márc. 6. 09:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%

Ha ezért szakítasz vele, akkor gondolkozz el azon is, mennyire szeretted őt.

Nem bántásképpen mondom!

2013. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
21%
Ha fél év után már azon gondolkodsz hogy ilyesmi miatt otthagyod akkor soha nem is szeretted, nem túl fontos ő neked.. Legalábbis én így gondolkodom erről, mert én magam is szeretnék sok mindent amit a párom nem tud megadni, a szex és gyerek is ezek közt van, mégis vele maradtam, mert imádom, és nekem ő ezeknél sokkal fontosabb.
2013. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ez annyira illúzióromboló, hogy a kapcsolat elején tisztázni kell. Olyan ez, mintha az első randin közölnéd, hogy én hosszú kapcsolatot akarok, házasságot, gyereket és ha te nem így gondolod, akkor többet ne találkozzunk. Ez az évek folyamán, szépen lassan alakul ki szerintem, előre nem lehet ilyeneket tisztázni, mert változhat a vélemény, mint ahogy a szerelem is változhat.

Nem lehet előre kijelenteni, hogy mi lesz 5 vagy 10 év múlva.

2013. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem az első randin kell ezt tisztázni, de azért az sem lehet, hogy akkor derüljön ki a teljesen különböző elképzelésük, amikor már késő!
2013. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, mennyi idős lehet a kérdező, esetleg olyan korban van-e, hogy már nagyon is aktuális lenne a gyerekvállalás, csak ez olyan fontos kérdés, hogy nem lehet 6 hónap ismerkedés, együttlét után dönteni (bár kivételek mindig vannak). Nekem legalábbis az a tapasztalatom, hogy sokszor 3-4 év után döntenek úgy a párok, hogy mégsem megy együtt, mert addigra már túl vannak jópár dolgon, nyaraláson, összeköltözésen stb. stb. szóval akkor már kialakul, hogy tényleg működik-e a kapcsolat hosszú távon.

Ezzel az erővel sok férfi azt is kijelenti, hogy nem nősül meg soha, aztán mégiscsak feleségül veszi a barátnőjét, szóval szerintem ez változhat, ahogy telik az idő. Most így hirtelen a férfi fejével gondolkodva 3 gyereket bevállalni úgy, hogy bizonytalan a jövőm, hát nem tudom...

2013. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Azok a férfiak akik nagyon aktívan részt vesznek a gyermek nevelésében a te esetedben pontosan tudja mit vállalna,nem kell megsértődni azon,ha nem akar (egyenlőre)több csemetét. Várd meg amíg lecsitulnak benne azok az események ami miatt gondolom mérhetetlenül szomorú. A 11 év mindenkiben nagyon mély nyomot hagyna,már azon is csodálkozom,hogy bele mert kezdeni egy új kapcsolatba. Ne légy türelmetlen,ne sürgesd,gondolj bele az ő helyzetébe és abba,ha veled történik mindez,akkor te hogyan tudnád tolerálni?
2013. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%

Ha a párod kijelentené, hogy mondjuk szeretne tőled 4-5 gyerkőcöt, mert nagy család párti, akkor mit válaszolnál? Elhagynád? Vagy bevállalnád, hogy 10-15 évig otthon vagy, feladva a munkád és mindened?

A gyerekvállalás olyan kérdés, ami nagyon nagyban befolyásol egy életet és egy kapcsolatot.

2013. márc. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Nem lehet ilyen önző párod hogy megfosszon attól h gyereked lehessen csak te fogod megbánni később mert a párodnak mindig lesz gyereke de neked esetleg csak mostoha gyerekeid lesznek és nem vér szerinti. Ha nem képes arra h beválaljon veled egy gyereket, és kerek perec megmondta már ma fognám a a cuccomat és elhagynám. Persze csak akkor ha te szeretnél gyereket.
2013. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
0%
Előző vagyok ha párodnak is nevelt gyerekei csak akkor valami nincs rendben vele h nem akar saját gyereket. Minden pasi a kis trónörökösére vágyik, kisfiura vagy kislányra.
2013. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Hat en nemtudnak vele maradni ha ezt tenyleg komolyan gondolja. en akarok majd gyerekeket,es egy ferfi sem erne annyit h ne lehessen sajat kisbabam :)

persze ha te sem akarsz akkor az masteszta. de nemugy veszem le az irasodbol mint aki ne akarna majd gyereket .

2013. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!