Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkorban árvának lenni....

Gyerekkorban árvának lenni. Ezt nehéz feldolgozni? Lehet ez kifogás?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm 12 éves volt mikor az anyja, 19 mikor az apja meghalt (az apja alkoholista volt amúgy), az anyja rákos volt 4 évig. Nagyon visszahúzódó, csendes, önbizalomhiányos lány, az emberekkel sem képes kapcsoaltot kialakítani. De sokszor jön azzal mikor a fejéhez vágják hogy miért ilyen hogy "Megtudnád ha gyerekként árva lettél volna" mert az apja bár ott volt, de vele sok jó élménye nem volt. Ez lehet indok? Nincs testvére sem.
2012. aug. 7. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem kifogás, persze hogy lehet emiatt ilyen érzékeny.
2012. aug. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez azért elég kemény.Nem is csoda,ha sérült lelkileg.
2012. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet indok, de nem kifogás.

Attól függ, hogy zajlik az a beszélgetés.


Ha kettesben leültök és te nagyon őszintén megkérdezed tőle (ha tényleg érdekel), hogy mitől ennyire visszahúzódó és ő elmondja a múltját, akkor az nem kifogás. Hanem a magyarázat.


Ha mindenre ezt vágja rá és csak sajnáltatni akarja magát, na az kifogás. De lehet, hogy ő így próbál védekezni.


Szerintem az ilyen embereket nem szabad bántani azzal, hogy milyen csendes és milyen visszahúzódó. Mert sosem tudhatod, hogy mi történt vele. Ezt hívják szocializációnak. Neki nem adatott meg a megfelelő környezet, hogy normális kapcsolatokat építhessen ki maga körül. Így neki sem alakult ki a kommunikáció az emberekhez való megfelelő viszony stb.


Vagy elfogadod, hogy ilyen (ettől még lehet nagyon jó ember, sőt! De az ellenkezője is persze) vagy úgy fogadod el, hogy megpróbálsz neki segíteni nagyon lassan. Pl elhívod egy kis összejövetelekre, vagy elmentek csajozós shoppingolni, szóval ne dobd be egyből a mélyvízbe, hogy 20an elmentek bulizni.


Ha nem vágnák a fejéhez, hogy miért ilyen, akkor ő sem jönne ezzel a "kifogással". Akkor vagy hagyják békén vagy fogadják el és segítsenek neki. Mert pontosan az ilyen idióták miatt nem tud "rendesen" viszonyulni a többi emberhez.

2012. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám pszichés beteg,végbenéztem, h megőrül, anyám agresszív, és lélekbetipró alkesz, és nyomorban kell élnem. Igenis indok az, hogy milyen környezetben nősz fel!!!! Rengeteget kell azon dolgozni, h pl verések miatt egy gyengéd érintés milyen.... ez mások számára igenis furán hangzik és nem természetes. Én nem sajnáltatni akarom magamat, hanem, h értsd meg, és segíts neki, mert szüksége van a törődésre, és nem a támadásokra. Persze ehhez az is kell, hogy ő is akarjon nyitni, és lerombolni a falakat maga körül. nekem szerencsém van, mert a barátaim meg a környezetemben sokan kedvesek,és szeretnek, de nekem se volt egyszerű, hogy nyissak az emberek felé. Szóval segíts a barátnődnek, ha szereted! :))
2012. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

sejtem mennyire nehéz neki. én is ismerek egy hasonló környezetben felnőtt lányt. a korok is stimmelnek.

alapvetően egy nyitott, barátkozós lány, sok aranyos hűséges barátnője van, de a pasikkal mindig megszívja.

annyira rájuk akaszkodik, hogy a legtöbbje menekül. nehéz neki változni, mert az anyukája nagyon korán elment, az apjával meg nem volt rózsás viszonya. most a nevelőanyjával él, aki egy kedves nő, és igyekszik támogatni, viszont mégsem az igazi anyja, akivel olyan bensőséges lehetne a viszony, hogy erről tudjon vele beszélgetni.


egy gyereknek a legnagyobb trauma a szülei elvesztése, és vannak, akik egy életen át nem heverik ki.

ismerek pár olyan fiatalt, akinek túl korán elhunyt az édesanyja, és sajnos mindegyiküknek van valami lelki eredetű problémája, ami miatt nehezen teremt kapcsolatot az ellenkező nemmel. érdekes, mert barátai mindegyiknek vannak, de a párkapcsolatok nem igazán működnek.


ez nem kifogás, hanem valós ok. nekem él az édesanyám, bele is őrülnék, ha ő nem lenne. maximálisan megértem azokat az embereket, akik emiatt szenvednek.

legyél empatikusabb, és próbálj lelkileg mellette állni a csesztetés helyett.

2012. aug. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!