Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy mostohának van joga...

Egy mostohának van joga felpofozni a másik gyerekét?

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 18:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Előfordulhat olyan eset.
2013. márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Van amikor igen. Alapból hülyeség különbséget tenni, egy idő után. Miért a mostoha költhet a gyerekre, mehet érte iskolába, tanulhat vele?
2013. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Körülményektől függ.


A mi családunkban nem volt szokás az hogy pofozzák, verik a gyereket. Bátyámnak viszont volt egy korszaka, mikor legszívesebben én is megtéptem volna:) Egyik alkalommal nagyon tiszteletlenül beszélt anyuval, mostohaapám felpofozta. Hétvégén nagyban nekiállt elmondani apunak, mit tett a "csúnya mostohánk", én pedig elmondtam mit mondott ő anyunak. Na itt kapta meg a második pofont. Ekkor volt hajlandó elgondolkodni magán. Nem vagyok én sem híve annak, hogy erőszakkal lépjünk fel egy gyerek/kamasz ellen. De vannak esetek mikor tényleg jót tesz az az atyai (mostohaapai) pofon.

2013. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem senkinek nem szabadna megütni egy gyereket (kamaszt sem), mostohának se, édesszülőnek se. Nagyon-nagyon "ki kell érdemelni", hogy jogos legyen.
2013. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%
Ha megérdemli.Néha nem árt egy tockossal helyre rakni őket.bele halni nem fog,de legalább tudja hány kilós.ha nem ért a szép szóból...
2013. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Én is ellene vagyok a pofozásnak még a szülő részéről is, viszont el tudok képzelni olyan esetet, amikor egy térben és időben megfelelően elhelyezett maflás helyrebillenti a gyereket.
2013. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
szerintem senkinek nincs...de nem tudom,hogy a ti családotokban mi a szokás. Ha az a kérdés,hogy a mostohának van-e annyi joga és kötelessége,mint a másik szülőnek,akkor igen.
2013. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Ditta323 ***** válasza:
56%
Verni nincs joga sem a szülőnek sem a mostoha szülőnek, de az megint más ha a "gyerek" kap egy tockost. Amúgy meg ha pofont kap a gyerek akkor annak biztos meg van az oka, meg gondolom nem akkorát adnak, hogy a fal adja a másikat. Egy szó, mint száz ha a mostoha úgy bánik a gyerekkel, mint ha sajátja lenne akkor igen.
2013. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Tisztázzuk: akárhogy pontozgatnak itt a "rendpárti-tekintélyelvű" emberek, ma Magyarországon senkinek - ismétlem S E N K I N E K - sincs joga megütni egy gyereket. (én magam a felpofozó "rendpárti-tekintélyelvű" úgymond felnőtteket kezelném visszakézből szívem szerint, de sajnos nekem sincs rá jogom:))


"És jogod van ahhoz is, hogy tiszteletben tartsák a méltóságodat. Az emberi méltósághoz való jog azt jelenti, hogy nem kezelhetnek tárgyként, „amivel” bármit meg lehet tenni, aki puszta engedelmességre köteles.

És nem is bánthat senki, sem otthon, sem a suliban. Nem üthetnek, verhetnek meg, és nem is mondhatnak Neked olyan dolgokat, ami mélyen megsértene, vagy megalázna."

[link]

2013. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%

Én sem vagyok a verés párti. De néha egy atyai pofon többet ér minden szónál.

Utolsó neked van gyereked?

Mert tudod, amíg nem volt gyerekem volt 3-4. nevelési elvem is, most meg van 2 gyerekem de nevelési elvem az már nincs.

2013. márc. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!