Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy mostohának van joga...

Egy mostohának van joga felpofozni a másik gyerekét?

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 18:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Igen, neveltem gyereket. És félreértés ne essen, én sem mondom azt, hogy egy hirtelen indulatból elcsattant pofonért kerékbe kell törni egyből valakit (mindenki elveszti időnként az önkontrollját), de igenis tudjuk azt, hogy ez nem jó dolog, hanem rossz, szégyellni való. Pont, ahogy a zasszony sem írja ki a büszkeség-táblájára, hogy egyszer pofonütött engem, de én sem kezeltem szakító-okként, sőt a fejéhez sem vágom 10 éve (akkor történt) naponta kétszer... csúnyán összevesztünk, emberből van, elvesztette a fejét... de ettől még kicsit sem büszke rá, és nem képzeli azt percig se, hogy joga volt hozzá... és pláne nem tanácsolja egyetlen kollégájának/kolléganőjének se egy otthoni veszekedés kapcsán, hogy "pofozd fel"... ha tetszel érteni a különbséget a hozzáállásban...


Az előre kitervelten veréssel nevelő szülőket viszont lecsukatnám...

2013. márc. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
19%

igen is, meg nem is.

senkinek nincs joga senkinek a gyereket felpofozni, meg a sajatjat sem. megis vannak olyan esetek, amikor meg kell tenni (ha pl villaval nyulkalna viccbol a konektorba - true story), fuggetlenul a pofonoszto szemelyetol. Te ki vagy a szoriban? Mondanal tobbet a dologrol? Elofordult mar maskor is? Latszolag megbanta?

Egyebkent, ha egy mostohaanya esetleg ilyet tesz a nevelet gyerekevel akkor azt gondolom, hogy a vegso elkeseredeseben probalja kivivni a gyerek tiszteletet. Mostohaapanal meg a regi szitu inkabb, erofittogtatas erofoleny visszaelessel.

de tenyleg ovatosan, nagyon helyzet fuggo a dolog.

2013. márc. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó: Érdekes, én amikor a fiam a hosszabbító kábeljét trancsírozta egy ollóval (szerencsére épp nem volt bedugva véletlenül) az utolsó utáni, ami felmerült bennem, az a pofozkodhatnék... valójában én rohadtul megijedtem, a gyerek meg ettől még inkább... érdekes, hogy az ember ilyenkor annyira reflexből reagál, hogy percek után tudatosult bennem, hogy szerencsére be sem volt dugva...
2013. márc. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
13, anyukammal tortent a batyam igazabol nem villaval, hanem a turmixgepnek azzal a vekony fem botjaval piszkalta a konnektort - csak azt olyan hosszu leirni, na tessek - es anyukam mosogatott es mikor raszolt batyamra, az valamiert ezt nagyon jo csinynek talalta es folytatta, erejesebb raszolas, es huncuttabb kacagas, ez utan anyam reakcioja az volt hogy lelegyintett batyamnak. persze rohadt konnyu itelkezni anyam felett, de en nem tennem, soha nem utott meg minket, se elotte, se utana, ez is csak ugyanolyan osztonos dolog volt, mint amirol Te beszeltel. Batyam, sot en is megtanultam ebbol rogton, hogy a konnektorral nem jatszok, tehat mukodott.
2013. márc. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem meg nincs sajat gyerekem,viszont paromnak van egy kislanya,aki nem velunk el,csak hetvegen szokott jonni.

Meg soha nem pofoztam fel,kiabalni sem kiabaltam vele,mondjuk nem is volt ra szukseg,mert ha valami rosszat csinal,szolok neki szepen es megerti.Raadasul mivel nem mi neveljuk,ugy gondolom,hogy nem az en feladatom "megrendszabalyozni".Ha egyutt elnenk es tenyleg a neveloanyja lennek,akkor nyilvan mas lenne a helyze,bar ugy gondolom,hogy nem a rendszeres pofozas a megoldas a magatartasi problemakra,de el tudom kepzelbi,hogy egyes helyzetekben jogos.

A nagybatyam egyutt el egy novel,akinek van egy 18 eves fia.8 eve elnek egyutt,nagybatyamnak nincs sajat gyereke es imadja ezt a fiut,torodik vele,kolt ra,mikor kisebb volt jatszott vele,jar vele focimeccsre stb...A sracnak 2-3 eve volt egy nagyon "hulye" korszaka.Fultanuja voltam,amint egy alkalommal penzt kert nagybatyamtol,aki mikozben vette elo a kert osszeget,megkerdezte,hogy "szeretnel venni valamit,kisfiam?",mire a srac azt valaszolta,hogy "kozod?".Nagybatyam csak leszudta,de en pl. nem tudtam volna elitelni,ha ebben a szituacioban adott volna egy pofont.

Tehat egy-egy pofon szerintem meg elfogadhato bizonyos esetben,a rendszeres pofozas viszont sem szulotol,sem mostohatol nem normalis.

2013. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%

Engem egyszer nevelő apám neki lökött a falnak mikor anyával veszekedtem és szerinte"túl messzire mentem".Ezt elmondtam apámnak és óriási botrány lett belőle. Alapvetően a mi családunkban nem szokás a testi fenyítés semmilyen formában.

16/L

2013. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
59%
Nincs. Senkinek nincs joga megütni egy másik embert,-még akkor sem ha gyermek az illető. Az "atyai"-pofonoknak is meg lesz a következménye idővel...a gyerek nem felejt.- A felnőttek gyengeségét jelenti,azt,hogy csődöt mondtak a nevelési irányok és elvek..... (Két kamasz édesanyja.
2013. márc. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

Ha csakis jogilag nézzük, senki nem ütheti meg a gyereket, még a szülő sem, mert alkotmányellenes.

Az egy dolog, hogy teszi szinte mindenki, de a másik ember fizikai épsége szent és sérthetetlen, és a legkevesebb szándékos károkozás is törvénybe ütközik. Igen, még egy pofon is. Akkor is, ha a mi gyerekünk, mert nem a tulajdonunk.


Ha félreteszem a jogot (de az volt a kérdés), akkor azt gondolom, a mostoha ne üsse a gyereket meg, szóljon a szülőnek, és intézze el úgy a dolgot, ahogy akarja. Ahogy az ő nevelési szokásai ki vannak alakítva.


Ha elválnánk a férjemmel, és lenne a gyereknek mostohaapja, ki is adnám az útját, ha egy ujjal is hozzáérne a gyerekemhez

2013. ápr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Szerintem a lehető legelítélendőbb dolog. NEM vagy a vér szerinti gyereke, biológiailag SEMMI közötök egymáshoz.
2013. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
33%
Senkinek nem szabad megütni egy gyereket, aki meg itt írja hogy eltud képzelni olyan esetet amikor előfordulhat.. hát az már korábban elcseszte a nevelést
2015. dec. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!