Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat kikészítem, féltem...

A páromat kikészítem, féltem magamtól, mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Nem is tudom hogy kezdjek bele ebbe az egészbe. .. Nos, nem tudom mi bajom, de hogy van valami az biztos. Több mint egy évig mély depresszióba éltem, és felfedezett ő. Akkor is az voltam, csak kicsit , egy egészen icipicit láttam fényt " is. Érdekes érthetetlen lélek vagyok... Tavaly nyáron vettem magamon észre, hogy valamiféle rohamaim vannak. Az érzéseim és a gondolataim megerősödnek és nagyon hirtelen változnak. Egyszer nagyon ideges vagyok, olyankor rendkívül agresszív is, aztán másik pillanatba sírok és féltékenykedek, durcizok, a harmadikba meg majd ki csattanok az örömtől. Akárhogy próbáltam .. nem tudom megállni. Nem tudom magamba fojtani az érzéseket és a szavakat, mert ilyenkor nagyon felerősödnek bennem, mintha a lelkemet valamiféle kis gonosz lény csócsálná. Még csak 1 éve vagyunk együtt, neki is és nekem is ő az első szerelem. Hihetetlenül szeretem, már-már beteges rajongója lettem. Ezért is bánt engem nagyon hogy így viselkedek vele sokszor, mert én nem akarok! -de mégsem tudom megállni./ Most volt egy hónap, hogy teljesen normálisan éreztem magam, az érzéseim nyugodtan pihentek, boldog voltam, átlagos ember lehettem. Azt hittem végre vége a bolondságomnak.. erre ezen a héten megint visszajött. Gyűlölöm magamat. Félek magamtól, mikor közelébe vagyok, nehogy megint bántsam. Elegem van ebből, véget szeretnék már ennek vetni! Borzasztó érzés. Emellett sokszor bekattanok, és minden áron véget akarok vetni az életemnek. Amikor egy gyönyörű életet élhetnék ha nem lenne ez velem. Ennyi idő elteltével nem jöttem rá hogy mitől van ez, és mi csillapítja az érzést, mivel tarthatom magam kordában. Mindenképpen meg szeretnék változni, a párom miatt.

2013. márc. 7. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pszihológus. Elmész a háziorvoshoz és kérsz tőle egy nevet és egy tel.számot. Felhívod, időpontot egyeztet veled, elmesz és nekiállsz rendbetenni az életed!
2013. márc. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp jó lenne ha felkeresnél egy szakdokit, háziorvos tud ebben segíteni.

Én barátnőm is hasonló volt mint te, ugyanúgy megismertem őt, igaz nem ez volt az első párkapcsolatunk neki a 2. voltam, nekem meg ő volt a 4. és még most is az.

Ő neki dühkitörései voltak, volt amikor átmentem hozzájuk DVD-zni, az anyja is ott volt nem volt belőle gond, jó fej, kedves aranyos volt velem, meg úgy ok sem lehetett volna a kiakadásra. De a barátnőm a film nézés kellős közepén felállt odament a konyhapulthoz hogy kávét készítsen magunknak, és egyszer csak a semmi nélkül hozzávágta a bögrét a falhoz majd elkezdett hisztizni, ütögetett csapkodott mindent, eléggé megbántott a dolog, mert a szobájába zárkózott engem nem engedt be, meg senki mást sem, végül pót kulccsal nyitottam ki az ajtót nagy nehezen, és akkor azt láttam hogy az ágyán gubbaszt és sír, mert nem tudta hogy mi volt ez, egyszerűen nem volt tudatában a dologgal. A pszichológus ismerősöm segített neki nagyon sokat, kiderült hogy komoly érzések miatt, ahogyan neked is jöttek rá ezek, mivel neki rengeteg csalódása volt az életben, és ugye érettségi után volt, nem vették fel sehová sem ahova szeretett volna menni, akkor ugye a nagyapját is azokon a napokban vesztette el, és annyira elfojtott magában mindent hogy akkor kitört belőle. Pszichiátriára is be kellett feküdnie, de az nem segített semmit, végül egy másik pszichológus segített neki a legtöbbet, mindent helyre raktak nála lelkileg, most már nem folyt magában semmit, ha gondja van velem megbeszéli, és kitalálunk valami megoldást. Persze ez már 5 éve volt azóta jó minden, eddig.

2013. márc. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Valójában Pszichiáter-hez kértem be magam nem olyan régen, de nem fogadtak mivel túl fiatal vagyok. Az a baj, hogyha a koromat megmondom, eleve komolytalanul vesznek az emberek, a sok "butuska" /borzasztóan primitív, ostoba/ kortársam végett.Főleg a kapcsolatomat, de ebbe most nem folynék bele, sok mindenen átmentünk, felnőtt ember sem tudná elképzelni mindezt, és akikkel eddig beszélgettem (rendőrök) is meglepődtek, hogy mennyire érettek és önállóak vagyunk.De most ez lényegtelen, minek is tértem ki erre?!

Pszichológushoz valahogy még nem jutottam el.

2013. márc. 7. 22:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Próbálj sportolni és talán az segiteni fog, hogy a dürohamaidat levezesd.Egyébként szakemberre is szüséged van.
2013. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen-igen, csak hogy a barátnődnek sok gondja volt és magába fojtotta. Nekem épp ez a bajom hogy nem tudom magamba tartani, és semmi problémám nincs az életemmel, nincs semmi gond ami terhelne. Ezek ellenére mégis ez van.
2013. márc. 7. 22:31
 6/11 anonim válasza:
Én is ugyanilyen voltam az előző kapcsolatomban! De a párom el tudta fogadni, de mikor elkezdtek elmúlni az ilyen hisztijeim, akkor elkezdtem kiszeretni belőle(nem kellett volna). Azóta új kapcsolatba kezdtem és ugyanígy kezdtem viselkedni, a párom nemigen tolerálja és szépen elkezdtem kontrollálni magam a béke érdekében-nagyon nehéz dolgom volt, most is néha jönne ki rajtam de türtőztetem magam. Kodependens vonásokkal rendelkezem, így te is, de én ebből eddig csak azt éreztem h iszonyatosan szerelmes vagyok. Gondolom, Te is! ?? Próbáld lefoglalni magad, tudom, sablonos, de ez a legjobb amit tehetsz meg az h elgondolkodsz magadon, és majd látod a párod hogy fog örülni ennek, hogy van önkontrollod és mondd is el neki őszintén, hogy nem direkt csinálod! Ha mákos van megérti, az enyém nem, és sajnos jobban szeretem mint az előzőt aki tolerált.:( Vigyázz rá, ha a párod is ilyen toleráns!
2013. márc. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2013. márc. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valamit kamuzol kérdező...ha már párod van olyan fiatal nem vagy hogy a pszichológus, pszichiáter ne fogadjon a korod miatt. Egy 5 éves gyereket is fogadnak, ha szüksége van rá!!!
2013. márc. 8. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pszichiáter pedig nem fogad csak egy bizonyos kortól. Mint említettem pszichológusnál meg még nem voltam.
2013. márc. 8. 06:17
 10/11 Bence_ ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!