Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megoldható így a különköltözés...

Megoldható így a különköltözés? 20L

Figyelt kérdés
Érettségi után szeretnék munkát keresni és albérletbe menni és szept.meg estin csin. szakmát!szülöi támogatás nélkül megoldhat?
2013. márc. 9. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Megoldható éppen. Ha leérettségiztem én is el akarok költözni. Egyetemhez el kellesz mennem itthonról, koliba nem akarok menni, egy kis egyszobás lakáskát álmodtam meg ezekre az évekre. Felköltözés előtt egy műkörmös/fodrász tanfolyamot akarok csinálni, amivel eltartanám magam, és egy év halasztással mennék egyetemre.

15/L

2013. márc. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ? Mennyi tartalék pénzed van már most?

Albérlet amiben te egyedül élsz, attól függ hol de minimum 35-50. ezer plusz 30-35 rezsi. Albérlet bérléséhez általában 2-3. hónap kauciót is kérnek.

Biztos állás, és spórolással megoldható, de azért ne nagyon éld még bele magad mert sima érettségivel nem lesz könnyű munkát találnod.

2013. márc. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát itt mifelénk a főváros szélén 50 ezer a bérlete egy lakásnak, átlagosan 30 a rezsi, és 100-120 kauciót szoktak kérni.


Havi szinten 80 ezer forintnál tartunk, és akkor még csak lakhatásod van. A közlekedés diákként 4 ezer forint, mondjuk tegyük fel, 6 ezer forint kommunikációra, telefon, internet (bár ez édeskevés), meg mondjuk napi 1000 forint "élni".


120 ezer forint havonta, semmi luxus, semmi szórakozás, semmi extra.


Szerinted kivitelezhető?

2013. márc. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egy friss érettségivel, nulla munkatapasztalattal, 18 évesen max valami nagyon alja minimálbéres melót találnál, amiből kijönne egy szoba bérlése, vegetatív étkezés és a bérlet ára.


ha csak nem röpködnek otthon a tányérok, akkor ne költözz el, csináld meg a szakmát nappalin, akkor kaptok családi pótlékot, lesz diákod (további kedvezmények sok helyen), és mellette elmehetsz diákmelózni is, ami meg jó munkatapasztalat lesz később, ha elvégezted a sulit. és persze ugyanúgy pénz.


ne akarj ész nélkül fejest ugorni az életbe, mert összetörheted magad. inkább élvezd, h fiatal vagy, a szüleid támogatnak, és nem kell minden nap a csekkek miatt görcsölni és számolgatni minden forintot. hidd el, lesz még rá elég időd és lehetőséged.


kérlek, hallgass rám ha egy mód van rá, láttam már pár befuccsolt életet az önállóságmánia miatt.

2013. márc. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Más lehetőségem nem igazán van,árverezik a házunkat és anya győrbe költözik én meg mradnék hugommal,muszáj sikerülnie.
2013. márc. 10. 09:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Anyukáddal nem tudtok menni? Győrben is van iskola....
2013. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

". Egyetemhez el kellesz mennem itthonról, koliba nem akarok menni, egy kis egyszobás lakáskát álmodtam meg ezekre az évekre. Felköltözés előtt egy műkörmös/fodrász tanfolyamot akarok csinálni, amivel eltartanám magam, és egy év halasztással mennék egyetemre. "

Akkor inkább ne halasz hanem egy évvel később menj egyetemre. Bár akárhová mész majd rájössz, hogy nem minden egyetem engedi meg első évben a halasztást. Sőt remélem ezt teljesen megis szüntetik. /minden egyetemnél az 1. évben/ Eléggé álom világba élsz még azért érződik egyébként --> és ezt most nem teljesen az egyetemre értem.


Egyébként megoldható. Csak szakma mellett olyan meló kell ami támogatja a tanulást.

2013. márc. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak az én sulim sem enged első félévben halasztani.
2013. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!