Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sajnáltatja magát...

Miért sajnáltatja magát állandóan a férjem?

Figyelt kérdés
2 kicsi gyerekünk van (2,5 éves és 7 hónapos). Ha valakivel beszél állandóan azt hangoztatja, hogy jajj, milyen fárasztó, hogy a kicsi éjszakánként felsír, mennyit kell velük foglalkozni stb. Az előadásában az egész úgy hangzik, mintha mindent ő csinálna és ebben halálosan elfáradna. A munkahelyén is ezzel traktál mindenkit. Mostanra már zavaróvá vált az állandó nyavalygása, de tehetetlen vagyok.
2013. márc. 11. 06:27
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Meg kell neki mutatni, hogy milyen, amikor tényleg ő csinál mindent, hogy legyen alapja a siránkozáshoz. Hagyd ott a két gyerekkel egy hétvégére (már ha nem szoptatod a kisebbet). Megéri. Hátha akkor befogja a száját, elszégyelli magát, és elismeri a Te "munkádat" is.
2013. márc. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%

Igaza van, ha panaszkodik azért, hogy éjjel nem tudna kipihenni magát és a munkahelyén fáradt. Nem vagy tehetetlen. Szoktasd le a kicsit az éjszakai felkelésekről. Ne adj neki enni éjjel, ne vedd fel, akkor sem, ha sír. Néhány éjszaka után megszokja, hogy éjjel aludnia kell.

Nem értem, hogy miért jó neked ha éjjel te sem tudsz aludni. Anyáink sem dajkálták éjjel a piciket, mert nekik is dolgozniuk kellett másnap.

2013. márc. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Hűűű, de okosat mondott a második. Istenem, ha anyuka vagy sajnálom a gyerekeid, ha pedig apuka, akkor húzz bele, mert sokat kell még olvasnod.

Mond el neki, hogy ne siránkozzon, nem egyedül csináltad a két gyereket, ez jutott nektek, attól, hogy mindenkinek elkürtöli, hogy szegényke nincs kipihenve, még nem lesz jobb. Lehet ő ilyen mártír típus, utálom az olyan embereket aki tettek helyett, nyavajognak. Próbálja meg ő a 7 hónapos picit leszoktatni az éjjeli ébredésről, adj neki teret.

2013. márc. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Én nem látom azt írta volna éjjel etet vagy akármi.Ha hagyja sírni annál jobban sír,valami baja csak van ok nélkül nem szoktak bögni.A kérdezőnek ép olyan fárasztó mint a párjának.Fáradtan álmosan 2gyerek mellett nappal is helyt állni.A gyerek már csak ilyen.
2013. márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van,én is ezt javaslom.

A második meg... szerintem ritka nagy baroms@got írtál, de te tudod.

Előre sajnálom a gyerekeid (már ha lesznek)

2013. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bence_ ***** válasza:
2013. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bence_ ***** válasza:
78%
Párod mennyit segít, mennyit tud segíteni?
2013. márc. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja az én párom is mártírkodott mindig az ismerősöknek a végén már úgy jött, ki mintha én semmit nem csinálnék, kb meresztem csak a seggem. Akkor borult el a bili mikor már csajoknak sajnáltatta magát s meghallottam. Pedig kb annyi volt a dolga, hogy sétáltassa a kicsit (lehetett az 10perc télen vagy 1óra nyáron) amíg megfőzök de úgy jött le az egész milyen szär anya vagyok, hogy nem viszem a 1,5 éves gyereket is busszal a boltba (babakocsi nélkül) mikor 10-15 kg cuccot cipelek majd haza (mivel ő enyhén nem tud bevásárolni) s vele maradt tévé elött. Oké, hogy mások megoldják mert kénytelenek de ha nem muszáj minek cibáljam magammal?

Mikor pedig ezt elmondtam a barátainknak egy siránkozása után hát jól beégett. Te is nyugodtan égesd be, kapja össze magát. Hihetetlen a saját gyerekét akit akart nem képes elviselni s természetesnek venni akkor minek a kellett neki? Miért nem gondolkodnak az emberek mi mivel jár?

2013. márc. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, ne ugyan mi fárasztó...


Bocsánat, de sosem értettem a férfiakat ebből a szemszögből, reggel csinálok neki kávét, csomagolok szendvicset, felöltözik, és elmegy dolgozni, majd hazajön, megeszi a vacsorát, amit főztem, lezuhanyzik, és ennyi a napja.


Én reggel felkelek, megetetem a kicsit, tisztába teszem, reggelit próbálok készíteni úgy, hogy a gyerek csüng a bokámon, ugyanígy elmosogatok, játszok vele, pakolok utána, próbálok közben porszívózni, ilyesmi, ha alszik, akkor gőzerővel főzés, beteszek egy mosást, hogy még az előtt ki tudjam teregetni, hogy felkel, aztán ha ébren van, akkor vásárlással, vagy piacozással egybekötött játszóterezés, hazaérünk, lefürdetem a gyereket a homokozó után, amíg a kádat kisúrolom, addig ő meg szétpakolja a szobát, aztán bekapcsolok neki valami mesét, amíg vasalok, újramelegítem a vacsorát, megterítek, apuka hazajön, eszik ő is velünk, utána ismét mosogatás, a gyereket átöltöztetni, elaltatni, mesét olvasni neki, ha elaludt, utána szépen csendben még gyorsan feltörlöm az előszobát, elpakolom a tiszta edényeket, és most van vége a napnak.

Illetve soha sincs, mert ha éjjel felkel a gyerek, akkor is én ugrom érte, hogy fel ne verje a családot.


Nah, melyik fárasztóbb? :)

2013. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bence_ ***** válasza:
50%

Hihetetlen, hogy mekkora empátiával vagytok a másik iránt.

Ez kb olyan mint ha azt mondanád, hogy a gyerekkel otthon lenni nem munka.

Nem tudom, hogy te hol dolgoztál de egy munkahely is lehet fárasztó. Ahogy a gyerekkel otthon lenni is az.

2013. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!