Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi van? Miért kattant...

Ilyenkor mi van? Miért kattant be a párom?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok és van egy 27 éves párom akivel együttélünk másfél éve. Nagyon jó volt eddig a kapcsolatunk,boldogok voltunk,nem volt eddig még nagyobb vitán sem,pedig 4 éve együtt vagyunk. Tényleg,eddig ez a legtökéletesebb kapcsolatom.

Viszont ő egy hónapja elvesztette a munkáját,így az én fizetésemből éltünk,szerencsére nem keresek rosszul,ahhoz képest. Persze folyamatosan keresgélt munkát,mert elég jó anyagi körülmények közt éltünk,míg őt el nem küldték a cégtől,ahol dolgozott. És hát így nem tudta azt az életszínvonalt biztosítani,ami eddig volt és ez őt felettébb frusztrálta. Jó,nem kell ám fél milliós havi bevételre gondolni,de olyan havi 250-300ezer ft volt akkor a bevételünk,amiből ketten azért szépen kijöttünk.

Persze,meg is tudjuk becsülni a pénzt,így tanítottak minket.

Nos,egy hónapja szóbajött a külföldi munka.Hogy ő akár kint is megpróbálná. Mondtam,hogy támogatom,de én még mindenképp itthon szeretnék maradni,mert van pár egészségügyi meg másfél dolog is,ami miatt nem nagyon tudnék kimenni vele,ha külföldön kapna munkát. Ezt átbeszéltük,megértette,meg van pár barátunk,akiknek a párja kint dolgozik külföldön,de 2 hetente,havonta hazajár,attól függően milyen messze vannak kint. Tehát megbeszéltük,hogy ez nálunk is így működne,míg én ki nem tudnék menni.

Aztán múlt héten csütörtökön kapott egy telefont egy külföldi munka ügyében,hogy április elejétől fel van véve. Nagyon örültünk persze,de ekkor jött a bekattanása.

Mondta,hogy akkor neki is kell állni intézni az ügyeket és mehetünk ki. Mi ketten.Mondom neki,hogy de hát megbeszéltük,hogy én még nem tudok kimenni semmiképp,hiába is szeretnék,nem megy. Erre elkezdett dühöngeni,csapkolódni (amit eddig sosem tett),hogy akkor így ennek a kapcsolatnak se értelme,se jövője,mert ő felnőtt ember létére nem fog távkapcsolatban élni,meg hogy nekem ez az egész semmit nem jelent,mert érte nem vagyok képes áldozatot hozni.Nagyon meglepődtem és iszonyatosan nagyot csalódtam benne. Mindig higgadt,kedves tisztelettudó ember volt,ezért is szerették meg a szüleim is olyan hamar.

Most pedig kifordult önmagából. És arra is gondoltam,hogy lehet,hogy ő valójában ilyen? Aztán persze itt volt az egész hétvége,hogy átbeszéljük a dolgokat,de hozzám sem szólt,külön szobába ment aludni,majd hazautazott pár napra a szüleihez,és nem is keresett.Ha én hívom,meg fel sem veszi. Én nem értem mi lelte,és nem tudok vele leülni beszélni,mert nem mehetek utána,hisz dolgoznom kell.

Mindig azt vallottam,hogy két érett,intelligens,felnőtt ember meg kell hogy tudja beszélni a dolgokat és ez eddig működött is. Mi voltunk mások szemében az álompár.

De ez az idill pár nap alatt semmivé lett.

Mit tehetnék szerintetek? Mi mindig egyenlő felek voltunk a kapcsolatban,senki nem adta fel önmagát a másikért.Kötöttünk kompromisszumokat,de önfeladás vagy elnyomás sosem volt.

Sajnos,ha megfeszülök,sem tudok vele most kimenni,és nem azért mert az én önző lennék,hanem mert anyukám beteg,mert én beteg vagyok,mert most kezdtem el újra tanulni,és mert nem ezt beszéltük meg.

Mit tennétek a helyemben? Tanácstalan vagyok. Lehet,hogy valaki olyannal voltam együtt évekig akit igazán nem is ismertem...?


2013. márc. 11. 06:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat mindig okozhat meglepetést,mint a te helyzetedben is.

A munka elvesztése,főleg férfiaknak nagy önbizalomvesztést is jelent ésmint mondtad frusztráltságot,amiből könnyen kijöhet a fúria. A barátodból kijött, olyan formában, ami természetesen benne lakozik, tehát azt így kellelfogadnod, de mint írtad először láttad ilyennek,tudomásul kell venned, hogy benne van és bármikor előbukkanhat, reméljük csak ritkán.

A munkaüggyel kapcsolatban, a barátod megkapta azt amire vágyott, munkát és itt a te érzéseid, gondjaid el lettek törölve az agyában, ezért is mondta, hogy költöztök mindketten,én így érzem.Persze, hogy nem tetszett mikor bejelentetted, te nem mész. Pedig ha folytatnátok a kapcsolatot, itt egyikőtöknek engedni kell, mert ő nem akar távkapcsolatban élni, te pedig nem akarod itthon vagyni a kötelezettségeid, vagy a másikmegoldás, külön váltok ésmindenki megkapja amire vágyik, de egymás nélkül.

Sajnálom, hogy a barátod most a csigaházába visszabújt, így nem old meg semmit,majd ő is rájön, a sértődésnek itt helyet nem kellene adni, hiszen az életetekről van szó.

Hagy lenyugodni, hátha kristályosodik a szeme előtt a helyzet.

Kitartást és minden jót.

2013. márc. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
A helyedben nem hívnám fel, majd jelentkezik ha akar. Tudom nehéz kibírni, de ki kell bírni. Ha egy hét múlva sem jelentkezik javaslom a zár lecserélését.
2013. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Első!

Hát igen,jól látod a dolgokat. mondjuk azt tudom,hogy akármennyire is szeretem,önmagam senkiért nem fogom feladni. Ha itt kell,hogy vége legyen a kapcsolatunknak,akkor legyen úgy. Nyilván én is hibás vagyok a dologban,ha hagytam eddig magam megvezetni,és lehet,hogy ő mindig is ilyen volt,csak én nem vettem észre. Nem tudom. Amúgy kibírnám,hogy nem hívom fel,csak hát ezt mégis meg kellene beszélni,mert mindjárt április. De most várakozok. Zárat le nem cserélek,mert azt eléggé inkorrekt dolognak tartok,és én nem vagyok olyan.

2013. márc. 11. 07:47
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Ezt eég bután reagáta ale a barátod!!

Még a szüleihez is haza menni??

Gondolom a szülök akkor mit gondolnak.Jó persze ez most lényegtelen.Hogy öszinte legyek nem értem a párod.Ùgy jön ki,hogy ez az ok és szakítani akar,és még te leszel az oka.

Ne telefonálj neki többet.Ha akar keressen ö és kérjen bocsánatot a viselkedéséért.

A szüleivel beszéltél már,hogy mit mondott nekik a fiuk??

2013. márc. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem a szülőkkel.Sajnos ők ha igazuk van a gyerekeiknek ha nincs,mindig nekik adnak igazat és olyankor mindig a másik fél a hülye. Veszett fejsze....Szóval majd eldönti a párom,mit akar. Ha szakítani,elfogadom. Nem erőltetem magam senkire rá,ha már nem szívesen van velem.
2013. márc. 11. 07:53
 6/18 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem nem olyan nagy a szerelem/szeretet részetekről ha először belementetek abba, hogy távkapcsolat legyen.
2013. márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is ez NEM normális reakció a barátod részéröl, föként, hogy már elötte megbeszéltétek a dolgot, és akkor be is látta.

Másodszor az ilyen hirtelen jött munka (áprilistól már ott dolgozhat) mindig gyanus, föként, ha nincs elöre szerzödés. Ugyanis akkor nagy a valószinüsége, hogy átverik, dolgozik hetekig és a végén nem kap pénzt,vagy nem annyit, amennyi járna neki.

Harmadszor neked csak akkor lenne érdemes egyáltalán gondolkodni a kimenetelen, ha neki már kinn stabil, bejelentett, rendesen fizetö helye van, és neked is biztos állást tudnak biztositani.

2013. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Szia! Ne haragudj en nem tudok tanacsot adni mert hasonlo helyzetben vagyok a parommal 6 es fel tokeletes ev utan. Mi "is" a penz miatt vesztunk ossze. Es nalunk is o nem szol hozzam.en eljottem tole 2 hetre hogy idot hagyjak neki gondolkodni. Ma telik le a ket het fele es meg nem is jelentkezett, pedig meg masik orszagba is jottem. Ugy tunik nem erdeklem vagy nem tudom.csak sajnos en nem vagyok olyan eros mint te, engem ez nagyon megvisel. De csak azt akartam mondani vegulis hogy egyutterzek veled es remelem minden helyreall nalatok!
2013. márc. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

07:54!

Szerintem nem értelmezted rendesen amit leírtam..A rákos beteg anyámat nem fogom itthon hagyni egyedül,azért hogy én most kimenjek külföldre. És nekem is vannak problémáim ami miatt még nem mehetek. Másnál is működik ez a felállás,és szerintem pont,hogy egy jól működő kapcsolatban tud ez így menni. Szóval szerintem tévedsz!

Amúgy a munka az fix és nem átverés ugyanis az egyik barátunk szerezte be oda a páromat ahol ő is dolgozik. Szóval a papírmunkák már előbb meglesznek,akkor kiutazik azokat elintézni és áprilistól meg mehet a munka.

Utolsó! Nrm vagyok ám olyan erős,csak annak sem látom értelmét,hogy taccsra vágjam magam. Nem azért,mert nem érdekel a kapcsolat,hanem mert mit érek el vele? Most nem engedhetem meg magamnak,hogy hisztizzek,meg toporzékoljak (nem mintha máskor csinálnék ilyet.).

2013. márc. 11. 08:12
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Ő most érzelmileg próbál zsarolni, ami nem túl fair, de most nem lát jobb megoldást. Ráadásul elég zaklatott, dühös. Ilyenkor nem lehet semmit megbeszélni, rá kell hagyni. Ne keresd, ha ő hív, legyél kedves a telefonban, beszéljetek másról, ha találkoztok, akkor is légy könnyed, vidám, megértő, és ha ő szóba hozza,hogy na akkor mi legyen...na akkor is légy barátságos, hogy de szívem, hát ezeket megbeszéltük már, nekem is rossz lesz nélküled, de majd megoldjuk. Elég neki a frusztráció a munka elvesztése miatt, és csorbát szenvedett a büszkesége, nélküled sem akar lenni és valószínű szégyelli is már a kirohanását.De pasi. Ha fontos neked a kapcsolat, próbáld lenyelni a békát, és olyan elnézően, kedvesen beszélni vele, mint egy kisgyerekkel. Örlődik ő eleget, a talákozásnál, ne csak ez legyen a téma. Menjen ki, nézze meg, egyátalán tetszik neki stb, próbálj időt nyerni, ami alatt érezze, hogy te követnéd őt, de csak a biztosba.

Szemrehányásokkal, daccal nem értek el viszont semmit, cask a szakítást.

2013. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!