Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet mondani?

Ilyenkor mit lehet mondani?

Figyelt kérdés

Van egy féltestvérem, kb. 2 éves koromban elköltözött, sosem keresett.

Úgy 3 éve felvette velem unalmában a kapcsolatot. Meglátogattuk őket kb. kétszer, és telefonáltunk maximum öt alkalommal. Erőszakos nő, nem jó társaság, vidéken lakik a térerő is rossz (sokszor fél órát beszélt úgy hogy egy szót sem értettem)... hamar megszakadt újra a kapcsolat. Néha-néha hívogatott de van nekem nélküle is éppen elég problémám. Nem vettem fel a telefont.

Most újra próbált hívni, nem vettem fel, majd jött az sms hogy intenzív osztályon van a 3 éves kisfia.

Ez már engem is megrázott, de ezek után hogyan keressem fel, mit mondjak neki? Egyáltalán miért tartja fontosnak hogy tudjak a dologról? Elég nagy a család akinek panaszkodhatna, és ezt most nem szemétségből mondom, szimplán nem értem hogy gyakorlatilag egy vadidegen embernek mi köze van ehhez a dologhoz, én mivel tudnám vigasztalni...

Még csak meg sem tudnám látogatni, mert az ország másik felén élnek.

Ilyen helyzetben mi a teendő?


2013. márc. 7. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyit tegyél meg azért, hogy felhívod. Lehet, hogy nincs senkije, akinek a gondját elmondhatná. Utána dönthetsz, hogyan tovább.
2013. márc. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok hogy kapásból kétszer annyi ember áll rendelkezésére mint nekem...

Gondoltam rá hogy felhívom, de mint írtam, fogalmam sincsen mit mondjak neki.

Arról nem is beszélve hogy tudván milyen jó a térerő, valószínűleg egy szót sem fogunk érteni egymásból.

2013. márc. 7. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is hívd fel és érdeklődj, (ha van kedved) mi történt, hogy történt, de előtte írd meg neki SMS-ben, hogy keressen valami magasabb pontot, ahol jó a térerő.

A döntés a Tiéd.

2013. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

en is visszahivnam a reszletek miatt. sot, fel is ajanlanam, hogy ha tudok segitek.

nekem is van egy ket rokonom sot meg volt baratsagok is, akiknek nem szivlelem (mar) a tarsasagat, de ha gond van, szo nelkul segitek. akkor is ha latszolag kamu sztori van a hatterben, csak h sajnaltathassa magat az illeto, de mivel en nem akarok az a szereplo lenni a tortenetben, aki gonosz, es nem segitett mikor baj volt, ezert szitokszo lett a neve a korukben. ilyenkor megteszem, amit a kotelessegem, majd egy ket jo szo kisereteben gyorsan lelepek. altalaban ertik a celzast es bekenhagynak utana. persze lehet, hogy en csinalom rosszul, benne van a pakliban. de az is igaz, hogy rajtad all, hogy hogy jossz ki a dologbol.

2013. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mindig is ugy gondoltam, hogy a család azért család, mert Bármi történjék is segitenek egymásnak, jóban roszban melletted állnak mikor a barátok már rég elszeleltek.

Szerinted most őszintén, ha annyi mindenkire számíthat, és sokan vannak körülötte mért pont téged hívott? Én a helyedben mindenféleképp valahogy beszélnék vele, igy a lelkiismereted tiszta marad. Ha tudsz segitesz ha nem tudsz nem tudsz.De meghallgattad.

2013. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a végén nem beszéltem vele. Nem direkt, egyszerűen nem jutott időm rá, éjfél körül pedig már nem akartam zavarni. Ennyiben maradt a dolog.

Igen, nagyon idilli tud lenni ha van az ember háta mögött egy normális család, nekem viszont nincsen :)

A nővéremet két éves korom óta nem láttam. Az édestestvéreivel állandóan próbálta felvenni a kapcsolatot, velem sosem. Azt hiszem ez árulkodó.

Család? :D Anyám "kitagadott" amiért összeköltöztem a párommal, 5 éve nem beszélt velem a "család", pedig voltam már olyan beteg hogy napokig a kórházban kókadoztam...

Tehát a szomszéd Mari nénire is előbb számíthatok mint rájuk :)

Hogy miért engem hívott? Nem tudom. Gondolom sajnáltatni szerette volna magát, anyámtól örökölte.

Én, ha a kisfiam a kórházban feküdne, biztos nem azzal lennék elfoglalva hogy telefonálgatok...

2013. márc. 11. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!