Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondanátok a szüleiteknek...

Megmondanátok a szüleiteknek ebben az esetben, hogy nem kell a segítségük? Szerintetek kb.60 ezerből meg lehet élni, ha csak egy szobát bérelek?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, otthon élek. Közben van diákmunkám, ösztöndíjam, kb. 60 ezer az ami bejön egy hónapban. Összevesztem a szüleimmel. Vagyis ők "megtiltották" hogy a barátommal járjak, mert nem tetszik nekik. Azt mondták, ha találkozgatok vele, akkor nem tartanak tovább. Ez nagyon zokon esett (nincs semmi nagy defekt a sráccal, nem bűnöző, nem drogos, nem tömeggyilkos). Tudom, hogy nem ez a fiú lesz akivel leélem az életem, szóval nem miatta költöznék el, hanem mert hideg zuhanyként ért hogy ilyen választás elé állítottak. Viszont nem akarok seg.et csinálni a számból. Még egy évig tuti tart az egyetem, utána szeretnék mesterre menni. Nem hinném, hogy több lesz ennél a bevételem. Beszéltem csoportársaimmal, 25-30 körül mindenkinek kijön az, ha csak egy szobát bérel. Marad 30-35 ezer. Szerintetek ebből kihúzom??

2013. márc. 11. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Viccelsz? Abból simán kijössz!
2013. márc. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Azt magyarázd meg minek vagy egy férfival együt ha nem tervezel vele hosszú távra?

Azért arra is gondolj, hogy nyáron nincs ösztöndíj, és suliban is vannak üres hónapok.

2013. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

20 vagyok, még nem készülök férjhez menni. Tudom, hogy 10-20 évet nem tudok vele elképzelni (közös gyereket stb.), de 1-2t igen. Igazából nem tudom megmagyarázni jobban:)

Tudom hogy nem mindig van egyetem, de olyankor vállalhatnék több munkát.

Amúgy nem megszakítani akarom velük a kapcsolatot, csak pénzügyileg függetleníteni, és akkor onnantól egy forintot sem akarok elfogadni.

2013. márc. 11. 22:11
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Szeptemberben, októberben nincs még ösztöndíj és már diákmunkára is ritkábban tudsz menni.

Menj kollégiumba lényegesen olcsóbb.

2013. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 15 körül már vannak kolik. Viszont szeretnék egy külön szobát, egy kis elzártságot néha. De lehet ott kötök ki:) viszont először megpróbálnám albérletbe. Igazából a bérlet az amit mindig meg kell venni, a kaja nem tudom mennyibe kerülne. 20 körül kijönnék? Ha nagyon odafigyelnék. Ebből egy héten egyszer lehetne főzni valamit (amit 2-3 nap ehetek délben)? Ismertek valami olyan blogot ahol olcsó kajákat főznek?
2013. márc. 11. 22:24
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
1:30-35 ezer ft-ból???? Nem csak a kajára kell pénz,ha külön költözik.Nem minden albérletben biztosított a mosógép,hűtő,porszívó,amik szükségesek a mindennapokban.És a számlák kifizetése még hol van?Bérleti díj + rezsi?És akkor még nem vett magának ruhát,ha netán megbetegedne,gyógyszert stb.
2013. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!