Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátanátok a szüleiteknek...

Megbocsátanátok a szüleiteknek ha átvertek 15 évig? És kiderül, hogy nem is az apátok az igazi apátok? Meg lehet ezt bocsátani?

Figyelt kérdés
Jelenleg én nem hiszem. Azt sosem titkolták, hogy külön voltak pár hónapig, nem is nagyon tudták volna, hisz van egy 9 évvel idősebb bátyám aki emlékszik rá. Azalatt lett terhes, szóval nem megcsalásból. De nem értem miért nem mondták el. Vagyis az a szöveg, hogy először kicsi voltam, aztán nem tudták hogyan. De akkor is hazudtak, ők is a nagyszülők is. Nem szeretem ezáltal kevésbé az apámat sem, de mindkettőre nagyon haragszok. Elmúlik ez?

2013. jan. 5. 22:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
80%
Agyban dől el,én megbocsátanám.. Nekem is volt sok rossz,amit el kellett felejtenem. Anyám kur*álkodott apámna zabigyereke van, alkoholista, börtönbe volt vmi csalás miatt... megvertek annyira,hogy vérzett a fejem és azt hitték az utcán,hogy elütött az autó... A megoldásra koncentrálj! Én is ezt tettem és kezdenek fejődni az ősök:)
2013. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Elmúlik. Teljesen hihető, amit mondtak. Azért el kellett volna mondaniuk. Bár nem tudom, hány éves vagy.
2013. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

15 vagyok.

Én is megértem valahol az indokokat, de attól még hogy nehéz elmondani megtehették volna. Úgy lett volna normális ha tőlük tudom meg. Vagy eleve így nevelnek.

2013. jan. 5. 22:33
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele hogy az apám nem az igazi. Igaz nekem bevallották egy idő után maguktól mert jobb ha tőlük tudom meg mint mástól. Persze én így nem haragszom az apámra mert még is csak ő nevelt föl engem és mégis tőle kaptam meg sok mindent. Nekem az igazi apám kb 3 hónapos koromban hagyott el és 1 éves lehettem amikor jött a mostani mostoha faterom aki felnevelt, így őt tekintem az apámnak mert az igazi apám egyszer sem keresett fel, és nagyban letojja mi van velünk. Én csak annyiból haragszom hogy miért nem mondták el hogy nem ő az igazi apám oké hogy megmondták azt hogy már 6-7 éves koromban közölni akarták hogy mi a helyzet de nem akarták hogy ez káros hatással legyen a nevelésemnél. persze most így megértettem azóta igaz hogy eltelt már 7 év, de tudom hogy ki az akire számíthatok meg hogy ki nevelt fel és ez a fontos.-
2013. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Mint írtam az érzéseim nem változtak. Ő nevelt fel, szeret, ő az apám. Csak haragszok mindkettőjükre amiért nem mondták el, pedig azt hittem megbízhatok bennük, mert egyébként nagyon jó a kapcsolatunk. És nem tudom, hogy ez a csalódottság elmúlik e.
2013. jan. 5. 22:37
 6/37 anonim ***** válasza:
68%
Ha 15 vagy, nagyjából érthető, hogy nem mondták el. Egy kisebb gyerek még nem biztos, hogy fel tudja ezt dolgozni. Úgy 14 körül elmondhatták volna.
2013. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Hát szerintem meg eleve így kellett volna hogy neveljenek. Az sem esett volna olyan sokkal jobban ha ők mondják el. Bár ettől jobb lett volna
2013. jan. 5. 22:44
 8/37 anonim ***** válasza:
68%

Még várhattak volna.

Látod, most is csak a haragszom rájukig jutottál el.

2013. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
75%
15 éves vagy, mikor kellett volna elmondaniuk? Ha 10 évesen mondják el neked, akkor még valószínűleg annyit fogsz fel, hogy ő nem az apukád. Így 15 évesen is gyerek vagy még, felnőtt fejjel az ilyesmit sokkal könnyebb elfogadni.
2013. jan. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
76%
De kérdező, hogy érted azt hogy így neveljenek? Kicsit korodtól kezdve mondják neked azt hogy "nem nem apu, hanem Bandi" vagy hogy gondoltad?
2013. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!