Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom volt felesége tőlem...

A párom volt felesége tőlem követeli a gyerektartást, mert a párom jelenleg munkanélküli és nem tud eleget fizetni. Megteheti ezt?

Figyelt kérdés
Azzal fenyegetőzik, hogy majd a bíróság az én fizetésemből fogja levonni az elmaradt gyerektartások összegét. Szerintem ez nem így megy, de nem vagyok túl jártas a témában.
2013. márc. 12. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Nem is értem, hogy gondolta ezt...

Férjed vagy csak párod?

2013. márc. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Igen, az fontos, hogy a férjed-e. Amúgy a párod dolga fizetni, nem a tiéd.
2013. márc. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tőled nem követelheti, nem te vagy a gyerek apja.
2013. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedbe jól kiröhögném. Próbáljon pert indítani. Majd a vesztes perköltségét is ő fogja fizetni.
2013. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak a gyerek apjától követelheti, ha férjed lenne az sem számítana.
2013. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Jogilag nem követelheti. Az már a te döntésed, hogy besegítesz e. Én megtenném, ha nálunk fordulna elő. DE csak azért mert már 4 éve együtt vagyunk, nem egy futó kapcsolat, véglegesen tervezem párommal is, a gyerekkel is az életemet. Az anya biztos nem követelne tőlem semmit. Úgy szokott a párom adni pénzt, hogy ő fizet dolgokat. Ha tudnám, hogy az anya nem tudja egyedül megoldani akkor kifizetnék ezt-azt, nem lenne kérdés. De annak nagyon nem örülnék ha jönne és az asztalt verné (bár szerencsére nem ilyen), vagy ha ezt elvárná tőlem akár a párom.
2013. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed, hanem a férjed, tőled nem követehet gyerektartást. Még akkor sem, ha milliomos lennél. Majd kivárja a sort, mire az apa keresőképes lesz és tud fizetni. Téged ez semmlyen formában nem érint legfeljebb sajnálhatod a dolgot.
2013. márc. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem a férjem, nem is lesz az. Én is elvált vagyok és nem szeretnék megint házasodni.

Ezek szerint csak üres fenyegetőzés amit mond. Ez azért megnyugtató.

2013. márc. 12. 18:24
 9/9 Bence_ ***** válasza:

Ne izgulj!

Annyi köze van a keresetedhez mint nekem.

Persze ha tudsz rajtuk segíteni akkor segíts. De mást nem várhat tőled.

2013. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!