Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem tudtam fizetni 1 havi...

Nem tudtam fizetni 1 havi gyerektartást, mivel munkanélküli vagyok. Fel vagyok jelentve. Mire számíthatok a gyanúsított kihallgatáson?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fizetnem kell mindig a tartásdíjat, nem kérek kioktatást, csak értelmes válaszokat!
2012. márc. 31. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:

1/

1 havi az még semmi, bár jobb, ha gyorsan kifizeted, így megszüntetik, mivel a cselekmény "nem bűncselekmény".


2/

gyanúsított kihallgatáson a vallomás részben elmondhatod védekezésként, hogy nincs állásod, emiatt nincs pénzed..

2012. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha huzamosabb ideig nem fogsz tudni fizetni,az baj.Talán még egy havi miatt nem indul eljárás,de kettő három elmaradása esetén már igen.Az exed feljelent a rendőrségen,a rendőrség tovább adja az ügyészségnek,az meg a bíróságra.Pár hónapon belül már meg lesz az első tárgyalás is.Hogy munkanélküli vagy az a bíróságot nem érdekli,a gyermektartás összegét akkor is megállapítják.Ha nem fizeted,az exed kérheti a megelőlegezést,amit viszont neked keményen jegyeznek adó formájában.Tehát ha valamikor lesz miből levonni,akkor az le lesz.De egyébként ezt a végrehajtó is megteszi,már a jogerőre emelkedés után.Ha van ingatlanod,vagy ingóságod akár le is foglalhatja.
2012. ápr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 2. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Az exedtől is függ. Ha normális, akkor nem jelent fel, de pl ott az öcsém aki 5és fél éve sza.ik a gyerekére és már bő egymilliós tartozása van. Na, ő minden bizonynal megy a börtönbe. Nekem mázlim van, az exem nagyon rugalmas. Volt, hogy nem fizettem egy évig, de előre szóltam és volt olyan, hogy ő fizette a dolgaimat is, aztán sikerült helyrejönnöm és adtam neki egyből fél millát, aztán már csak arra figyeltem, hogy pontos legyek. Sok múlik a hozzáállásodon.
2014. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerős az ilyen bosszuálló ex, aki már egy hónap után rohan a rendőrségre feljelenteni. Én is jártam már így.

Szóval kihallgatás, mint egy bűnözőnél, aztán elmondod, hogy miért nem fizettél. Húzd az ügyet, ha tudod. Aztán átadják a bíróságra. A lényeg, hogy bizonyítsd be, hogy nem a te hibádból történt, akkor nem lehet bajod. (Csak ha tudtad volna fizetni, de mégsem tetted, akkor büntethetnek meg törvény szerint.)

De ha közben kifizeted, semmi sem történik, ejtik az egészet, mint ha mi sem történt volna.

2016. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!