Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nem fizetem a gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem fizetem a gyerektartást (munkanélküli lettem) akkor is mindenképpen megkapom a gyerekemet láthatásra?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ha nem fizetek gyerektartást, akkor az már kiskorú veszélyeztetésének számít!
2010. márc. 17. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Önhibádon kivül nem tudsz gyerektartást fizetni, ezért a láthatás joga megmarad
2010. márc. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a munkanélkülivé válásod előtt rendesen és folyamatosan fizettél, nem fognak kizárni a láthatásból. Természetesen a munkanélküli segélyből is fizetned kell, illetve hajlandóságot kell mutatnod arra, hogy amint tudsz, azonnal fizetsz, az elmaradást is beleértve.
2010. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

A láthatás és a gyerektartás fizetése nem függ össze.Mivel bírósági döntés mind a kettő,ezért be kell tartani.A gyerektartást Neked a bíróság előírta,ez alól nem vonhatod ki magad,még akkor sem ha munkanélküli vagy.adhatsz be a bírósághoz kérelmet a gyerektartás csökkentése végett.A másik félnek kötelessége a gyereket a meghatározott időben "odaadni",még akkor is ha nem fizetsz gyerektartást.Neki ezt a bírósági döntést kell teljesíteni,mert ha nem adja ugyan úgy törvénybe ütközik ,mint a Te nem fizetésed.Olyan nincs,hogy nem adom,mert nem fizetsz.Ha a nem fizetésért feljelentenek,az tényleg kiskorú veszélyeztetés vétsége.Nagyon meghurcolnak,így én azt ajánlom ,hogy mindenképp fizessél,ha nem is tudsz annyit mint eddig,valamit azért csurgassál.Így jóhiszemű fizető személyként leszel feltüntetve.Viszont átmenetileg tényleg kellene kérned a gyerektartás csökkentését,de mint írtam,amíg meg nem határozzák,addig is valamit fizessél.Nem tudom mennyi az összeg amit eddig adtál,de próbáld legalább a felét magadból kierőltetni.Ha többet szeretnél tudni,nyugodtan írjál privibe,szívesen segítek önzetlenül és együttérzésből.


Üdv,1 ügyvéd

2010. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt még elfelejtettem írni,hogy a Te érdekedbe ne kézbe add a pénzt,hanem fagy átutalással,vagy csekken add fel.Ez nagyon fontos,mert így tudod csak igazolni.

A bíróságon kívül van egyszerűbb megoldás is az átmeneti gyerektartás csökkentésére,de ahhoz a volt párod együttműködése is kell.nem tudom milyen viszonyban vagytok,így ezt nem részletezem.


Ügyvéd

2010. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én nem tudok hosszászólni a kérdéshez,viszont az ügyvédnek gratulálok ,jó látni ,hogy vannak ilyen emberek is!manapság ritka!25l
2010. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt még hozzátenném,hogy minnél elöbb kérd a csökkentést,mert amíg nnincs megitélve ,addig halmozódik a tartozásod,amit így,vagy úgy be fognak hajtani.

Arra is számíts,hogy 10000/gyerek alá nem nagyon mennek.

2010. márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!