Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó 17 évesnek lenni?

Miért jó 17 évesnek lenni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

?

Szerintem jobb mondjuk 22-23-nak lenni.



17-nek jó lenni, mert nincsenek szoros kötelességeid. Kábé ezért jó...de érettségi előtt lenni, félig gyerekként annyira nem vágyom vissza :D

2013. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
17 éves vagyok. annyira nem jó :D de egyébként hozzáállástól függ hogy ki hogyan éli meg az életszakaszait. ismerek bulizós arcokat, és tini-vagyok-ezért-befordulok típusú embereket is.
2013. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a saját 17 éves koromra gondolok: semmiért.


Most 27 évesen sokkal jobban élvezem az életet.


De ha keresni kell valamit:

- 17 évesen még nem kell magad eltartani, de már elég sokfelé mehetsz felügyelet nélkül

- fiatal vagy, egy csomó ember tizenévesen van a legjobb fizikai formában

- rossz döntésekkel még nemigen rontottad el a jövőd, még bőven van lehetőséged párt találni, szakmát választani

2013. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én lennék újra 17 éves. De 23 évesnek is jó lenni, talán még jobb is, úgyhogy inkább mégsem lennék 17. Amúgy meg örülj neki, hogy még gondtalan vagy és suliba jársz.
2013. márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert már elég nagy vagy ahhoz, hogy sok helyre egyedül is mehess, de azért olyan nagy felelősséged még nincs, nem kell számlákat fizetni, sem a betevőről gondoskodni. Még nincs érettségi, de kezdenek izgalmassá válni a dolgok, az első nagy szerelmek, nagy barátságok ideje ez.
2013. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez hozzáállás-függő.

Én is 23 vagyok, iszonyat öregnek érzem magam, mit nem adnék hogy megint 17 lehessek :)

Bár ehhez gondolom hozzáad hogy nem volt túl felhőtlen az elmúlt pár évem, és most betegség miatt háztartásbeliként üzemelek :(


Hogy miért volt jó? A fentebb leírtak kb. fedik. Nincsenek kötelezettségek, fiatal vagy és van rá indokod hogy hülye légy :D

2013. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem volt különösebben jó 17 évesnek lenni. Úgy értem semmi olyan dolog nem történik ilyen korban, ami kiemelkedően csodálatos. :D Suliba jártam, barátnőztem, barátommal voltam, elvoltunk, de még sok volt a korlát.

Szerintem 20-21-22 évesnek jó lenni, amikor már van fizetésed a szakma/diploma után, a szülők már nem tiltanak semmit, csak tanácsot adnak, ha valamit ők nem úgy csinálnának. Megvehetsz sok mindent, amit régen nem lehetett, mert a szülők nem adtak rá, vagy nem volt elég a diákmunkából jövő pénz. Összeköltözhetsz a barátoddal. Lehúzod a napi 8-10 órát a munkahelyen, de nincs az, hogy amikor hazaérsz, akkor még nekiállni tanulni, mert jövőhéten 100 zh-t, dogát írsz. Magyarul elkezdhetsz igazán élni, megteremteni magadnak lassan mindent, ami szerintem nagyon jó érzés.


21L

2013. márc. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

"Összeköltözhetsz a barátoddal. Lehúzod a napi 8-10 órát a munkahelyen, de nincs az, hogy amikor hazaérsz, akkor még nekiállni tanulni, mert jövőhéten 100 zh-t, dogát írsz."


Helyette főzni, takarítani kell, hát én inkább tanulnék még :D

2013. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Én imádok főzni, sütni és valamiért takarítani is. Mindig kikészültem a vizsgáktól, rémálmaim voltak az egyetemi éveim alatt, mindig volt valami baj, valami nehézség. Soha többé nem csinálnám végig, végre nyugodt, boldog életem lehet és nem a mérhetetlen stressz, mint nem is olyan régen. :(

Persze én az egyetemet nappalin csináltam diákmunka(éjszaki műszak gyárban) mellet és egyedül vezettem háztartást otthon, mert már külön éltem. Tanulás nélkül és rendes nappali munkával csodásnak és nyugodtnak érzem az életem. :D


21L

2013. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tizennyolc előtt még a gondtalanság éveit élheted.Ennyi idősen még nincsenek kötelezettségeid,nem kell a saját megélhetésedről gondoskodnod,félig még gyerek vagy,viszont félig már felnőtt.
2013. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!