Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék túl lenni a...

Hogyan tudnék túl lenni a múlton? Hogy felejtsek? Ennyi sírógörcs nap mint nap egy 13 évesnek?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem tudok felejteni.Nem tudom elfelejteni a régi barátokat,amiket velük hülyültünk,beszélgettünk.A fiúkat...akikbe "szerelmes" voltam.(Azért raktam idéző jelbe,mert gondolom néhány ember jött volna azzal, hogy 13 évesen, hogy lehet szerelmes egy gyerek.Amikor még azt se tudja mi az, hogy szerelem.)Én szerintem már tudom.Vagyis már éreztem.A srác után 7 hónapig semmihez nem volt kedvem.Nagyon padlón voltam.És még mindig szeretem pedig már 1.5 éve történt az egész.

Miért van az,hogy elkezdek mesélni a mostani barátaimnak a múltról, hazajövök és elbőgöm magam?Miért hiányzik ennyire a telefon beszélgetések egy nagyon jó barátommal?Miért akarok mindent visszafordítani és mégegyszer átélni?Anyuval erről nem beszéltem.De szerintem nem is tudnék, lehet megértene,de a sírástól nem tudnék beszélni.Valaki segítsen!Mit csináljak?/1 szerencsétlen lány/


2009. ápr. 22. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Milyen változás történt, hogy "múlt" lett sokminden és sokmindenki? Én azt javaslom, mindenképp beszélgess Anyukáddal, nem baj, ha fél óra nagy sírással kezdődik! Te megkönnyebbülsz, és nem leszel egyedül a bajban!
2009. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sportolj, nem tudom jarsz-e valahova csapatba modjuk, esetleg tancolni, vagy amihez kedved van.

Es a zenehallgatas is csodakra kepes, jobb mint a gep elott ulni!

Itt a jo ido, menjel ki a szabadba, es ne otthon mergelodjel, hidd el ettol csak rosszabb lesz a helyzet!

Menjel el estenkent futni, bicilizzel es tollasozz a barataiddal, aztan este is konnyebben elalszol a faradsagtol, nem lesz idod es energiad gondolkodni.

Fel a fejjel, most jon a legjobb idoszak az eletedben tedd tartalmassa, elj, elj, elj!!!:))

2009. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Most egy felnőtt(ebb) lány, nő tanácsát olvasod, ami nem kioktatás vagy kritika lesz , nyugi!:)))))

Ha jól értelmezem , most Te 14, és fél éves lehetsz kb? :)

Hát ilyenkor én is ilyen voltam , mint Te , sőt még később is. Ha nagyon jól elvoltam valakivel , -netán esetleg másoknak be se vallva , csak magamnak , hogy nagyon tetszett- ha nem láttam őt, nagyon tudott hiányozni. Hetekig , hónapokig emésztettem magamat Érte.

Aztán valami változott, kezdtem máshogy látni a dolgokat.

Tudom , tudom "fiatal lelkednek" ez most olyan felnőttesen hangzik , de ez a kamaszkor vége , közepe nálad , ami egyszer majd véget ér! Na, és igen , akkor már más lesz minden. De ez a szép ,ábrándozós, "visszasírós" korszak kell és szükséges , ettől jó! :)))

2009. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ez előző vok. Na , átod annyira felnőtt vagyok , hogy tudok ám életkort is számolni:) De 13 évesen akkor még inkább érvényes , amit írtam. Egyébként ilyenkor tényleg jó szolgálatot tesz , ha "lekötöd" a figyelmed valamivel. Pl. sport , valami hobbi... én még naplót is kezdtem írni. nem tudom , anyukáddal milyen a kapcsolatod, nyugodtan beszélhetsz neki is ezekről a dolgokról , de a kamaszkort egyedül kell"átvészelned" !:)
2009. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszöntelek az érzékeny lelkűek táborában (:

Ha valaki, akkor én teljesen át tudom érezni a helyzeted. Én is ugyanilyen vagyok, mint te, csak 2-3 évvel idősebb.

Először is nem ajánlanám, hogy konkrétan eltereld a figyelmed erről a problémádról, mert ha esetleg egyszer véletlenül időd lesz, és eszedbe jut, akkor bepótolod azt a sok sírást, amit a sportolás stb. miatt elmulasztottál.

A fiúnak elmondtad, hogy szerelmes voltál belé?

(Én nem mondom, hogy 13 évesen ilyet nem lehet, mert rajtad is látszik, hogy érettebb vagy a korodnál, és ez nagyon jó.)

Nekem is volt ilyen, hogy elmondtam egy osztálytársamnak, hogy pár hónapja még tökre bele voltam esve, erre kinyögte, hogy hogyha akkor mondtam volna, akkor lehetett volna valami.

Az elvesztett barátokat meg vissza lehet szerezni. De attól függ miért vesztetted el őket. És hogyan. Szóval erről mesélj, mert ez fontos részlet. Lényeg, hogy ha összevesztetek, akkor próbáld meg helyrehozni a dolgokat, próbálj meg velük kibékülni. Ha meg látszik, hogy reménytelen a helyzet, keress új barátokat. Csak újakkal tudod elfelejtetni a régieket (:


Csak fel a fejjel ^^

2009. ápr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én 35 éves férfi vagyok és az a véleményem, hogy pont ilyen korban lehet őszintén szerelmesnek lenni. Ami később, felnőttként ez alatt a címszó alatt fut, az egy sokkal romlottabb és jelentéktelenebb dolog.
2009. ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is az érdekelne,hogy mi történt hogy ennyi minden és mindenki múlt lett az életedben ilyen fiatalon? Talán elköltöztetek vagy csak elmaradtak a régi barátok? Mi történt?
2009. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen normális amiken átmész, de hidd el ki fogsz belőle lábalni! Én is átmentem, átmegyek gyakran hasonló érzéseken. Beszéld meg az anyukáddal, biztosan meg fog érteni, vagy esetleg egy barátnőddel.


Viszont azt nem értem, hogy miért "zárod le" a múltat és miért nem folytatod. Bár nem ismerem a helyzetet, de nem lehetne ismét felvenni a kapcsolatot a régi barátaiddal? Miért nem tartod velük a kapcsolatot?


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket a hormonok okozzák, most kerülsz a tinédzser korba. Én is ilyen voltam. Katasztrófa érzés, de elmúlik. Szerintem jó dolog lenne, ha anyukáddal mégis megosztanád valahogy ezeket a gondolataidat. Lehet, hogy elbőgöd magad, de lassan meg tudsz majd szólalni, talán szóról-szóra, de menni fog.

Ezenkívül foglalkozz jó dolgokkal, használd ki a fiatalságod, érezd jól magad a bőrödben, erre törekedj!!! Kitartás!

(35L)

2009. ápr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!