Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnétek az apukátokat...

Szeretnétek az apukátokat attól függetlenül, hogy egy velejéig romlott ember?

Figyelt kérdés

Légyszi próbáljátok elképzelni, hogy ilyen az apukátok:

Téged meg a húgodat és anyukádat nagyon szereti. Mindent megad nektek amire csak vágytok, minden téren. Egyfelől nyugodtan lehet mondani, hogy példás családapa és férj.

Másfelől viszont nagyon rossz ember. Üzletember. Bárkin képes átgázolni a céljai elérése érdekében. Kihasznál, tönkretesz és átver embereket, rosszindulatúan és számítóan manipulálja őket. Csak a legnagyobb várható profit érdekli és nem válogat az eszközökben. Igazából semmiféle sajnálatot, empátiát vagy bármi féle más érzelmet nem érezz a családján kívül senki más iránt.

Mottója pl., hogy "Ha valaki az utadba áll akkor taposd el! Úgy, hogy soha többé ne bírjon lábra állni és ne tudja soha többé keresztezni az utad."


Te eltudnál vonatkoztatni attól, hogy másokkal milyen?


2013. márc. 12. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék elvonatkoztatni tőle, de ha minket nagyon szeretne, természetesen én is szeretném. Ugyanakkor haragudnék is rá, hogy milyen szemét tud lenni.
2013. márc. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos folyton szembesíteném a hibáival. Megpróbálnám meggyőzni, hogy az üzletben másképpen is lehet érvényesülni, és próbálnám saját példámon keresztül be is bizonyítani neki.


Azért az pozitív, hogy Te másképpen gondolkodsz mint ő, mert általában a szülői példa ragadós. A gyerekek ritkán szokták megkérdőjelezni a szüleik gondolkodásmódját.

2013. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Rengeteg ilyen ember van, csak a saját és családja köre érdekli, és amit nekik megtud adni pénzért sokat tesz rosszat más emberekkel. sajnos. És azt hiszik az ilyenek, hogy normális dolog, hogy más nem érdekli őket. pedig szerintem nem.
2013. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a te apukád olyan, mint a Keresztapa? :)

Pár napja feltett valaki egy kérdést arról, hogy az anyukája miért kedvesebb az idegenekkel, mint vele.

A te apukád magatartása sokkal egészségesebb és érthetőbb, azt védi/szereti/támogatja ha egy kicsit túlságosan is, ami az övé, és nem pedig kifelé - a társadalom felé kedves, az otthonát pedig szemeteszsáknak használja.

A te apukádat előbb tudnám szeretni, mint az ő anyukáját.

(Ha lány vagy nehéz lesz vőlegényt találni ilyen apa mellett.)

2013. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Én szeretném persze. Sokkal jobb mint egy alkoholista munkanélküli, aki veri a családját. Igaz, nem szép amit másokkal csinál, pl. én se szeretném, ha átvernének, de ilyen a mai világ, mindenki próbál átverni mindenkit. Ja, meg úgyis az hagyja magát átverni, akit lehet. Ez a szakmája, ebből tart el titeket. Én szeretném öt, attől függetlenül, hogy nem tetszik amit csinál, és lehet, hogy én is elmondanám ezt neki.
2013. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez nem igazán kérdés, hogy ezért szeretni vagy sem. Jobban inkább, hogy így lelkiismeret furdulással használod e azokat a javakat, amiket az így megkeresett pénzel ad meg nektek. Ez inkább a kérdés igazán
2013. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám másokkal kedves és anyámmal meg velem bunkó állat.

Irigyellek érte, amilyen apád van.

2013. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

De konkrétan miket csinál?

Kiket használ ki és hogyan?

"Ha valaki az utadba áll akkor taposd el! Úgy, hogy soha többé ne bírjon lábra állni és ne tudja soha többé keresztezni az utad" ez egy hülyeség, ilyen nincs.

2013. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Bár ilyen apám lenne, és ne egy itthon kiskirálykodó, dologtalan, a családja életét megkeserítő alkoholista senkiházi nyomorult.
2013. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen ember nincs. Vagy az egyik fele nem igaz annak amit leírtál, vagy a másik. Valószínűleg azt az énjét ismered félre, amit a családon kívül mutat. Attól, hogy valaki céltudatos, az üzleti siker érdekében, még nem biztos, hogy velejéig romlott is. Nem tudom milyen területen üzletember? De manapság sajnos nem kell ahhoz gonosznak lenni, hogy az ember a maga és a családja érdekében kénytelen legyen némi gátlástalanságra. Néha a puszta megmaradásért kell megküzdeni a konkurenciával, megragadni minden lehetőséget akár kenőpénz árán is, érdekből "barátkozni", vagy épp elkerülni másokat. Nem azt mondom, hogy ez a jó, és követendő, de a körülményeket nem mindig mi teremtjük. Ez a világ nem a Jókai regények hőseire van kitalálva...:)
2013. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!