Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan ember aki fél a...

Van olyan ember aki fél a házasságtól és az azzal járó kötöttségektől, attól függetlenül, hogy megtalálta élete párját?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Biztos van, de akkor nem kell házasodni, ez ma már nem kötelező!
2011. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Igen, én ilyen voltam. Belementem az esküvőbe, de előtte pár héttel olyan páni félelem fogott el, mint még soha. Vőlegénynek elmondta töredelmesen, ő mosolygott egyet és mondta, hogy semmi gond, bármikor el tudunk válni, egy szavamba kerül csak, de le is fújhatjuk az esküvőt, ha szeretném.


Ettől úgy megkönnyebbültem, hogy soha többet nem jött elő ez a szorongás :)


Viccesen hangzik, de tényleg ez az egy mondat okozott bennem 180 fokos fordulatot.

2011. nov. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Én!

De nem félelemből, hanem bölcs előrelátásból!!


Mióta olvasgatom az itt írogató nőneműek írásait/válaszait,

ez csak erősödik bennem!

2011. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 yuda ***** válasza:
100%

Véleményem szerint, ha valóban az élete párját találta meg, akkor erősebb a hozzátartozás vágy és az elsöpri a félelmet- sőt éppen az a lényege, hogy együtt akar lenni vele.

Boldogok, ha egymás közelségében vannak..és így akarják leélni az életüket.

Ez a fajta kötöttség inkább édes, mint félelemmel teli. . .:)

2011. nov. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 13. 17:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Én például. Sajnos hiába él le valaki éveket házasság előtt a párjával,vagy ismeri már X éve, sajnos az új arca az illetőnek akármikor kijöhet.Pláne házasságkötés után.Sokan egész addig képesek megjátszani magukat.Az ember képes változni...
2011. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó!Ettől félek én is....
2011. nov. 13. 19:00
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Nézd! Mindenem meg van, és azon vagyok, hogy meg is maradjon.


Nem hiányzik nekem egy nő, akinek esetleg jobb az ügyvédje és majd kiforgat mindenemből...

2011. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért úgy látom,az eddigi hozzászólásokból,hogy a félelem győzött....Sajnos..Nincs már elég hite az embereknek...
2011. nov. 14. 14:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"emberben ne bízz"


amúgy aki nem a másikra alapozza az életét, aki a másik nélkül is simán elélne, meg lenne, ők azok, akik nem félnek és valódi szeretetből/szerelemből házasodnak - mert tulajdonképpen a másikra nincs szükségük, csak a szívüknek van.

2011. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!