Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérdésem, fiatalon szültem...

Bossyka kérdése:

Kérdésem, fiatalon szültem egy családos apától, nem akartam a házasságát tönkretenni, ezért nem pereltem be. Megbeszéltük havi x összeget ad, nem Így történt. Most be szeretném perelni, nem akarja az apasági vizsgálatot. Jogi úton hogyan perelhetem?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 21:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy tudom, hogy a bíróság kötelezheti a tesztre.
2013. márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a gyámhatósághoz. Bíróság kérni fogja tőle az apasági vizsgálatot, s akkor muszáj lesz beleegyeznie a gyerektartás megállapítása miatt.
2013. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
25%
Jogilag biztos megteheted. A kérdés hogy érdemes e, nélküle nem tudsz e boldogulni? Nővérem is "így járt", a babát megtartotta, de nem kér semmit a pasitól (se pénzt, se nevet) A lánya már felnőtt. Tudja mi a helyzet, azt is hogy az apja nem vállalta, azt is hogy becsúszott gyerek volt. De teljesen normális az élete. Ha lenne is, meg nem is apja biztos nehezebben viselné.
2013. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
Hiába nem akarja, muszáj lesz.
2013. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

Mennyi idős a gyerek, elismerte gyerekének? gyermek 3 éves koráig, ha nem ismerte el, akkor be kell hogy legyen írva apa, vagy egy fiktív név, vagy az igazi apa, ezt te döntöd el. Ha a gyermek jogviszonya rendeztlen, akkor a gyámhivataltól kapsz egy levelet, hogy menj be és nyiltkozz, mivel az apa rovat nem lehet üresen az anyakönyvi kivonatba. Megnevezed az apát, ők értesítik, majd a bíróságot is, te kapsz egy ügyvédet a gyámhivataltól, aki képvisel téged. Neki is meg kell jelennie, persze azt mondja majd, hogy nem az ővé, de ekkor hivatalból kirendelik a dns vizsgálatot, ami ki fogja mutatni,és ha tényleg ő az apa, mivel ő lesz a vesztes fél, így minden költséget ő fog állni, ami nem olcsó, csak a dns 200.000 körül van+ügyvédi ktg stb...

+kiderül minden

Ez tuti így van, mert ebbe vagyok benne, csak nálunk nem családos apa a fiam apja, hanem eltünt, így nem volt apaságink.

2013. márc. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A pici az én nevemen van mert se házas nem élettársi viszonyban nem voltam! Mivel fiatal voltam gyámságilag anyámhoz került. Eddig nem lett perelve, de már harmadikos és sok minden kell neki a suliba meg minden. Sajna szükség van a segítségére de kiment külföldre.
2013. márc. 12. 21:56
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
5-ős vagyok, menj be a gyámügyre-önkormányzat, ott elmondják mit lehet csinálni ebbe az esetbe.
2013. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
A lányom már lassan 10 éves. Nem szeretném kitenni folyamatos tortúráknak. Visszamenőleg meddig kell fizetnie?
2013. márc. 12. 22:15
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Ki van beírva apának az anyakönyvbe? Már 10éves és most jut eszedbe perelni?
2013. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Egy kitalált név szerepel benne az én vezeték nevemmel. Igen most jut eszembe, kezd nagyon felnőni. Sokba kerül az iskola a ruha az étel a lakás. Ha csak a tanszerrel segít az is nagyon jó lenne, de még azzal sem. Ezért jutott most az eszembe.
2013. márc. 12. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!