Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja tönkretenni a...

Miért akarja tönkretenni a kapcsolatunkat? Mire jó ez neki?

Figyelt kérdés

Majdnem 3 éve vagyok együtt a barátommal, és a nővére még mindig nem tudott elfogadni. Már 30 éves a nővére, és nem éri fel ésszel a dolgokat, úgy látszik. Miért teszi tönkre az öccse boldogságát? Valamiért nem bír engem elviselni, de felém csak annyit mutat, hogy nem igazán szól hozzám, de ha kérdezek, normálisan válaszol, de látom ahogy néz rám, olyan undorral. Pedig mindig kedves vagyok, próbálok beilleszkedni, a család elvileg kedvel, de a nővére nem tud elfogadni. A barátom mondta hogy ő sem tudja miért nem bír elviselni engem a nővére, egyszerűen ő ilyen, mert vannak ilyen emberek, akiket nem tud. Egyébként ez miatt többször összeveszett már a nővérével, mert az állandóan mondogatja a barátomnak, hogy mikor szakít már velem, hagyjuk már abba, stb.

A csaj 30 évesen szinte semmit nem ért el az életben, cicababa, mindent és mindenkit kritizál, azt hiszi ő valami istennő. A barátom mondta, hogy egy igazi barátja sincs, akivel összejárna beszélgetni pl. Mondta a barátom hogy azért nem szeretik a nővérét, mert ilyen hogy senki és semmi nem felel meg neki.

Na és a nővérének van egy "barátnője", akit én is ismerek, de én csak annyira, hogy tudom ki ő, és ő is tudja én ki vagyok, és eddig köszöntünk egymásnak ha találkoztunk. Ezzel a csajjal a barátom is jóban van, szoktak beszélgetni. Valamiért ez a csaj sem bír elviselni, úgy látszik, de neki sincsenek igazán barátai, mert nagyon sokan utálják, mert ő ugyanolyan nagyra van magával, mint a barátom nővére, és mindenkinek ott tesz keresztbe ahol csak tud. Ez a csaj szokott a barátom nővéréhez járni, mert ő fodrász, és ott a barátom nővére (nevezzük X-nek, a másik csajt meg Y-nak, így rövidebb lesz :) ), tehát ott gondolom X mindig mondogatja Y-nak hogy engem hogy utál, és szerintem mondta Y-nak hogy valahogy tegyen nekünk keresztbe. Ugyanis Y elkezdett írogatni msn-en a barátomnak, meg néha felhívták egymást, meg ilyenek.. Előtte is jóban voltak, de nem ennyire. Én elkezdtem gyanakodni,mi van, aztán addig nyomta ez a csaj a nyomulást, hogy szakítottunk (bár nem csak ez miatt). Aztán újra összejöttünk, a barátom elvileg már nem beszél a csajjal, csak ritkán.. Ja a pláne az, hogy eddig Y-nal köszöntünk egymásnak, most érdekes módon ha ráköszönök még csak rám sem néz, és ez nagyon bosszantó. A csaj már odáig elment, hogy a barátom anyukájával is nagyon jóban van, mindig nyalizik neki, ha buliba megyünk, és ott van, odamegy a barátomhoz és átkarolja azzal a szöveggel, hogy "jaj, X-nek már mondtam hogy soha nem jössz bulizni, a barátnőd miatt mi??jó lenne ha többet beszélgetnénk", stb. (ez egy eset volt, és a barátom mesélte). És engem annyira idegesít már.. A barátom elvileg nem nagyon beszél vele már, a nővérét meg már szinte utálja, főleg ez miatt, és sokszor összevesztek miattam.

Gondoltam, hogy beszélek a nővérével, de a barátom azt mondta hogy a nővére annyira nagyképű és annyira bunkó (ő mondta így), hogy nem érdekelné, és csak rosszabbat csinálnék.

Ja egyébként, a barátom a szüleivel él még együtt, a nővére már külön, csak néha találkozunk a nővérével, mégis ennyire gyűlöl...

Szerintetek mit tudnék tenni? Nem akarok balhét a családban, de mégis, ez így nem mehet tovább..

18L


2011. ápr. 24. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Irigy ember. Ha neki se, másnak se. Sajnos el kell viselni.
2011. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha barátod belemegy,költözzetek el.Kezdetnek ez is segíthet.
2011. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj, hogy tul sok mindent beleolvasol a nover es baratnoje viselkedesebe. Tobbszor irod, hogy mindnki utalja oket, semmire sem valok, nem vittek az eletuket semmire sem. igy, Nekem, Te sem vagy tul sokkal masabb, mint Ok, akikrol irod, hogy senki se jo nekik. Tul cifrazod az egeszet, bartod nem ugy nez ki, hogy melletted all ki. Probalj idot adni a kapcsolatnak, ha nem jo, allj odebb.
2011. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a leiràsod alapjàn az jön le, hogy a nõvéred baràtnõje "össze akar jönni" a baràtoddal, ha még sem igy van, akkor élvezik a helyzetet, hogy téged idegesitsenek.

Sajnos el is érik nàlad. Legyél lazàbb és ne vedd nagyon a szivedre. Próbàld meg mindig nyugodtan mérlegelni a helyzetet, és ne utàltatni a baràtoddal a nõvérét, mert nem igazàn jó, még akkor sem, ha õ a hibàs. Egyébként nagyon fiatal vagy még, sok minden történhet a kapcsolatotokban.

2011. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem túl szépen fogalmaztam róluk, de tényleg így van. És a csajnak egyébként van barátja, de nekem is úgy tűnik mint aki hajt a barátomra. A barátom azt mondta, amióta szakítottunk, csak ritkán beszélnek, és nem érti most ezért miért kellene utálnia a csajt. Mondtam neki, hogy nem kell utálnia, de azért mégiscsak tönkre akarják tenni a kapcsolatunkat. A nővérét nem igazán szereti, pedig mondtam hogy tudom hogy nem választhat közöttünk, és nem várom el, csak a nővérével még egyéb problémák is vannak.

Amikor mondtam a barátomnak hogy a csaj meg a nővére szét akarnak szedni minket, azt mondta, hogy eddig nem sikerült és nem is fog sikerülni, mert a kapcsolathoz 2 ember kell, hogy eldöntse mi van, és ő pedig szeret engem.

Ez jól esett, bár ha az én barátom felé valaki nyíltan kifejezi az utálatát, és keresztbe tesz, akkor valószínű, hogy én sem nagyon barátkozok vele.. Ezért kicsit furcsa, úgy érzem nem áll ki mellettem.

2011. ápr. 25. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!