Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Később is meg fog látszani a...

Később is meg fog látszani a gyerekeim kapcsolatán, hogy az egyik kicsit a nagy jobban tolerálja? Ikrek esetén a harmadik mennyire van kirekesztve?

Figyelt kérdés

Két része lenne a kérdésemnek, mindkettő a testvéri kapcsolatokra. 3 fiam van, a nagy 4éves, a kicsik 1 évesek.


Az ikrekre közül az egyik nyugodtabb, csendesebb, mosolygósabb. Vele nincs semmi "baja" a nagyfiamnak. A másik kicsit nehezebb eset, sírós volt kisbabának, a nagytesó sokat panaszkodott rá. Most hogy nőnek a kicsik, járkálnak, játszanának ők is vannak nézeteltérések közöttük már most. A kicsi is harcias, nem hagyja magát, ha kell neki valami.

Tegnap azt mondta a nagyfiam, hogy a másik tesót jobban szereti. Próbáltam vele megbeszélni, hogy miért is érezheti így, végig hallgatta majd közölte hogy nem ő akkor is jobban szereti.

Ez a későbbiekben is így lesz szerintetek? Tényleg jobban fog a nyugodtabb tesóhoz viszonyulni?


A másik kérdésem az lenne, hogy akiknek vannak ikrei és egy harmadik is, mit tapasztalnak? A harmadik nagyobb korban ki van rekesztve a másik kettő duójából?



2013. márc. 13. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ikertesóm. Tény, hogy másabb a viszonyunk, mint a többi tesóval. 21L
2013. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem nincsenek ikreim, de jól ismerek egy ilyen felállású testvérpárt. az ikrek 24 évesek, együtt élnek egy közös lakásban, nagyon erős szimbiózisban. a tesójuk 27 éves, mindhárman fiúk. a nagyobb ki van rekesztve, szerintük nem az ikerség miatt, hanem mert "annyira különbözik tőlük" és ettől elviselhetetlen és idegesítő. de szerintem azért is érzik így, mert ők ikrek. a bátty nyáron náluk lakott pár hétig (távol él tőlük) és szó szerint alig várták, h hazamenjen. láttam rajtuk, h nem gonoszságból. őszintén megviselte őket lelkileg, h alkalmazkodniuk kell hozzá, nem ment könnyen az együttélés, míg ők ketten azt mondják, sose válnának el, mert olyan, mintha a másik felükhöz mennének haza. szeretetben és harmóniában élnek együtt. szinte szokatlan két ekkora fiútól.
2013. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ikrek egymáshoz mindig ragaszkodni fog de az idősebb testvérnél előfordulhat hogy az egyiket jobban szeretni a másiknál. Ezt azzal lehetett volna megelőzni hogy ha rendesen felkészítek a tesók érkezésére, persze azt hogy valamelyikkel jobban szimpatizáljon nem lehet elkerülni de talán nem lenne ekkora különbség.
2013. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!