Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért általános vélekedés még...

Miért általános vélekedés még mindig a családok körében, hogy ha az apa viszonylag jól keres anyuka üljön otthon GYED alatt?

Figyelt kérdés

Van egy 14 hónapos kisfiam. 5 hós kora óta újra dolgozok. Nem elsősorban azért mert a pénzre van szükségünk, hanem mert nem akarok kiesni, elveszíteni azt a kört akiknek dolgozok (2-3 év alatt hozzászokhatnak ahhoz akit közben alkalmaznak). És egyébként sem vagyok az a típus aki ennyi ideig ne dolgozzon (ez van ilyen vagyok) Általában otthonról dolgozok, egy-egy órára szoktam elmenni, max kéthetente van az, hogy egész napra. Míg csinálom a dolgom egy lány vigyáz rá, de én is ott vagyok ha kellek. Ha olyan a munka akkor nem is hívom, mert megoldom egyedül. Szerintem ez nem akkora "bűn". Van hogy csak 3-4 órát dolgozok (de van hogy 10-12t) Mivel a háztartás, főzés kimarad az életemből szerintem kb. 2 órát ezzel meg is spórolok. Szóval van hogy csak 2 órát vagyok vele kevesebbet mintha nem csinálnék semmit (átlagban 4-5öt)

Mindkettőnk szüleitől sorra kapom a megjegyzéseket. Nem szoktam velük foglalkozni, de most igen csak megbántódtam, mikor anyósom a hírre, hogy jön a második baba, csak annyit mondott hogy minek nekem még egy, ha a fiamat is másra bízom? Sógornőm is forgatja rám a szemem, mert ő már 10 éve nem dolgozik.

Nem értem miért vélekednek így egyre többen Magyarországon. Csak egy lehetőség ez a két év. Legtöbb országban nincs is ilyen. Aki igénybe veszi örüljön, hogy megtehet ha ez a vágya. De aki nem akarja azt szerintem nem kellene leszólni. Nem lesz semmi baja az én fiamnak sem. Nincs semmiféle kötődési zavara, semmi baja. Ezt szokja meg. Már ha csak a felméréséket nézzük abból kiderül, hogy nem éppen a magyar nép a legsikerültebb.. pedig máshol nem ülnek otthon az anyukák. Itt meg ha valaki dolgozik máglyára van vetve hogy tönkreteszi a gyereke életét..



2013. márc. 14. 09:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Én szeretek itthon ülni :) csak két évesen fog a lányom bölcsibe menni. Azonban nem ítélek el senkit aki megteszi. Nekünk is van ilyen anya a családban - nagyon jól sikerült a kislánya egyébként - anno anyósom is bele akarta ütni az orrát (úgy néz ki az anyósok már csak ilyenek :)) én is azt mondtam neki amit a végén írtál. Más országokban sokkal hamarabb visszamennek az anyák, és lám azoknak a gyerekeknek sincs semmi bajuk. Jól fogalmaztál szerintem, ez egy lehetőség (végre valami ami plusz az országban :)) Van aki él vele, van aki nem.

Élni és élni hagyni. Na ez az ami hiányzik sokszor az emberekből.

2013. márc. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
64%

Mert kényelmesebb otthon ülni és panaszkodni,hogy nem tud kimozdulni,nincs elég pénze,férje nem ad elég pénzt,besavanyodik otthon,stb stb.


Rám is úgy néztek mint a véres rongyra amikor kiderült,hogy 6 hónaposan beadom bölcsibe és jövök vissza dolgozni.

Én tudtam előre hogy nem fogok otthon megbolondulni,dolgoztam szülés előtt 2 héttel,nem vlt semmi bajom,dolgozok most is,kislányom bölcsibe,jól elvan.


szerencsére jó messze lakunk a rokonoktól.

Bár elég nagy harc volt mire anyós felfogta hogy nem költözhet hozzánk gyerekrevigyázni hogy ne adjam bölcsibe,az hiányzott volna...

2013. márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
49%
Pont hogy ez lenne a normális. Nem az, hogy otthon ül három évet és bekattan a bezártságtól.
2013. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%
Mert nekünk így jó.Nem szólok bele más mit csinál,az én életembe se szóljon bele senki.Nehezen tudtam volna a munkahelyemről két óránként megszoptatni,nem akartam napi 6-8 órát távol tölteni tőle.Rám meg azért fújnak,mert még gyesen is itthon maradtam.Nem érdekel,dolgoztam előtte 10 évet,utána dolgozhatok nyugdíjig még 35-öt,ez a 3 év meg a mienk,és mi boldogok vagyunk így.
2013. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
56%

Miért lenne bűn? Mindenkinek más az értékrendje, neked a munka a fontosabb, másnak meg az, hogy minden nap főtt ételt tesz a családja elé. Azt írod, hogy 5 hónapos korától dolgozol, hol pár órát, hol akár 12-t is. Két pici gyerekkel ezt már még nehezebb lesz megoldanod, nyilván látja a család is. Az első 2-3 évben esnek át nagyon sok betegségen a kicsik, akkor tanulnak a legtöbbet, fejlődnek a legtöbbet, ez nem ország és hely kérdése, hanem általánosan elfogadott tény, hogy a szülőkre van a legnagyobb szüksége ebben az időszakban, nem barátokra, idegenekre, rokonokra. A terhesség és a szoptatás alatt is nem véletlenül lassulnak le az anyukák, ez a hormonok hatása, jelzi a szervezetnek, hogy itt az ideje visszavenni a tempóból, mert most sokkal fontosabb dolgokra kell koncentrálni.

A másik, hogy sok anyuka nem azért van otthon hosszú évekig, mert lusta, hanem azért, mert nem teheti meg, hogy ilyen kötetlen munkaidőben dolgozzon, mint te.

Nekem az a véleményem, akármilyen régimódinak is tartják mások, hogy egy anyuka, egy feleség tudja megadni a családnak az otthon melegét azzal, hogy süt, főz és szépítgeti a család otthonát. Kitakaríthat a bejárónő, lehet ételt rendelni, vagy mással főzetni, de az hidd el, nem ugyanolyan.

2013. márc. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%
meg ne haragudjatok, kérdező, és 2. válaszoló, de ahogyan ti elfogadást vártok saját magatok irányába, úgy nektek is meg kéne adni azt a többiek irányába, nem pedig lenézni azokat, akik otthon maradtak. dolgozzatok, ha azt akartok, nem kell foglalkozni azokkal akik beszólnak, de azért álljon már meg a menet, hogy aki a szokásos módon csinálja az ingyenélő házisárkány! a kérdésre a válasz nagyon nagyon egyszerű: azért ez az általános vélekedés, mert az anyukák túlnyomó többsége otthon SZERETNE maradni, és ha ez anyagilag is belefér akkor nincs is ezzel semmi gond.
2013. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

4

Ne érts félre. Írtam, hogy aki szeretne az éljen ezzel a lehetőséggel. Engem nem zavar, semmi károm, hasznom belőle:)

Éppen ezt mondom én is, hogy mindenki úgy csinálja ahogy neki jó, és mindenki tartsa tiszteletbe a másik akaratát!

2013. márc. 14. 09:47
 8/30 anonim ***** válasza:
37%

2-es vagyok


Mégis az ottthon maradók azok akik panaszkodnak mindenen

2013. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Hol írtam én lenézően arról aki otthon marad? Végigolvastam újra, de nem látom.


Tudom, hogy sokaknak nincs lehetősége kötetlen munkaidőre. Ha nem lett volna nekem sem, lehet 1 éves koráig nem dolgozok. Ezt nem tudom. Tudom, hogy szüksége van rám is. Ott is vagyok, ha kell. Ha beteg úgy alakítom a dolgokat hogy vele legyek (szerencsére nagyon ritkán beteg) Minden nap leülök vele játszani. Nagyon ritkán van, hogy sok a munka. De ilyenkor is igyekszem úgy csinálni, hogy ha a férjem otthon van akkor fejezem be. Addig ő van vele.

2013. márc. 14. 09:52
 10/30 anonim ***** válasza:
68%

Mindenki azt csinál, amit akar. Én 3 éve vagyok itthon a gyerekekkel, és nagyon szeretem. örülök, hogy mindkettőt kizárólagosan és igény szerint tudtam szoptatni 6 hónapos koráig (napi 10-12 óra munka mellett ezt nem tudom, hogyan lehet kivitelezni), örülök, hogy én láttam az első lépéseiket, nekem mondják az első szavaikat. Szeretek mosni, főzni, takarítani, szeretem megteremteni az otthon melegét. És a gyerekek sem látják kárát, sok barátjuk van, én is jóban vagyok a környékbeli anyukákkal, átjárunk egymáshoz, még soha nem éltem talán ilyen élénk társasági életet.

Ha neked úgy a jó, hogy 5 hónapos korától dolgozol, ám tedd. Másnak máshogy jó. Én hiszem, hogy ezzel teszem a legjobbat a gyerekeimnek, ha te máshogy hiszed, akkor az meg a te döntésed. Ennyi, nem kell lenézni egymást.

2013. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!