Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a kialakult helyzetről?

Figyelt kérdés

Van egy párkapcsolatom, egy éves, jól megvagyunk összességében de van valami ami nagyon bánt engem.

A párom 30 éves, 15 éve kettesben élnek az anyukájával, mert

az apja elhagyta őket.A párom anyukája dolgozik, minimálbért keres.A párom külföldön dolgozik jó fizetésért.Szép kertes házuk van amit a párom épített az évek alatt.(a nulláról kezdték meg az apja kisemmizte őket)

Most az anyukájának épít egy kisebb házat, hogy az külön tudjon költözni lassan.A probléma ott kezdődik, hogy az anyukájának luxusigényei vannak, napozóterasz, napkollektorral fűtött medence, modern szép bútorok stb.

A probléma ott kezdődik hogy a párom meg csak dolgozik és spórol, az anyuka meg sorolja az igényeket.

Nem igazán értem hogy egy szülő miért húzza le a bőrt a fiáról,miért nem elégszik meg egy lakható házikóval, miért nem úgy gondolkodik hogy a fiának biztosítsa a jövőt?Így hogy nem tudott semmit adni a fiának mert rosszul ment férjhez.szerintem így pláne nem el kéne venni...

Ismerőseim szerint ez a helyzet azért alakult ki, mert az anyukája nem ment újra férjhez és a fiát tekinti a társának akivel házat épít,ruháztatja, nyaraltatja magát...


2013. márc. 14. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem kell teljesíteni ezeket az igényeket. Alacsony rezsijű házat építtetnék vagy építenék anyáméknak, na de ez mindennek a teteje, pláne így! Sima ház azt ossza be!
2013. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Furcsa, de valahol érthető. Persze, az az elvárás egy szülőtől, hogy a gyerekének biztosítsa a jövőjét, de azt is látni kell, hogy a gyerek már felnőtt, jó munkája van, szóval végül is az anyuka megtette a kötelességét.

Ő pedig közben megöregedett. Most már nyilván nem fog pasizni, hanem szeretne kényelmesen eléldegélni.

Ha belegondolsz, az átlag szülő azt csinálja, hogy nem tud adni a gyereknek semmit, ehhez képest a pároddal egy szép kertes házba költöztök.

Nekem nem tűnik annyira nagy elvárásnak, hogy az anyuka háza is szépen legyen megcsinálva.

Persze amíg nem megy a párod életének a rovására. Ez viszont már attól függ, hogy keres a párod, mit engedhet meg.

2013. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

"Ismerőseim szerint ez a helyzet azért alakult ki, mert az anyukája nem ment újra férjhez és a fiát tekinti a társának"

ebben lehet valami, plusz a fia is jobban kötődik hozzá érzelmileg, hiszen csak az anyukája volt mellette gyerekkorában


"...miért nem elégszik meg egy lakható házikóval, miért nem úgy gondolkodik hogy a fiának biztosítsa a jövőt?Így hogy nem tudott semmit adni a fiának mert rosszul ment férjhez."

És téged ez azért zavar, mert te jól szeretnél férjhez menni a párodhoz. azt akarod, h a vagyona neked biztosítsa a kényelmes jövőt, ne a maminak :) ugyanolyan elven működsz, mint anyuka...

2013. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem is az ugrott be, hogy bagoly mondja verébnek. :)

Amúgy, az a ház előbb-utóbb ugyanúgy a párodé lesz, hisz egyetlen gyereke az anyjának. Az úszómedencés történet meg igaziból úgy működik, hogy a napkollektor a felesleges energiával fűti a medencét, vagyis ahol napkollektor van ott okosság a medence, nem luxus.

2013. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az utolsó két hozzászólónak igaza van, hasonló a gondolkodásom az anyóséval, azzal a különbséggel hogy én a feleség leszek ő meg az anyuka...
2013. márc. 14. 21:13
 6/18 A kérdező kommentje:
érdekesen jönne ki ha a gyerekemnek azért kéne turkálóból öltözködnie mert az anyukának az igényeit kell teljesíteni...márpedig két családot nem fog tudni eltartani a párom sem.
2013. márc. 14. 21:17
 7/18 anonim ***** válasza:
akkor ez egy állandó küzdelem lesz. de készülj fel rá, h nem biztos, h te fogsz győzni, mert könnyen lehet, h te vagy a gyengébb és maga a párod akarja majd úgy,h inkább ti adjáto alább, de az édesanyjának is meglegyen mindene. tudod, az ő közös múltjuk már bizonyított, a ti közös jövőtök meg még csak egy ígéret. azt tisztelem benned, h nem kezdtél el ködösíteni, tagadni és magyarázkodni, mint 10 emberből 9 ebben az esetben, hanem elismerted, h jól akarsz férjhez menni. azért azt is vedd figyelmebe, h ezzel a mentalitással könnyen kiábrándulhat belőled a párod és elmehet olyanhoz, aki kevésbé anyagias és az édesanyjával szemben is megértőbb. akkor belőled is válhat egyedülálló anya. egy újabb dolog, amiben hasonlítanátok egymásra a leendő anyóssal.
2013. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Talán a közös élethez te is járulj hozzá és akkor már kinyithatod a szád. Viszont, hogy 2 pióca marakodik azon, amit szerencsétlen összedolgozik?
2013. márc. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az egyik hozzászóló írta hogy én is tegyek hozzá a közös élethez, nekem van egy kertes családi házam, jó munkahelyem, nem azt várom el hogy a párom tartson el, hanem hogy a pénzt amit megkeres azt a gyerekére költse ne az anyja luxusigényeire....

És én a férjemtől várom el hogy jó létet biztosítson a családjának , az anyja viszont a fiától várja mindezt, és ez óriási különbség...

2013. márc. 15. 08:57
 10/18 anonim ***** válasza:
Várd meg, hogy egyáltalán a férjed lesz-e valaha. Egy éves kapcsolat, külön éltek, a párod külföldön dolgozik, ezek szerint alig vagytok együtt. De már szabályozni akarod a kapcsolatát az anyjával. Nem biztos, hogy ennek házasság lesz a vége.
2013. márc. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!