Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok itt megmaradni,...

Nem tudok itt megmaradni, begolyózok az anyámtól, elakarok költözni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 15/L vagyok, és kikészít az anyám. Rájön az 5 perc és csúnyán beszél, ordibál, semmi se jó neki, mindig mindenért én vagyok a hibás már elegem van.:@ Olyanokat mond, hogy biztos, hogy megfogok bukni, hogy semmire se leszek/vagyok jó, azzal fenyeget h szól apámnak ( mivel elváltak). De apu engem sose bántana. Van egy öcsém a nevelőapámtól, az öcsémmel is folyton kötözködik, amit az öcsém csinál azért is engem szid le. Már elegem van belőle ezt hallgatom 10 éves korom óta, elakarok menni innen a francba. Mit tehetnék?
2013. márc. 15. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztosan az anyudnak is elege van mindenbõl.

Inkább próbáld megkérdezni tõle, hogy mi bántja?

Ennyi idõsen hovaköltöznél, talán az apud segithetene, odamehetnél, ha ennyire jó hozzád.

2013. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Néha abba is gondolj bele hogy nem-e te vagy sok mindenért a hibás? Normálisan viselkedsz? Segítesz otthon házimunkában? Jól tanulsz? Mert nálunk is ez megy, húgommal mindig veszekszik anyum, de oka van rá, épp csak húgom nem érti meg valamiért hogy tanulnia kéne, nem szórakozni egész nap.
2013. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem költözz el apudhoz. Én is hasonló helyzetben vagyok... :/ Ismerős nekem is az, hogy anyám azt hajtogatja nekem, hogy meg fogok bukni, meg hogy nem lesz belőlem semmi... Pedig igazán tudhatná, hogy nem vagyok olyan béna, hogy megbukjak, de ő totál hülyének néz... -.- Nekem is elegem van már belőle. Megértelek. 14/L
2013. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1.,3. Költözzetek össze.
2013. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem vagyok jó tanuló ez tény. de próbálkozom. és kérdezem tőle h mi a baj vagy h segíthetek e de akkor meg felküld a szobámba...
2013. márc. 15. 14:36
 6/8 anonim válasza:
54%

Szia!

Ne pánikolj!!!. Ilyen korszakban vagy Te is, és biztos, hogy nem látod át a valós probléma gyökereit. 15 évesen még nem is kell. De tudsz segíteni, változtatni a dolgokon te is!

Bánj úgy édesanyáddal, ahogy elvárnád, hogy ő is bánjon veled! Mutasd meg neki, hogy benned meglehet bízni, és rád számíthat. 15 évesen még ne akarj önállósodni, vagy ne akard, hogy felnőttként kezeljenek, mindenkinek meg van a maga szerepe és kötelessége egy családon belül. Az sosem megoldás, hogy elmenekülünk a probléma elől. Kihúzott mellkassal a probléma elé kell állni, és nem szabad hagyni, hogy egy sajnálatos módon széthullot (ahogy olvastam elváltak a szüleid) család mégjobban széthulljon. Engedd el a sok bánatot, sértettséget, és tegyél te is azért, hogy helyrejöjjön a kapcsolatotok! Ne csak próbálkozz, vagy kifogásokat, mentségeket keress. Legyél kedves, próbálj meg neki segíteni pl házimunkába, akármit. Minden kis dolog számít.

És hidd el, egy veszekedésből úgy jössz ki a legrosszabbul, ha visszabeszélsz, megsértődsz, stb. (biztos volt rá példa)

Ha édesanyád közli vele, hogy többet kéne tanulnod mert semmire nem fogod vinni, akkor bólintasz egyet, és... igen, igazad van anyu. Nem szeretnék elkallódni, nekiállok tanulni. Figyeld meg a reakcióját, meg fogsz lepődni!!

És ezt nem csak mondani, hanem tenni is kéne, mert a mai világban eszméletlen nehéz elhelyezkedni, és olyan körülményeket teremteni, hogy Te is családot tudj alapítani. Ezt még nem látod át, de ha idősebb leszel, és nem tanultál eleget, és esetleg már késő lesz, akkor nagyon bánni fogod.

Ez persze csak pár tipp, remélem megoldódik a probléma köztetek!

Egy dolgot ne feledj el: Ő az édesanyád, hálával tartozol Neki az életért. És ha erre ráérzel, és ilyen gondolatokat alapulvéve cselekszel, abból rossz nem sülhet ki! Sőt!


Sok sikert kívánok!

2013. márc. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. márc. 15. 20:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Kollégium!
2013. márc. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!