Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások vajon hogy tudnak...

Mások vajon hogy tudnak megmaradni egy és ugyanazon kapcsolatban, ragaszkodni a párjukhoz hosszú-hosszú éveken keresztül?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rossz példát látok környezetemben, sajnos az én párkapcsolataim sem voltak eddig sikeresek.

Sajnos kettőn áll a vásár. Ha én próbálom is a problémákat rendezni és ragaszkodom a páromhoz, semmire nem megyek ezzel, ha a párom nem teszi ugyanezt. Ugyanígy bárhol másik kapcsolatban is így van ez.

Tele van már nálam a padlás azzal, h. kezdetben minden szép és jó. Később is ugyanúgy viselkedem, mint legelőször, mégsem kapom meg később azt a figyelmet, kedvességet, mint kapcsolat kezdetekor. Akkor miért kaptam meg, ha később nem? Miért nekem egyértelmű, h. ha szeretem a páromat, bármikor kedves vagyok vele és ez vonatkozik pár hónapra, évre későbbi időszakra is.

Nem kell utánam járkálni, kedveskedni, virágokat adni, puszikat, csókokat adni, ha később meg lecsökken ezek alkalma, pláne ha semmi nem lesz ezekből. Nem változom meg, nem vagyok hárpia. Sőt, kedves, figyelmes vagyok a párommal.

Beszéltem néhány (sajnos kevés) ismerőssel, akik már hosszú ideje együtt vannak a párjukkal. Kérdeztem a hosszú kapcsolat titkáról őket. Azt mondják, tökéletes kapcsolat nincs, össze kell csiszolódni, de figyelni is kell egymásra. Én ezt mind tudom, miért nem tudják sokan mások ezt?

Szerintem nem érdemes egyik kapcsolatból a másikba ugra-bugrálni, mert nincs tökéletes kapcsolat.

Én becsülném a páromat, ha ő is becsülne engem. De egyedül ez biza nem megy....:-((


2012. aug. 14. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen egy párkapcsolat csak akkor müködik,jól ha mind a ketten akarják és tesznek is érte,szinte nap mint nap,folyamatosan,de nehéz olyat találni aki pont igy gondolkodik,vagy évek múltán is képes tenni,és szeretni,na és ezt ki is mutatni.Sok ember hiába van évekig egy kapcsolatban,ha nem boldog,lehet ezt a párkapcsolati dolgot tanítani,oktatni kellene,hasonlóan,a szexuális felvilágosításhoz.
2012. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ahhoz, hogy a párod megbecsüljön, először magadat kell megbecsülnöd. Nem kell mindig szolgalelkűen kedvesnek és figyelmesnek lenned a pároddal, ha ezt azért teszed, mert azt hallottad, ettől működik a kapcsolat. Önmaga legyél, ez a lényeg. Őszintén szólva egy mindenre ész nélkül bólogató és mosolygó bábunál még egy hárpia is jobb, ha legalább önmagát adja.

Nem kell kedvesnek lenned, ha rossz napod van. Ez NEM azt jelenti, hogy hazamész és a párodon töltöd ki a mérgedet, hanem csak annyit jelent, hogy ha rossz napod van, akkor ki lehet mutatni, hogy rossz napod van, fáj a fejed, hagyjanak békén, nincs kedved kedvesnek lenni (ugyanakkor nem vagy bunkó).

Az ember idővel ráun a fogpasztareklámokra...


2. Izgazad van, kettőn áll a vásár. De itt sem az a lényeg, hogy részedről meglegyen az egy... mert ez nagyon egyszerű lenne. Ami igazán nehéz, megtalálni AZT A másik embert, akivel annyira összepasszolsz, hogy fel sem merülnek pl. összecsiszolódási problémák. + Ha neked fontos, hogy később is kapj virágot, akkor olyan típusú pasit kell választanod, aki szeret virágot vinni a nőjének. A férjem is ilyen, de ez típus, és járhat hátrányokkal is, pl. nehéz előhozni belőle az "agresszív állatot". Ez engem nem zavar, de ha te egy "férfiállatra" vágysz, az nem vesz neked virágot, max. az elején, és csak ha muszáj.

3. Igazából szerintem nem jó, ha nem változol egy kapcsolatban. Nem "megváltozni" kell, de a kapcsolat megkövetel bizonyos fejlődést, és ha te ennek ellenállsz, akkor unalmassá válsz, akármilyen kedves vagy.

4. A "ragaszkodás" pedig sok esetben terhes. Senkit nem lehet kényszeríteni, hogy veled maradjon, de melletted maradhat, ha akar.


Én azt gondolom, hogy van tökéletes kapcsolat, ha megtalálod azt az embert, aki tökéletesen megfelel számodra (figyelem, nem a tökéletes férfit keressük, hanem a számunkra tökéleteset - és az nem ugyanaz!). Ekkor nem kell összecsiszolódni. A lényeg, hogy elfogadd olyannak, amilyen, ha jó, jónak, ha rossz, rossznak, ha nem hoz virágot, akkor virág nélkül, ha nem kedves, akkor nem kedvesnek. Fontos még az is, hogy kialakult személyiség legyen, mert ez esetben nem fog 180 fokos fordulatot produkálni. Az viszont kell, hogy mindketten változzatok egy kicsit a kapcsolatban, de pozitív, építő irányban.

2012. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy ezt tanítani nem lehet, de egymástól tanulni, azt igen...

Mi elég fiatalon ismerkedtünk meg a párommal, gimi 3.-ban. Akkoriban elég zűrös volt az életünk, főleg az övé, miatta az enyém is...kb. 2 évbe telt, míg "összecsiszolódtunk".

Sokat tanultam tőle, Ő is sokat tanult tőlem. Az a virág, amelyiket nem öntözöd, elhervad, tartja a mondás. így van. Egy párkapcsolat csak akkor működik, ha mindketten figyelnek egymásra, ha nem csak kapok, hanem adok is.

Persze azt sem lehet elvárni, hogy minden ugyanolyan legyen, mint az elején. Nálunk szinte semmi nem olyan, de még szuperebb, és elmondhatom, hogy minden eltelt évvel jobban szeretem, s biztosabb vagyok abban, hogy Ő kell nekem :)


A választáson múlik minden...hiába vagy Te "párkapcsolatcentrikus", ha olyan párt választassz, aki kicsapongó. Nem tudom, hogy kell jól választani, én egyszerűen a szívemre hallgattam. Nyilván olyan férfit választani, aki pl. csalta már meg barátnőjét, priusza van, alkoholizál stb. nem jó "üzlet" választani...

2012. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elsö ev nekünk is felhötlen volt, aztan jött az összeköltözes es vele a csiszolodas. Na akkor sokszor majdnem szet mentünk.

Tenyleg oda kell figyelni a masikra. Mert amiko r mar ugy gondoljuk h ismerjük, akkor szoktunk elkenyelmesedni, mert mar megszereztük Öt.

Rendszeres beszed tema volt nalunk sokaig a következö(Most mar nem, mert megbeszeltük h ez a tenyallas mind kettön reszeröl.): -Ha menni akarsz, menj.

-El engednel?

-Igen. Nem szeretnem h menj, de nem tartalak vissza ha menni akarsz.


Ezert ugy viselkedünk egymassal, hogy a masik ne akarjon menni.

4 eve mar hogy nekünk bevalik.

2012. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tudni kell alakalmazkodni és figyelmesnek lenni a másikkal.Nekem akkor is van egy két kedves szavam,bókom a feleségemhez mikor nagyon rossz a hangulatom.Nem kerül semmibe és csak egy kicsit kell megerőltetni magam,hogy elűzzem a rossz hangulatom egy kedves szó erejéig.A másik,hogy engedni is szoktam.Ez nem volt mindig így de mára megtanultam,hogy nem mindig az van amit én akarok.Volt,hogy mindent meg akartam határozni és teljesen elnyomtam.Nem is volt boldog.Egyik pillanatról a másikra leszoktam erről pedig nem volt könnyű de éreztem ha ez így megy tovább el fog menekülni a kapcsolatunkból.A te eseted azért sántít egy kicsit valahol szerintem.Te mindenben tökéletes lennél és mindig az épp aktuális párodban van a hiba?Mindenki hülye aki veled szembe jön az utcán csak te vagy az egyetlen normális ember a földön?Biztos van benned is valami ami miatt nem tudsz hosszú távon párkapcsolatot kialakítani.Próbáld meg egy kívülálló harmadik személy szemszögéből megfigyelni magad.Sajnos ez nehéz mert az átlag ember nagyon elfogult saját magával szemben de ha valaki nincs tisztában a saját hibáival és azt hiszi ő mindig mindenben a legjobbat cselekszi azzal az emberrel vannak a legnagyobb gondok.
2012. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!