Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Problémamegoldás, de hogyan?...

Problémamegoldás, de hogyan? Legegyszerűbb lenne a szakítás, de azt nem szeretnénk. Változni nem tudunk. A beszélgetés meg a könyökünkön jön ki.

Figyelt kérdés
Sok apró, jelentéktelen dologra veszekszünk. Féltékenykedünk, bizalom is gyakran meginog, persze ok nélkül. Szeretjük egymást, van 1-2 nyugis nap, de aztán újra egymás agyára megyünk.
2009. szept. 15. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
akkor marad a mostani állapot
2009. szept. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős 12 év házasság...az elején minden ok. Hát én is várom a választ...szeretitek egymást , gondolom , mi is van is 2 gyerek, de ez igy tiszta s.ar már...
2009. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
a 12 év házasságos vagyok. gondolom azért irja a kérdező hogy a könyökén jön ki a beszélgetés, mert hiába beszélgetnek, megbeszélik, és minden marad a régiben...
2009. szept. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha semmit nem akartok, nem vagytok partnerek semmihez, akkor hogy gondolnád, hogy lehet rajta változtatni? "Változni nem tudunk" - ez akarás kérdése "csak" főként jelentéktelen dolgokban kellene változtatni ahhoz, hogy ne legyenek jelentéktelen dolgokban viták.... Nem tudom mire voltál kíváncsi, hogy ki mit javasol erre?
2009. szept. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát mi is vagyunk így elég sűrűn. De mindketten próbálunk változtatni, hogy ne legyen vita. Én pl. nem szólok már dolgokért amikért korábban szóltam, megértőbb vagyok, nem sértődöm meg (annyiszor) :) stb. stb. és Ő is változtat a dolgain pl. lemond programokat hogy többet lehessen velem meg ilyenek. Jó megalkuvást! :)
2009. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem alapmű és ha el tudod olvastatni a férjeddel is, az nagyon sokat segíthet.

2009. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Gyors segítség veszekedés ellen:

[link]

2009. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pár dolog változott, de jönnek újak amik miatt veszekszünk. Pl. hogy ha fürdök miért nem veszem fel a telót, miért van főzelék ebédre ha ő sült húst enne stb. (Persze én találjam ki mit enne, mert gondolatolvasónak hisz...)

Szeretem, de a veszekedések gyakran tettlegességig fajulnak. Azaz elcsattan 1-1 pofon. Persze én (nő) adom neki, mikor már kiakasztott, ő soha nem merne megütni.

2009. szept. 16. 10:10
 9/14 anonim ***** válasza:

ha valamivel elégedetlen vagy, akkor 2 lehetőséged van: vagy megváltoztatod, vagy elfogadod.


azért úgy mellesleg érdekelne, hogy TI mit értetek "szeretet" alatt? mert írtad, hogy szeretitek egymást. és közben pofonokat osztasz???

2009. szept. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják játszmázásnak. Nem megbeszélt, vagy nem megbeszélhető dolgokat kötözködő aggresszivitással vezettek le.

Ebből kilépni csak akkor lehet, ha a környezet-életstílus is változik, megszokott környezetben mindig visszajönnek a begyakorolt viselkedésformák. Költözzetek el, változtassatok életmódot (mondjuk sport, vagy hétvégi túrázások), esetleg járjatok össze olyan barátokkal akikkel eddig ritkábban, megváltozott környezetben könnyebb kilépni a játszmázásból (bár akkor is kell hozzá akaraterő).

A pofozkodásról-hisztiről meg szokj le, tróger aggresszív dolog, a gyávák-gyengék viselkednek így, ha sarokba szorítva érzik magukat.

2009. szept. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!