Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan álljak ellen a szüleim...

Hogyan álljak ellen a szüleim manipulálásának? 43N

Figyelt kérdés
A szüleim un. "mérgező szülők". Gyermekkoromban anyám bántalmazott, szóval és fizikailag. Mentálisan sérült, több öngyilkossági kísérlete is volt. Apámmal a "megölöd anyádat" játszmát játsszák, mióta egy veszekedésünk óta megpróbált öngyilkos lenni. Most konfrontálódtam vele, 3 napja nem hajlandó velem beszélni, de félek, ha rájön, hogy nem működik, durvább eszközökhöz nyúl. Valaki hasonló helyzetben volt már?

2013. márc. 17. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Az én szüleim hasonlóak. De én 21 évesen úgy döntöttem, hogy nem vagyok értük felelős, így elköltöztem, és azóta is élem a saját életemet. Hát persze hogy jöttek nekem is azzal hogy miattam mentek tönkre egészségügyileg, hogy hálátlan vagyok mert elhagytam őket, meg öngyilkos lesz stb. Már régen rájöttem, kár nekik bármit is mondanom. Így a legutolsó veszekedésünk alkalmával kijelentettem, hogy ha nem képesek csak úgy elleni velem, ha csak piszkálni tudnak akkor jobb ha nem is tartjuk a kapcsolatot. Nem voltak képesek. Ezért újabb helyre költöztem, megváltoztattam a telefonszámomat és nem kerestem többé őket.

Ma 41 évesen évente egyszer elmegyek hozzájuk, de ennyi. Ha még mindig én vagyok a rossz, akkor szépen elköszönök és újabb 1 évig nem látnak..

43 évesen már te is felnőtt nő vagy. Régen a sarkadra kellett volna állnod. Ha ez nem megy akkor nincs mit tenned..tűrd a szüleid önző viselkedését..

De nekem elhiheted. Ha sarkadra állsz, a szüleid akkor sem lesznek öngyilkosok (az én anyámnak is voltak kísérletei, de tudjuk mindannyian hogy ez csak felhívás, de nem akar igazából meghalni) és végre nyugodt lehetsz..

41/N

2013. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Most próbálok szakember segítségével "leválni" róluk, mert párkapcsolati problémát okozott a függőségem. Szembesíteni akartam őket a gyermekkoromban elkövetett szörnyűségekkel, de tagadják. Megírtam levélben a szakember tanácsára, most nem beszélnek velem, illetve anyám "szenved". Még bírom, remélem, ki fogok tartani...
2013. márc. 17. 22:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg minimalizálni a kapcsolattartást.

A konfrontációnak nem az a célja, hogy egy csapásra normális, támogató szülőkké válnak.

Az a lényege, hogy a gyermekkorod nyomorúságáért a felelősséget a szüleid vállára tedd.

Ha ők elutasítják ezt, megtagadják tőled, a helyedben komolyan elgondolkodnék azon, hogy valóban szükséges-e a kapcsolat velük?

Úgy is kérdezhetném: mi a fontosabb? a kapcsolatotok, ami állandó megalkuvásokból áll, vagy a lelki nyugalmad?

2013. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a szüleidnek 25 év alatt nem sikerült észrevenniük, hogy felnőttél akkor már sosem fogják. Teljesen egyszerűen megoldhatnád a problémát, nem kell hozzá más csak kitartás. Gondold végig, ha neked lenne gyereked, te megtennéd-e azt vele amit veled művelnek. Ha nem, azonnal rájössz, hogy nekik sincs semmi joguk tulajdonukként kezelni téged. Ne keresd őket, ne telefonálj, ne írj, ne tegyél semmit. Ha majd ők keresnek elmondod a feltételeidet amit támasztasz velük szemben. Világra hoztak, ezzel vállalták, hogy felnevelnek. Nem szívességet tettek csak az önként vállalt kötelességüket teljesítették. A saját örömükre gyereket vállaltak. Nem a te kérésedre tették. Az élet rendje pedig az, hogy gyereket szülünk, felneveljük majd útjára engedjük. Onnantól a jó kapcsolat fenntartása nem a gyerek kötelessége, hanem mindkét fél jól felfogott érdeke. Ha ők nem hajlandók téged önálló, felnőtt emberként elfogadni, akkor erre a kapcsolatra egyszerűen nincs szükséged. A világ is fejre állhat, akkor sincs. Akarhat benned lelkifurdalást kelteni bárki, akkor sincs.
2013. márc. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy csoport, ahol hasonló problémákkal élő emberek találkoznak egymással és segítenek egymáson, magukon. Ha beírod a Google-be, hogy Magadért Alapítvány, akkor rátalálsz erre a helyre. Nagyon tudom ajánlani, legalább 1-2 megjelenésre szánd el magadat. Magadért.
2013. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogatást. Ma megbeszéltem velük, hogy többet nem keresem őket, mert annyira elutasítóak, majd ha gondolják, hívjanak ők. Az a vicces, hogy ők ezt büntetésnek szánják, nekem ez pedig megkönnyebbülés.
2013. márc. 18. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!