Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gáz lenne egy ilyen szülinapi...

Gáz lenne egy ilyen szülinapi "ajándék"?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a párommal, együtt is lakunk. Akkor vette a lakását, még 1 év hitele van. Sajnos a munkahelyén egyre szarabb a helyzet, most 60ezres fizetést kapott. Nekem nincs munkám, a régi megszűnt, azóta nem találtam. Spórolt pénzem van, amit soha nem fogadott el. Jelenleg olyan helyzetbe került, hogy éppenhogy ki tudta fizetni a havi törlesztőt (szerencsére fix ft). 2 hét múlva lesz a születésnapja és arra gondoltam fizetek be egy nagyobb összeget a hitelbe. Ezzel neki is segítve. Azért gondoltam, hogy születésnapjára, mert máshogy nem fogadja el.

Nem fog megsértődni???


2013. márc. 18. 19:18
1 2
 1/13 anonim válasza:
70%
Hát... ha egy büszke emberről van szó, akkor nagyon is meg fog sértődni. Főleg a pasik nagyon sértődősek ilyen téren.
2013. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Elég fura ajándék.

Akkor már inkább segítsd úgy (nem tudom, te vagy-e a nő, vagy a férfi), hogy néha főzöl neki, vagy vásárolsz ezt-azt, akár mintha kettőtöknek vennéd.

Mert ha eddig nem fogadta el a segítséged, most is olyan lenne, mint egy "alamizsna" , beleélve magam a helyzetébe, zavarna nagyon a dolog.

2013. márc. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Főzök, mosok rá, én veszem a kaját, fizetem a rezsit. Az ő fizetése hónapok óta elmegy a törlesztőre. Nem szeretném, ha az utolsó 11 hónapban vinnék el a házat.
2013. márc. 18. 19:30
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem inkább ne szülinapjára, hanem beszéld meg vele, mert ha eddig nem tetszett neki ez a dolog, akkor szülinapjára sem fog. Valami olyat adj neki, aminek örül, és amivel nem hozod kellemetlen helyzetbe. Egyébként hogy-hogy nem vagytok közös kasszán, mert úgy lehet, jobban kijönnétek.
2013. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%

"Nem szeretném, ha az utolsó 11 hónapban vinnék el a házat."

Elvisznek egy egész házat?:O

2013. márc. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt inkább ne a szülinapjára. Ha eddig nem fogadta el, akkor most sem biztos, hogy örülni fog neki. Vagy ha a szülinapjára szánod is, akkor ne meglepetésként, hanem beszéld meg vele, hogy kicsit tegye félre a büszkeségét, mert most az a legfontosabb, hogy megmentsétek a házat.

Egyébként lehet egyáltalán olyat csinálni, hogy egyszerre fizetsz ilyen hitelbe nagyobb tételt és nem a meghatározott törlesztőrészletet? Csak mert hallottam egy ismerőstől valami olyat, hogy egyszerre akarták törleszteni a hátralévő összeget és akkor még mit tudom én mennyit pluszban rá kellett volna fizetniük, hogy ezt megtehessék. Én nem tudom, hogy van ez, csak hallottam ilyet.

2013. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
68%
Szerintem elsőre majd azt mondja hogy nem kellett volna...meg az ilyen rögtönzött illem duma...majd nyugi ő is rájön h ez nektek és persze neki mekkora segítség is ez valójában :)
2013. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez egy nagyon jó ötlet! Ha még büszke ember is, és az első sokk után letámad, a szíve mélyén örülne neki! Most gondolj bele: milyen ennél hasznosabb ajándékot tudsz adni?! Veszel egy drága parfümöt vagy egy wellnes hétvégét? Sokkal jobban örülne neki ha így támogatnád. Akármilyen büszke is... Utólag hálás lesz érte!
2013. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

5/8

Igen, elvisznek egy egész házat! Nem hallottál még a kilakoltatásról, majd az utána következő árverésről?? Pedig mostanában elég sokat foglalkozik vele a média.


Azért nem egyezett bele soha, mert neki van munkahelye és ne erre költsem a spórolt pénzem.

Egy kasszán vagyunk, de mint írtam az ő fizuja elmegy a törlesztőre.

Várok még pár választ döntésem előtt.

2013. márc. 18. 20:13
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, meg lehet így oldani. Utánajártam már a bankban. Csak annyit kell tennem, hogy pl. befizetek 2 havit, akkor 1 hónap szünetet tartanak. A vége ugyanaz az időpont+ugyanaz az összeg, de lehet, az az egy hónap elég lenne, hogy kicsit rendbe jöjjünk.
2013. márc. 18. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!