Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elindult az apasagi nyilatk...

Ha elindult az apasagi nyilatkozat megtetele de en megsem szeretnem, hogy az "apa" legyen apanak megnevezve vissza fordithato meg az ugy?

Figyelt kérdés
Nemreg kikuldtek nekem a gyamhivataltol egy levelet hogy menjek be es rendezzem a pici csaladi helyzetet. (mert ugye apuka nem szerepel sehol) Na marmost en megneveztem az apukat, az apuka mondta majd be is megy meg hasonlok, de egy ideje megint ugy vislekedik velem mintha csak az utrol szedett volna fel, ugyhogy nem akarom hogy barmi koze is legyen a kicsihez. (Azt is hozza tennem, hogy eddig egy fillert sem kaptunk tole meg semmi segitseget, es talan 6-szor latta a picit, de ugy viselkedik vele mintha csak egy idegen kisgyerek volna) Szoval szerintetek attol hogy elindult ez az apasagi dolog, attol meg vissza mondhato? (Apuka meg nem jelent meg a gyamugyon sem) Inkabb legyen fiktiv apukaja, mert az igazi nem is szereti meg ugye nem is akarta.
2013. márc. 19. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem indítottál apasági pert, akkor kérheted a fiktív apa nevet,sőt azt hiszem a gyámügynek kötelessége apa nevet írni az anyakönyvi kivonatba, akkor is ha nem nevezted meg az apát.

Az én lányomnak is egy kitalált apa név van a kivonatában.

2013. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ÉS akkor a névadás hogy van? Kitalált vezetéknevet lehet adni?
2013. márc. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az gondolom az anyáé nem??
2013. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

A nevet úgy határozzák meg hogy az édesanyád leánykori vezetékneve és mellé egy kitalált keresztnév, ő lesz az apuka.

2013. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bence_ ***** válasza:
Édesanyja nevét kapja.
2013. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A gyerek neve pedig az anyuka vezetéknevével fog kezdődni.
2013. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4: A baba nevére gondoltam!:):)
2013. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szoval akkor szerintetek az se baj ha mar megneveztem???De ugye meg sem jelent a gyamhivatalnal.Az ertesitest mar ugyan megkapta de azzal ki lett magyarazva hogy kulfoldon tartozkodik,ami persze mostmar nem baj.Egy percig nem akarom, hogy a gyerekem eletenek a resze legyen...
2013. márc. 19. 21:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Így van én is megneveztem, de mivel nem tett apasági nyilatkozatot, én pedig nem pereltem be így maradt a fiktív apa név.
2013. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ertem!!Nagyon szepen koszonom a valaszokat :)
2013. márc. 19. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!