Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkaphatom a gyerekeim...

Megkaphatom a gyerekeim felügyeleti jogát az volt férjem helyett ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Mikor elváltunk férjem marad a házban (az övé) és hazaköltöztem a szüleimhez. Egyik héten nálam vannak, másikon nála. De a válási papírokba azt írtuk, hogy nála vannak elhelyezve, a gyerektartást nem vonják le tőlem, hanem odaadom. A pénz dolgot is csak azért írtuk le mert valamit kellett, amúgy nem fizet senki senkinek.

A férjem szeretne elköltözni, mert egy jobb állást kapott. Azt hiszi gavallér amiért felajánlotta, hogy kéthetente lehozza ő a gyerekeket, értük is jön, a szüneteket megkapom, többet mint elvileg jár.. De ez még mindig édeskevés. A gyerekeket is feltüzelte, hogy milyen jó lesz egy nagyobb városban.

Van esélyem megkapni a felügyeleti jogot, ha bizonyítom tanúkkal, hogy én is ugyanannyit voltam a gyerekekkel? A másik, hogy megzsarolt (igaz én is csúnyán beszéltem vele),hogy nem fizettem egy forint gyerektartást sem, az, hogy ő többet engedte a gyerekeket hozzám, az csak tőle volt rendes.. Pedig tényleg eleve így volt megbeszélve. Csak nem akartunk feleslegesen bármit csinálni (gyerekek lakcímét átiratni stb) Én megbíztam benne!



2013. márc. 20. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nálad jobb helyen lennének a gyerekek?
2013. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértem a gondodat, de szerintem nem tehetsz ellene semmit. A férjem felesége is elköltözött, előtte ugyanígy neveltük a gyerekeket, mint ti, csak az anyánál voltak elhelyezve. Gyakorlatilag kiröhögtek minket, hogy mit akarunk. Az anya oda költözik ahova akar. Gondolom egy apa is. Sajnos ez van. Pedig nálunk a gyerekek sem akartak menni csak éppen kicsik voltak (10 és 11 évesek) semmi beleszólásuk nem volt. Azóta az anyuka hazaköltözött mert nem jött össze a pasival az élet, de 2 évet elvett tőlünk, a gyerekeitől.
2013. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem fogod megkapni. Te beleegyeztél abba, hogy nála legyenek a gyerekek elhelyezve, és a körülményeiben semmi olyan változás nem történt, ami indokolná az elhelyezés megváltoztatását. Az, hogy ő is ragaszkodik hozzájuk, teljesen normális.
2013. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem lenne rosszabb helyük. Én azt szeretném ha nem költözne el, maradna ugyanígy. Szerintem ez a gyerekek érdeke is. Ha nálam helyeznék el őket, talán ő is meggondolná magát (tudom, hogy imádja a gyerekeit), és maradna, lehetne tovább így folytatni. Bár pokolian fáj, hogy őt nem érdeklik az én érzéseim. Azt hittem nem így áll hozzám.
2013. márc. 20. 13:10
 5/13 A kérdező kommentje:
De nem számít, hogy ez csak papírforma volt? Pl. olyan tanút vinnék aki hallotta az ő szájából, hogy nem így fogjuk őket nevelni, csak kell valamit írni hivatalosan?
2013. márc. 20. 13:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérdező! Hidd el nem számít semmi, csak ami le van írva. Mi is akartunk tanukat is vinni a férjemmel. Mondom hogy kiröhögtek, hogy ilyen nincs! Ez a jogrendszer
2013. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor semmi esély. Hülye voltam, hogy gondolom ha nem hiszek benne hogy nem vág át akkor eleve én kaptam volna meg őket, és nem lenne probléma.
2013. márc. 20. 13:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Megütheted a bokádat vele, mert ha te kezdesz perelni, ő úgy reagálhat rá, hogy Te nem fizettél neki gyerektartást, mert ugye papírforma szerint kellene fizetned. Mivel bizonyítod, hogy kifizetted?
2013. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ebben is igazad van. Valóban nem fizettem egy forintot sem. Mivel a fele időt velem töltötték, amit kellett pedig felváltva vettünk meg nekik vagy közösen, ha nagyobb kiadás volt
2013. márc. 20. 13:43
 10/13 Andizsuzsi ***** válasza:
A férjed nem vágott át. Éli az életét, és változtat, ha úgy adódik. És ragaszkodik a gyerekeihez. Értem én a fájdalmadat, de gondolom nem ígérte, hogy sosem fog a közeledből elmenni. Ez egy nagyon hülye helyzet, amiből te személyesen nagyon rosszul jössz ki, de abból, amit leírtál, legkevésbé sem látszik, hogy a férjed rosszindulatú lenne.
2013. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!