Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én most szeretném elindítani...

Én most szeretném elindítani a felügyeleti jog utáni kérelmet. Pontosan mit kell írni, vagy nyomtatvány van? Sosem voltunk házasok, sosem laktunk egy lakcímen, és mégis apának több joga van mint nekem az anyának? Egy fillért sem ad a gyerekekre.

Figyelt kérdés
Apuka december 31-én totálkárosra törte ez autóját és kórház után az "anyósomhoz" ment haza. Március közepéig semmilyen formában nem jelentkezett. Augusztus vége óta, megint nem jelentkezett. A két gyerek és az én szülinapom is szeptemberre esik. Nem jelentkezett még ekkor sem semmilyen formában. Pénzt még ebben az évben nem láttam tőle. A nagyobbik gyermek lelkét ez nagyon megzavarta.

#Felügyeleti jog- gondviselő
2012. nov. 6. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2012. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
Olyan értelmetlenül fogalmazol, hogy nem derül ki, mit akarsz megtudni. Gyermek elhelyezési pert akarsz indítani vagy az azt megváltoztató pert? A házasság es az együtt lakás nem feltétele a gyermek vállalásának es a szülői jogok hoz sincs koze, ahogy az is mindegy, hogy apa vagy anya, mindkettőnek ugyanolyan jogai vannak. " Pénzt még ebben az évben nem láttam tőle. A nagyobbik gyermek lelkét ez nagyon megzavarta." Ez kifejezetten érdekes megállapítás. A gyereket megzavarja, hogy apa nem ad pénzt?
2012. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A gyermektartás nem megfizetése a magyar jogszabályok szerint bűncselekmény. A felügyeleti jogot akkor lehet megvonni tőle ha a bíróság így ítéli meg vagy önként lemond róla de akkor is köteles gyermektartást fizetni.Ha másként nem megy fordulj családjogi ügyvédhez ebben tud szerintem segíteni a családsegítő központ vagy a gyámhatóság is. Mindenképpen keress meg egy ilyen ügyekben jártas szervet. De a neten kérdezhetsz családjogi ügyvédet is. Sajnos ha nem fizet akkor is vannak jogai elviheti őket ha nem mond le a láthatás jogáról. De felteszem nem is nagyon akar élni ezekkel a jogokkal ha így viselkedik. Szomorú ha valaki ennyire nem törődik a gyermekeivel.
2012. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!