Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkaphatja anyám az öcsém...

Megkaphatja anyám az öcsém felügyeleti jogát ebben az esetben? Tényleg van esélye?

Figyelt kérdés

Szüleim 10 éve váltak el (én 9 voltam, öcsém 5). Apukánknál maradtunk, aki 3 éve halt meg. Anyánk nem sokat törődött velünk, külföldön is élt sokáig. Tavaly jött haza, akkor gyakrabban jött (egyébként apukám rákos volt, nem hirtelen halt meg, felvette még akkor a kapcsolatot az anyámmal, rendezték jogilag, hogy utána a nagyszülőknél maradjunk). Nagypapám meghalt másfél hónapja, azóta anyám jobban mer kekeckedni, most el akarja venni nagymamámtól öcsémet. Van rá esélye? Gyerektartást mindig fizetett, de látogatni csak ritkán jött, illetve neten beszéltek.

Most azzal jön, hogy szerinte apukámmal jobb volt nekünk minden téren, utána pedig nem akart kiszakítani a megszokott környezetből. De nem akarja elveszíteni a fiát is mint engem. Nem tudom mi van mögötte minden esetre szerintem nem most kellene szülősdit játszania. Öcsém remekül elvan nagymamámmal, velünk. Én is oda figyelek rá. Van esélye ha bíróságra fordul?



2012. nov. 14. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy 15 éves gyereket mégkérdeznek, hogy hol, kivel akar élni.

Mellékesen ha egyrészt 10 évig nem kereste a gyerekeit, másrészt az apa elrendezte, hogy a gyerek(ek) a nagyszülöknél legyenek elhelyezve, akkor nincs esélye arra - elvégre éppen most szakitaná el a gyereket a megszokott életétöl, ragadná ki a környezetböl, méghozzá egy olyan valaki, akihez sok éve nincs jóformán kapcsolata.

2012. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azzal érvel, hogy nagymamám egyedül maradt, kevesebb a befolyt pénz, idős. Tudom, hogy 14 év felett már dönthet a gyerek, de ilyen esetben is vagy csak a szülők között?
2012. nov. 14. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég kizártnak tartanám, hogy bármi esélye is legyen. Ha a gyerek nem éhezik, nem jár rongyokban, akkor semmi ok sincs arra, hogy másnál helyezzék el.


Ilyen idös gyerek már el tudja dönteni, hogy kinél akar élni, és mindenképpen meghallgatják, hogy mit akar.

2012. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ennyi idő után lenne bíró aki a felelőség teljes szülöt látná benne.
2012. nov. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kevés esélye van, feltéve ha (gondolom így van) öcsédnek megvan mindene, ruha, kaja, fűtés, és azt mondja, maradni akar. Ráadásul testvéreket nem nagyon választanak el egymástól.
2012. nov. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hacsak nem nyomorogtok,akkor esélye nincs
2012. nov. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom, most 19 éves vagy. Ha elindítja anyukád a pert, és a mamádnak valami miatt kevés az esélye, te is síkra szállhatsz a felügyeleti jogért. Aztán lakhattok ugyanúgy tovább a mamánál, csak te írod majd alá a hivalatos iratait (pl. bizonyítvány stb...), ezenkivül nem kell sokmmindent változtatni. Én ezenkivül azt tenném, hogy igérgetnék meg minden, húznám az időt, hogy soká döntsön, hogy beadja a pert. Aztán ha elindítja, akkor is keresnék egy ügyvédet, és addig húznám a pert, ameddig csak lehet. Aztán mire ítélet lesz, öcséd már lehet, h elmúlik 18, de mindenesetre minnél idősebb, annál jobban latba fog esni az ő akarata.
2012. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!