Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így lehetséges? (névkérdés)

Ez így lehetséges? (névkérdés)

Figyelt kérdés
Ha a férfi neve Szabó-Kovács Márton, a nő neve pedig Nagy-Takács Júlia, akkor a nő felveheti így a férfi nevét: Szabó-Kovácsné Nagy-Takács Júlia? Vagy így nem lehet?

2013. márc. 22. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem, így nem lehet.
2013. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszöm. De miért nem?
2013. márc. 22. 18:26
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem fel lehet, csak a kötőjeles felvételnél kell "összeválogatni" kettőt a 4 vezetéknévből.
2013. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, miért gondolja az első válaszoló, hogy nem lehet.

Teljesen jogosan használható így ez a név. Ha Szabóné Takács Júlia létezik, akkor a dupla név nem lehet akadály!


Ismerek egy Mártonhegyi-Kiss Jánosné Baróti-Tass Marianne-t!

Nem mondom, hogy egyszerű, de jogilag semmi akadálya nincs!

2013. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tudom, ilyen esetben a négy vezetéknévből kell kettőt kiválasztani. De persze lehet más jobban tudja :)
2013. márc. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Én, az első válaszoló ezért gondolja!

[link]

2013. márc. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Ja és az állítólagos "Mártonhegyi-Kiss Jánosné Baróti-Tass Marianne-t" nem létezhet. Ő hívhatja így magát, de hivatalosan nincs ilyen név.
2013. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na, igen, de ez a link arra utal, amit én kérdeztem, hanem hogy a nő nem lehet Szabó-Kovács-Nagy-Takács Júlia, de azt nem írja, hogy xy-né sem lehet. Ettől függetlenül lehet, hogy igazad van, de kérlek, az állításodat támaszd alá mással, mert ez így nem pontos.
2013. márc. 23. 12:40
 9/11 A kérdező kommentje:
*nem arra utal
2013. márc. 23. 12:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én olynaról tudok ahol a férfi volt kötőjeles nevű és a feleség így vette fel.

Szabó-Kovácsné Takács Júlia. Csak náluk még hosszabb vezeték nevek voltak. Én alátámasztani nem tudom, de szerintem elméletben lehetséges az általad írt verzió.

2013. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!