Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék máshol élni, más...

Szeretnék máshol élni, más családnál. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Lehet hogy gyerekesnek hangzik de teljesen komolyan veszem a kérdésemet. 17 éves vagyok, tehetelen, 18 éves leszek augusztusban. Aránylag jól tanulok. A szüleim elváltak és kénytelen vagyok anyám barátját elviselni, aki egy alkoholista idióta barom állat. Nem tudunk elköltözni mert anyámnak nincs olyan fizetése hogy albérletben lakjunk. Iskola mellet munkát nem tudok vállalni. Apámhoz sem tudok menni mert a barátnője nyakán él, neki nincs is munkája. Nagyon jó lenne ha külföldön lehetnék jó távol az eredeti családomtól. Szégyen ez a család, apám egy szerencsétlen, anyám meg egy idióta plusz ott van a barátja akinél lakunk. Megállás nélkül szivat, nem csak engem hanem anyámat is. Nem egyszer egymásnak estek. Volt olyan amikor mi is. Elmenni nem tudok mert nem lehet. Kikerülnék az utcára. Annyira szar az életem. Néha elgondolkodok rajta hogy minek kellett megszületnem, bár öngyilkos nem lennék soha. Remélem van erre van valami megoldás. Nem tudok más szülőhöz menni? Bár mondjuk 18 leszek, és semmi értelme de hátha van valakinek valamilyen ötlete.

2013. febr. 24. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kollégium?

Nagyszülők?

2013. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
más szülőhöz nem tudsz, mert mindjárt nagykorú vagy. augusztustól önálló életet kezdhetsz, akár külföldön is (de nem családban, egyedül). nem lesz egy habostorta, de legalább nem függsz másoktól, hanem a saját lábadra állsz. a suli is kiváló kitörési pont. ha továbbtanulsz, vállassz távoli egyetemet, menj koliba, onnan évközben nem is kell hazajárnod, ha nem akarsz. csak nyáron, de az már nem lesz uaz.
2013. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Esetleg rokonokhoz,vagy kollégium.Más megoldásod nem lesz,viszont az iskolát sem hagyhatod ott a munka miatt.Ha érettségizel,akkor max esti érettségi és mellette munka.De nagyon nehéz életed lenne úgy.Legyél türelmes.Én is az vagyok.

És hidd el nekem sem fenékig tejföl az életem.

19/L

2013. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozd végig látástul vakulásig a nyarat és tegyél félre mindent fillért. Aztán amint 18 leszel, lelépsz albérletbe, akár más fiatalokkal összefogva. Ha szeptembertől felvételizel egyetemre, akkor pedig igényelj kollégiumot. Csak ezt a fél évet kell még valahogy kibírnod. Hogy addig is kibírd: jön a jó idő, tanulj parkokban suli után vagy könyvtárban és csak este menj haza, gyakorlatilag aludni. Ha otthon vagy, zárd magadra a szobádat és dugd be a fülesedet.
2013. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es, a jó hír az, hogy még nyárra se biztos, hogy mindenképp el kell hagynia a kolit. Nálunk több egyetemi koliban is sokan maradtak bent a nyáron lakni, csak többet kellett fizetni.
2013. febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyszüleim nagy része meghalt, egy nagyim van, az is Romániában él. Kollégiumba nem tudok menni mert nem tudnám fizetni, anyámék erre nem adnának pénzt, sőt zsebpénzt se kapok.
2013. febr. 24. 15:13
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó is lenne hogy magamra zárnám a szobám ajtaját. De az a baj hogy nincs külön szobám. Zsebpénzt nem kapok. Még másfél évem van az érettségiig mert később kerültem suliba. Kollégiumot ugye nem tudnám fizetni mert semmi pénzem sincs, talán nyerek egy kis ösztöndíjat, 90000ft-ot.
2013. febr. 24. 15:20
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
De, tudnád fizetni, csak utána kell járnod a lehetőségeidnek. Jelentkeztél felsőoktatásba az idén?
2013. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha nagyon akarod, így is meg tudod oldani. Végigdolgozod az egész nyarat és minden pénzt félreteszel. Ebből be fog jönni minimum 300 ezer ft. Ebből a pénzből augusztusban betársulsz más fiatalokhoz albérletbe. Havi szinten így kb 60-65 e ft lesz a kiadásod, ha a lakás rád eső rezsi+lakbérét nézzük+ a kajádat. 10-15 ezerből meg lehet oldani a saját étkezésedet, én is kb ennyi kajapénzből éltem egy hónapban egyetem alatt. Ha ősszel újra elkezdődik a suli, akkor folytatod a melózást hétvégente, szombat-vasárnap is. Kegyetlen lesz, de meg lehet csinálni. Így továbbra is ki tudod fizetni a lakást meg a kajádat, annyi pénz össze fog jönni. Februárban beadod az egyetemi jelentkezést valami jó messzi városba, és megjelölöd a koliigénylést. Onnan már sokkal könnyebb lesz, mert ha jól tanulsz, kapsz majd tanulmányi ösztöndíjat, vehetsz fel diákhitelt valamint szociális támogatást is. És a koli nem lesz drága. Én így csinálnám.
2013. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kollégium árát simán ki tudod fizetni diákmunkából.

Csalási pótlékot, gyerektartást igényelheted te,abból is tudod fizetni.

És van szociális támogatás is, nézz utána ezeknek.

2013. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!