Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem unokatestvére hírtelen...

Férjem unokatestvére hírtelen kórházba került, sajnos nagyon rossz állapotban van. Egyedül él legközelebbi az apósom, mint nagybácsi. A kórházban "rászálltak", idegenek ( ők barátoknak mondják magukat) az örökség reményébe?

Figyelt kérdés
Mit tudunk tenni, hogy semmit ne írassanak vele alá. Ha már megtették, hol tudunk utánanézni? Illetve, mi mit tudunk tenni, hogy ne tudják őt kijátszani?
2013. márc. 23. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legokosabb egy ügyvéddel konzultálni, részletesen elmondani mindent, ő átlát ezeken a számunkra kusza dolgokon, addig meg elmagyarázni neki, hogy legyen óvatos, semmit ne írjon alá, majd ügyvéddel. Ha nincs sok pénz rá ajánlom a D.A.S.-t. Sokan dícsérik
2013. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Én is ügyvédet javaslok, ő eltudja mondani, hogyan kell kezelni egy ilyen helyzetet. Később, egy esetleges elhalálozás után is meglehet támadni pl. végrendeletet arra hivatkozva, hogy már nem volt beszámítható állapotban az illető, amikor aláírta.

Gondolom megelőzés is létezik ilyen helyzetekre.

Amúgysem olyan egyszerű ez, hogy elé tol valaki egy papírt, ő aláírja és már vitt is mindent a másik szerencsére.

2013. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz. Beszéljetek az unokatestvérrel, hogy legyen körültekintő és hogy semmilyen papírt ne írjon alá még a nővérnek és orvosnak sem az ő jelenlétük nélkül. Mellesleg mi ilyenkor "felbéreltünk" egy manust aki ottvolt a betegünk mellett amíg mi nem mentünk be látogatni és szólt telefonon ha bármi történt. (hasonló volt itt i a helyzet) És hát egy ügyvéddel beszélni....
2013. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudnának rászállni, ha a "kedves" rokony néni aki itt kérdezősködik, ott ülne a betegágyánál, és ápolná, ahol illik egy "rokonytól".
2013. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! maradjuk annyiban, megvan rólad a véleményem.Fogalmad nincs arról, hogy ki vagyok, milyen ebmer.Nem azért van kórházban, mert a rokonok bedugták, hanem mert olyan állapotban van, hogy otthon nem lehet ápolni őt( kezelések, gyógyszerek)Nem azért látogatom heti 2X minimum, mert a jussomat várom, hanem azért, mert aggódom érte, egy 54 éves hölgy, és mivel apósom is már közel a 70-hez nem nagyon van aki gondoskodjon róla. 150 km-re vagyunk egymástól, mikor 1 éve egyedül maradt, én voltam az első aki felhívta, hogy költözzön hozzánk, vagy ha nem is hozzánk ide a városba.
2013. márc. 23. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!