Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom arra, hogy elküldjem...

Van jogom arra, hogy elküldjem itthonról özvegyként az elhunyt férjem nagyfiát?

Figyelt kérdés

A férjem meghalt pár éve, a második felesége voltam. Az előző házasságából van egy 22 éves fia aki tavaly hozzánk költözött, mert az édesanyja nem bírta tovább. Most kezdek én is besokallni tőle. Próbálkoztam vele, több mint egy évet, tudom, hogy megviselte az édesapja halála, kamasz volt, akkor került bele egy rossz társaságba. Szóval sok mindent megértek, de van mellette két fiam akiknek nagyon nem mutat jó példát. Szerettem gyerekként, úgy érzem tartozom is ennyivel az édesapjának, de mindennek van egy határa. Nem csinál semmit, a munkákat (amit én szerzek neki) mindig otthagyja. Közben kérné a pénzt mert tartozik mindenhová. Nemrég kifizettük a nagyszüleivel amivel tartozott, akkor dolgozott is kerek két hónapot, de talán csak megijedhetett. Most megint kezdi az egészet, idegbeteg, nem lehet hozzászólni. Azt hiszem adtam neki elég esélyt a változásra. Lehet egyszer felnő, de már nem akarok arra várni

Ha közös volt a ház, enyém a haszonélvezet, elküldhetem itthonról? Vagy van joga mint örökös itt élni? Tehetek valamit? Vagy próbáljam meg eladni a házat, kifizetni a részét. Kérdés, hogy mikor vennék meg...



2013. jan. 23. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az apai rész 1/3-a az övé. Tehát a fél ház egyharmada, az egész háznak pedig az 1/6-a. Az lenne a legtisztább, ha kifizetnéd a részét, és elküldenéd. Persze ha nem egy túl nagy összeg az az 1/6-od rész. De szerintem ha neked van a házon haszonélvezeti jogod, akkor elküldheted. Legfeljebb majd akkor örököl, ha eladásra kerül a ház. de addig a tied a ház használatának a joga.
2013. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

Ha örökölt és van része a házban akkor joga van ott élni, nem küldheted el.

Viszont jogod van anyagilag nem támogatni. Nem etetni-itatni, nem mosni rá, és nem adni neki pénzt.

Ha 22 évesen ilyen akkor sosem fog megváltozni. Én eladnám a házat , kifizetném ami az ő része és éljen ahogy tud.

2013. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Igen elküldheted a haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdoni jog.

A haszonélvező határozhatja meg ki lakik a lakásba, a tulajdonosokat is kitilthatja.

2013. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2%
Azért kisemmizni és az utcára tenni durva lenne! De érthető, hogy nem tudsz tovább együttélni vele. Adjátok el a házat, abból ti is vesztek egy lakást, meg ő is magának egyet. Mindkettőtöknek jobb lesz.
2013. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kettesnek van igaza.

Nekem öcsém ilyen, mi édesapánk is nemrég halt meg, és édesanyám érzékenységét, jóhiszeműségét kihasználva ugyanazt csinálja, mint a mostohafiad. Minél előbb lépj és ne legyen lelkiismeretfurdalásod! Tesómnak sikerült szinte a tönk szélére juttatnia a családot, soha nem fogja abbahagyni a mostohafiad sem.

2013. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom kisemmizni. Semmi bajom nem lenne vele, ha normálisan viselkedne, sőt akkor az édesanyjával is élhetne. Ő albérletben van, egyszerűen elküldhette. Nem tudom ki venné meg a házat, elég nagy, nem nagyon vesznek mostanában (főleg felénk) házakat, még ha áron alul is adnánk, bár elherdálni sem akarom.
2013. jan. 23. 11:19
 7/17 A kérdező kommentje:
Azt meg nem lehetne megoldani, hogy nem adok neki enni, stb. Nem tehetek a hűtőre lakatot, se a mosógépre... Pénzt már nem adok neki. A viselkedésével kerget igazából őrületbe, a fiaimba is mindig beleköt, így állandóak a veszekedések itthon.
2013. jan. 23. 11:21
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

" A haszonélvezet jogosultja az a személy, aki egy adott ingó vagy ingatlan tulajdonjogával nem rendelkezik, de azt birtokolhatja, használhatja és a használatból eredő hasznokat élvezheti. Időtartamát tekintve beszélhetünk meghatározott idejű vagy holtig tartó haszonélvezetről. A haszonélvezet időtartama alatt a tulajdonosnak nincs joga a birtokláshoz, a használathoz és a hasznok begyűjtéséhez, kivéve ha azt a haszonélvező átengedi számára. A tulajdonos a tulajdonjogot bármikor átruházhatja vagy eladhatja, azonban ez a haszonélvező személyét nem befolyásolja, így az eredeti haszonélvező továbbra is a dolog haszonélvezője marad a haszonélvezeti szerződés szerinti időpontig. A haszonélvezeti jog nem ruházható át, nem adható el!"


A törvény értelmében kiteheted.

2013. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiteheted, költözőn az anyukájához. Haszonélvezeti jog erősebb mint a tulajdoni jog.
2013. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

"Ha örökölt és van része a házban akkor joga van ott élni, nem küldheted el"

Miért kell ilyen rossz tanácsot adni? A haszonélvező elküldheti a tulajdonost!

2013. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!