Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám és a testvérei tönkret...

Az apám és a testvérei tönkretehetnek engem és az édesanyám?

Figyelt kérdés

Az apám örökölt, de a testvérei nem adták neki oda a részét, mert mint kiderült gyámkodnak felette, meg az apja ezt mondta - a tény, hogy eddig minden pénzét elszórta, olyan autó részletete volt, amiből már csak taetozása maradt. A testvérei ezért és mert akkor rajtunk segítene a pénz, hogy egyenesbe és ne barlanglakók módjára éljünk. De ezt nem akarják, az apám gyenge egyén. Én lassan beleőrülök az apám tartozásába, amint szintén nem rendezett.

Az egészségem, az éeltem és lassan mindenem rámegy erre. Meddig csinálhatják ezt törvényesen? Megölhetnek közvetetten?



2013. febr. 25. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy gyámkodnak felette?

ha ö beszámítható, akkor nincs egy felnött embrenek gyámja. ha örökölt valamit meg kell kapnia, ha nem kapja meg ugyan úgy pereskedhet a testvérei ellen.

2013. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Az örökséget annak fizetik ki, aki örökölt, olyan nincs, hogy a testvéreinek.

Egy felnött ember felett NINCS, aki gyámkodna, legfeljebb átverik.

2013. febr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van olyan, ha nem ép elméjű, de nagyon ritka. Viszont attól az örökség még az apukádé, illetve majd a tiéd. Jogi útra kell terelni a dolgot és sürgősen felkeresni egy ügyvédet. Ő felvilágosítást tud adni, hogy mi a teendő. Ha kell több ügyvéddel is beszéljetek.
2013. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!