Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is sokszor megkaptátok azt...

Ti is sokszor megkaptátok azt a szüleitektől, hogy elviselhetetlenek vagytok, ezért el fognak kerülni az emberek?

Figyelt kérdés
Én sokszor ezt kaptam, bár igaz, csak nevelési célzattal, de a pokolra vezető út is jó szándékkal van kikövezve. Ráadásul én még elég "rossz" gyerek is voltam, le se lehetett lőni, nagyon pörgős voltam és teljesen kikészült tőlem a környezetem, mert gondolom, ők nyugalomra vágytak. Van köztetek olyan, aki így nőtt fel? Milyenek lettek a társas kapcsolataitok?

2013. márc. 23. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Igen és ennek az önzés az oka, az a célja, hogy elhidd, ők csak azért viselnek el, mert a szüleid, de senki más nem szeretne téged. Ki akarnak sajátítani. Ez aljasság. Semmi köze a szeretethez.

Olvass Feldmárt, és nézd meg a filmjét is, erről szól.

Minél előbb elszabadulsz és minél kevesebb kapcsolatot tartasz velük, annál jobbak lesznek a kapcsolataid másokkal.

2013. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
nekem sosem mondták
2013. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Ennek semmi értelme, hogy ezt szajkózzák, csak elviszi az önbizalmadat.

Nekem mindig azt mondták, hogy nincs az a férfi, aki együtt tud majd velem élni, mert nagyon öntörvényű vagyok és (ahogy neked is mondják a te szüleid) elviselhetetlen. Még az aktuális barátomat is traktálták ezzel, viccelődve persze.

A kamaszkorom tényleg nem volt mindig sétagalopp számomra, aláírom, de érdekes módon később sosem volt gond az együttélés másokkal. A szüleim a mai napig sportot űznek abból, hogy naponta többször összekapnak valamin, én meg nyugalomban élek, amióta nem náluk lakom, hanem olyan emberekkel, akik normális módon meghallgatják a véleményemet, ha nem egyezik az övékkel, akkor is.

A te esetedben azt mondom, hogy keress hozzád hasonlóan pörgős embereket és ne hagyd, hogy le legyen törve az önbizalmad.

2013. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1 Igen, ez is egy lehetőség.


3 Azon vagyok, csak sajnos nagyon nehezen teremtek kapcsolatokat.

2013. márc. 23. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
volt rá precedens..
2013. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Kedves pontozóbizottság, olyan nehéz elhinni, hogy

1. Nem csak nyüsszögő kamaszgyerekek írnak negatív dolgokat a szüleikről?

2. A szülők között is vannak elégtelen szülők? (Tehát sok esetben még a kamaszok is írhatnak valós történeteket.)

3. A legjobb szülők is tudnak rosszat tenni/mondani a legjobb szándékkal is?

2013. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha annyiszor kaptam volna egy százast, ahányszor ezt hallottam, már gazdag lennék.:D Plusz sokszor megkaptam azt is amit az egyik válaszoló írt, hogy senki nem fog tudni majd együtt élni velem..:D Hát egyelőre itthon lakom, úgyhogy ez még nem derült ki. Bizonyos dolgokban igazat adok nekik, de azért nem kerülnek el az emberek...:D
2013. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20%

Hála az égnek nekem sose mondták, az én lelkem építették a szüleim, nem rombolták.

Tudták jól, hogy sajnos van ebben a világban elég olyan ember, aki csak rombolja a többit (szinte mindenki sérül lelkileg élete folyamán), szóval nem szálltak be ők is a sorba, mert azzal sem ők, sem én nem jutottam volna előbbre az életben.

2013. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!