Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz szomszédok elviselhetetl...

Rossz szomszédok elviselhetetlenek, ha mindenki dolgozni fog és oviba suliba járni enyhül a feszültség?

Figyelt kérdés

Bővebben. Egy társasházban élünk. 3 kicsi gyerekünk van ( a pici 8 hónapos , a nagyobbak 3 és 5). Nem így terveztük (úgy értem nem ilyen gyorsan 3-at) de így alakult. Az itteni lakók utálják a gyerekeket, beszóltak mikor terhes lettem a harmadikkal. Nem kedvelik a gyerekeket, állandóan kötözködnek valamivel. A gyerek az gyerek, nem fog a falhoz lapulva nulla decibelen élni akárhogy is szeretnék. Igyekszem minden helyzetben nevelni őket, rájuk szólni de elevenek ez tény. A társasház előtti kertben a kislányom letépte a virágot múltkor mert mire letoltam a babakocsit addigra már tépkedte, nem voltam elég gyors. Hangosan beszélnek. Van hogy kiabálnak, veszekednek egymással igen. De próbálom leszoktatni őket róla. Amennyit csak lehet viszem el őket itthonról na de nekünk is ez az otthonunk, hagy ne kelljen már fű alatt hazalopóznunk.

Van egy gyerekes család is, eleinte jóban voltunk aztán összekaptunk egy gyereknevelési dolgon azóta nem beszél velem az anyuka és beszállt a minket leszóló kórusba. Igazából nem arról van szó hogy mindenki ellenünk lenne, mert akkor nyilván elgondolkoznék hogy velünk van a baj ha MINDENKI más hülye. Én úgy érzem, kipécéztek magunknak és rajtunk vezetik le a feszültséget valahogy.

Nem értem miért. Lehet hogy féltékenység van bennük, mert viszonylag jól állunk. Megtehetném hogy itthon maraduk htb-ként de ezek után el se gondolkozom rajta mert alig várom hogy közösségbe kerüljön a kicsi is. Mindig kitalálnak valamit. Átjöttek hogy sír a kicsi, igen van hogy sír nem mostanában korábban nagyon hasfájós volt. Beszólogatnak hogy ekkora család már kertes házba kéne lakjon. Én meg nem akarok elmenni, jó helyen vagyunk itt. Szeretem a lakásomat, nem vágyom arra hogy ez bazinagy házat és kertet gondozzak még a 3 gyerek mellett.

Jönnek a bezzegelések hogy az ő gyerekeik nem voltak ilyenek meg az unokáik is milyen rendesek blabla.

Pletykát terjesztenek. Stb.

A férjem szerint túldimenzionálom, de hát ő nincs itthon csak este.

Eladni nem tudnánk jó áron, bukni anyagilag meg nem szeretnék rajta. Nem is akarom eladni. Semmi törvénybeütközőt nem csinálunk.

Volt ilyen helyzetben valaki? Mi a megoldás?


2012. júl. 22. 13:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ők elviselik a gyerekeket, ti a beszólásokat.


Az emberek fáradtak, sokat dolgoznak, este otthon a lakásukban pihenni szeretnének. Nekem csak egy van, mégis átjöttek amikor hasfájós volt. Meghallgattam őket, ha rosszabb napom volt visszaszóltam. Amikor munkába jártam, én is utáltam hogy nem bírom kipihenni magam a szomszéd gyerekek miatt.

2012. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
Költözés.Akkor legalább megnyugodnak az emberek.Itt csak 2gyerek van a házban,de azokat se bírja senki,mert idétlenek.Ha zsivajt akarok,majd költözök sima panelba,társasházban nem viselek el ilyesmit.
2012. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát szerintem meg ez tök igazságtalan. Nekem is lehetne bajom az ő életükkel, meg hát honnan tudják hogy nem lesz bármi olyan dolog az ő életükben amikor jól esne egy kis megértés? Nem arról van szó hogy elviselhetetlenek vagyunk, és a szándékot is le...ják magasról, nyáron CSUKOTT ablaknál vagyunk hogy minél kevésbé hallatszon át bármi. Nekünk ez a ház ez a lakás ez a környék tetszik ugyanúgy mint másnak. Miért kéne máshova szorulnom mert gyerekem merészelt lenni...
2012. júl. 22. 14:09
 4/18 anonim ***** válasza:
8%

2.

Pedig el kell viselni, mert nem szólhatsz bele, hogy gyerekes költözzön melléd. Ha ennyire nem bÍrjátok, akkor visszakérdezek, miért nem ti költöztök tanyára, ahol semmi nem zavarna titeket?

2012. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

Nekem is vannak, most 7 és 9 évesek de ők is voltak kicsik panel lakásban lakunk, soha nem volt rájuk panasz, ők sem ülnek a tv előtt egész nap...szerintem ez odafigyelés kérdése...

Szomszédban van 2 kisgyerek 4-5 év körüliek egy kis sátánok ordítanak a folyosón, zeng az egész lakás mindig náluk ami áthallatszik iszonyat idegesítő, fordított esetben te sem örülnél ha kiabálnának amikor pihenni szeretnél 8 óra munka után. Imádom a kisgyerekeket de azért nem csodálom, hogy zavarja őket. Én is csak költözést tudok javasolni, egy kertes házban már azért jobban ellennétek és nem lenne olyan zavaró.

2012. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Első hát igen akkor nem marad más mint elviselni. Csak annyira nem jó érzés hogy fű alatt közlekedek így is kínosan ügyelve minden egyes lépésünkre, mert azt leselkedik hogy mikor léptünk 2-t jobbra kb... meg hogy mit veszek a boltban meg mije van a gyerekeimnek (onnan tudom hogy aztán valahogy beleszövik a mondókájukba hogy látják ám hogy mire tellik...) Nem értem hogy miért kell elviselnem mivel érdemlem ki hogy vájkálnak az életünkben.
2012. júl. 22. 14:12
 7/18 A kérdező kommentje:

keményen dolgozik a férjem nem fogom több év munkáját a sutba vágni hogy áron alul eladjam az amúgy meg tökre szeretett lakásunkat :(

Én azt gondolom 7 és 9 évesen már mások lesznek az enyémek is. Mondom, nem hagyom szabadon garázdálkodni, meg elkanászodni őket de olyan fokú önfegyelmet várnak el tőlük amire nem képes egy kisgyerek szerintem. Nem csak az enyém, nagy átlagban másé se.

2012. júl. 22. 14:15
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
huhú, hát nem csoda, hogy hallanak titeket, egyik gyerek sem az a korosztály még, hogy csendben eljátszik. Öten laktok egy lakásban, az már tömeg, gondolom a gyerek is néha sírni mer, szaladni mer, ne adj'Isten hangosan énekel :) Mit lehet tenni, hát semmit. Ezen mindenki átesik, aki nem szedálja le a gyerekét. Az emberek annyira nem toleránsak, nem bírják megérteni, hogy a gyerek bizony zajos. Ez legyen a legnagyobb bajuk, én azt mondom. Engem is leordított a szomszéd az utcán, hogy a két éves gyerekem fut a lakásban. Amikor meg csak mászni tudott, akkor is dörömböltek folyamatosan, ha sírt, azonnal dörömböltek, zajongtak, visszaadták a zajt. Pedig nekem nagyon jó alvó gyerekeim vannak. De a kedves szomszédokat az zavarta, hogy a gyerek nappal hangos. Pedig nálunk fél 9-kor már alvás van. Aki bunkó intoleráns ember, az bármibe beleköt. Én nem foglalkoztam velük, egy rövid szián kívül nem is akarok mást tőlük. Rá kell szólni a gyerekre, ha hangos, de nem minden nyikkért. A gyerek az első, a kedves szomszédok meg viseljék el normál zajokat, én sem szólok a szomszédnak, hogy már megint ugat a kutyája, mert valamennyire alkalmazkodni kell egy társasházban a másikhoz.
2012. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. És hogy ki fogják nőni nyilván ahogy egyre nagyobbak lesznek. De ezek az emberek ezt nem látják valahogy hanem a harmadikra is úgy tekintettek mint egy újabb kis zajongó gép és még kérdezték is hogy LESZ MÉG gyerek rajtuk kívül??? Hát mi közük hozzá ha utálnak ki nem állnak majd pont velük fogok erről beszélgetni...
2012. júl. 22. 14:23
 10/18 anonim ***** válasza:

5#vagyok

Ha nagyobbak lesznek jobb lesz a helyzet, de addig dobálózhattok egymásra mert mindkét oldalról jogos a felháborodás...

Inkább arra figyelj, hogy mikor hangosabbak a gyerekek; 6után azért már csöndesebben mint délután 2kor...

Nincs szigetelt ajtótok/ablak? Nagyon sokat segít ám!

2012. júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!