Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik távol éltek a szüleitektő...

Akik távol éltek a szüleitektől, és a férjetek családja él közel, hogy bírjátok az onnan jövő nyomást?

Figyelt kérdés

A férjem szüleivel egy településen lakunk, elég közel egymáshoz. Úgy érzem, folyton beleszólnak a dolgainkba. Pl. miért nem permeteztük meg a szőlőt, miért ott van a veteményes, miért nem ültetek bele ezt meg azt. Mostanában legtöbbször a gyerekkel való dolgokba avatkozak bele. Pl. miért nem adom neki azt a gyógyszert, amit anyósom akar, nem amit az orvos felírt, adjak neki kúpot megelőzésképpen, hiába nincs láza, most legutóbb meg szóba került, hogy szét kell néznünk az iskolák közt, mert jövőre isibe megy a gyerek, erre apósom azzal jött, hogy miért nem adjuk be oda, ahova a fia is járt (ez van legközelebb hozzánk). Mondtuk, hogy rossz a tapasztalatunk vele kapcsolatban, rossz a híre is, és gyenge iskola, szét akarunk nézni, hogy melyik suli milyen, mert ugye mint minden szülő, mi is igyekszünk a legjobbat választani. Erre azt mondta, hogy észt úgysem osztanak hozzá, akkor meg nem mindegy hova jár? Őtőle átvihetjük a szomszéd településre is. Olyan rosszul esett. A gyerekem nagyon jó képességű, okos, én nem akarok megelégedni az úgymond legközelebbi lehetőséggel. Ha van jobb, miért ne választanám azt?

Úgy érzem, hogy a férjem szüleitől jövő nyomás alatt összeroppanok. Nem lehet saját véleményem, nem vághatok vissza, nem akarok vitát szítani, de azt se bírom már, hogy folyton csak nyeljek.


2011. dec. 12. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi is elég közel lakunk a férjem szüleihez, de szerencsére ők semmibe nem szólnak bele, a gyerek nevelési elvünk is megegyezik, nagyon jó anyós és apósra leltem a személyükben!


Sajnos elég sok olyan anyós-após van, mint a Tiétek, és sajnos egyidejűben emiatt mennek tönkre a házasságok.

Beszélj a pároddal, hogy már nem bírod lelkileg, hogy a szülei mindenbe bele szólnak és lassan ez a nyomás alatt összeroppansz. Mond, hogy beszéljen a szüleivel, mert semmi jóhoz nemfog ez vezetni.

Amúgy a párod ezekhez a dolgokhoz mit szól?

2011. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én úgy bírom, hogy nincs nyomást, apósom és anyósom rengeteget segít nekünk
2011. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Meghunyászkodsz, ez a baj. Sajnos így könnyű préda vagy!

Igenis állj ki a véleményed mellett!

Szar dolog, tudom, mi egy háztömbben laktunk anyóssal!

Ha nem szólsz mindíg hogy úgy lesz, ahogy ti akarjátok, akkor hosszútávon tönkremész!

A férjed mennyire áll ki melletted?

2011. dec. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Uhh, ahogy látom ez náluk zsigerből jön, hogy mindenbe beleszólnak.

Első körben üljetek le velük és beszéljetek velük, hogy ez a ti életetetek, stb. stb., ne szóljanak bele. A férjednek kéne leginkább ezt mondania.

Aztán ha ez nem használ, akkor ritkítsátok a látogatásokat, illetve nem kell mindenről tudniuk.

2011. dec. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A férjem legtöbbször az én álláspontomnak ad igazat, bár arra is volt már példa, hgy nem kicsit telebeszélték a fejét és akkor még ő is engem támadt. Na akkor kicsit felvilágosítottam, hogy mi merre hány méter. Legtöbbször azt mondja, hagyjam rájuk. Apósom eléggé fafej. Egyszerű ember, jó az neki, ami van, sosem akart többet a gyerekeinek sem, és végtelenül makacs, csak neki lehet igaza.
2011. dec. 12. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha jol ertem, a ferjed nem szol a szuleinek, pedig neki illene beszelni veluk errol. Te se hagyd magad. Mondd meg, hogy elnezest, de ti mar mindent megbeszeltetek, a ti gyereketekrol van szo, nem az ovekrol. Nem kell vitatkozni, de nyelni sem. Hidd el, hogy semmivel nem leszel jobb a szemukben azaltal, ha hagyod magad, mert igy termeszetesnek veszik, hogy neked akarmit lehet mondani. Hogy ti melyik iskolaba akarjatok kuldeni a gyereketeket, a ti dontesetek, nem a nagyszuloke es nem ertem, hogy egyaltalan miert szolnak ilyenbe bele, nem a nagyszuloknek kell nevelni a gyereket. Meg lehet mondani mindent normalis stilusban.
2011. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én karácsony után finoman megmondanám apósnak meg anyósnak h az a te gyereked majd te eldöntöd mi lesz vele..


Én ezt nem bírnám..


Após jelöltőm is elég érdekes fazon, pl ha velünk utazik elkezdi nekem mondani h jó lenne ha nem beszélnék a párommal mert ő vezet és utána meg végig pofázza az utat h hol kell kanyarodni meg merre, mintha a párom valami kisgyerek lenne..


Én azt se bírtam szó nélkül..

2011. dec. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Anyósom mindig azt hajtogatja, hogy fő a békesség. Csak összeveszés, és talán örök harag lenne a dologból. A férjem pár éve már felcsattant egyszer a saját védelmünkben, akkor hónapokig tartó durcáskodás lett a dologból, végül neki kellett bocsánatot kérnie, és azóta minden változatlan.

Én pl. azt is utálom, hogy kulcsuk van a házunkhoz. Egy időben úgy jöttek be hozzánk, mintha hazamennének. Na azt már sikerült elérnünk, hogy legalább csengessenek, mielőtt nyitják kulccsal a kaput. Ha nem vagyunk itthon, és akkor jönnek át, akkor is simán bejönnek kulccsal.

2011. dec. 12. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!