Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mutassam be a barátomat...

Hogy mutassam be a barátomat a szüleimnek, ha ő idősebb nálam?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk együtt és nagyon szeretem,de én 15 éves vagyok,ő pedig 21 éves,egyetemista.

Talán nem is ez a legnagyobb gond,hanem az,hogy a családja tehetős és apa nem annyira szereti a gazdagokat.De utálok hazudozni a szüleimnek,sokszor ideges vagyok amiatt,hogy esetleg lebukok,mikor azt mondom,hogy a barátnőméknél alszom,közben pedig a barátomnál vagy ha csak simán találkozunk...De a szüleim féltenek,apa már attól rosszul van,ha szóba kerülnek a fiúk,mert "semmi szükségem szerelemre,ráérek vele".

Eddig nem volt semmi gond a kapcsolatunkban,de attól félek,hogy ezek után anyáék nem engednék,hogy találkozzak bármikor a barátommal vagy hogy ott aludjak nála.



2013. márc. 24. 12:10
 1/10 tetro ***** válasza:
100%
15évesen még nem biztos, hogy itt az ideje, hogy 21éves barátodnál aludj.
2013. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Joggal aggódnak. Te még kinövőben vagy a gyerekkorból, egy 21 éves fiú pedig már fiatal férfi. Ez a 6 év korkülönbség most még nagyon sok köztetek, mert teljesen eltérő életszakaszban vagytok. Ugyanez kb 5-8 év múlva, valószínűleg már semmi gondot nem okozna. Lehet, hogy nem tetszik amit írok, de én sem engedném, hogy a 15 éves lányom a 21 éves barátjánál aludjon, akármilyen anyagi helyzetű a családja.

Ezzel együtt ne hazudj a szüleidnek. Lehet, hogy nem fognak örülni, de értékelni fogják az őszinteségedet. Azt, hogy a fiúról mi lesz a véleményük, nem az apja bankszámlája, hanem a veled való viselkedése dönti majd el. Ha esetleg ők nem rajonganak ezért a kapcsolatért, az sem azért lesz, mert nem akarják, hogy boldog légy. Egy felnőtt egészen más dolgokra figyel, és olyasmit is észrevehet, amit egy szerelmes lány nem lát a rózsaszín ködön át...:)

2013. márc. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
De jó, hogy itt a gyk-n mindenki egyetemista, vagy épp most hagyta ott...Megkérdezném, a barátod nem gyerekorvosnak tanul? Aztán mindjárt anatómiázhattok is.
2013. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

talán először tudniuk kéne,hogy van barátod,utána ráérne bemutatni.

mondd nekik,hogy egy fiúval talalkozol,beszélj róla sokat...stb

de ez elég gáz. 15 évesen nem kéne ennyi idő után a barátodnál aludni. vagy ha igen,akkor a szülők engedelyevel,amiről itt szó sincs.

17l

2013. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj, hogy teljesen más életszakaszban vagytok, te még éled a gondtalan gimnazista éveket a szüleiddel, tanulgatsz, pizsipartit rendezel a barátnőiddel, és suli után fagyizni jártok. Ő már fiatal férfi, az egyetemen a jövőjét alapozza meg, teljesen más az érdeklődésetek, a baráti kör, a kikapcsolódási lehetőségeitek, és természetesen mások a szexuális igényei is.


Lehet, ezzel még kicsit várnotok kéne.

2013. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%
Mond el otthon, hogy hamarosan babád lesz, kapod a gyest majd, és te leszel a családfenntartó. Úgyhogy ne sokat pampogjanak.
2013. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Először tényleg csak mesélj arról, hogy találkozgatsz valakivel. Az ottalvásokat most függeszd fel egy időre, mert ha kiderül, hogy eddig össze-vissza hazudtál, akkor -szerintem- egy időre elfelejtheted az éjszakai kimaradásokat.

Mennyi idő után aludtál ott először nála? Lefeküdtetek már? Mióta ismered és honnan?

2013. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem orvosnak tanul a barátom,hanem jogásznak.

Azért nem kérdeztem meg a szüleimet,hogy a barátomnál aludhatok-e,mert tudtam,hogy a válasz mindig "nem" lenne.Akkor meg miért idegesítsem őket?!

Nem vagyok annyira kislány.Oké,hogy ő az első barátom,de ez nem azt jelenti,hogy az életem eddig sem abból állt,hogy suli-otthon,otthon-suli...A barátaival én is jól kijövök,a barátnőimnek nincs baja vele és az sem zavar minket,hogy nem vagyunk egyformák.Alkalmazkodunk,ennyi.

Miért lenne gyereket?!


Először az első hónapfordulónkon aludtam nála,azóta kb. 2-3 hetente ott alszom.Még nem feküdtem le vele,mert ő lesz az első,de szexen kívül minden volt már.

Május óta ismerem.Elég furán ismerkedtünk meg,úgyhogy azt inkább nem írnám le...

2013. márc. 24. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:
16 éves voltam mikor összejöttem az első komoly barátommal. Előtte is voltak "pasik" az életemben, de azokkal nem foglalkoztam komolyan, nem is gondoltam úgy, hogy be kéne őket mutatnom a szüleimnek, tudtam, hogy velük úgysem lesz tartós a dolog. Aztán mikor képbe került ez a srác, valahogy első perctől kezdve automatikus volt számomra, hogy mesélek róla a szüleimnek, főleg anyának, akinek hamar összeállt a kép, hogy a kislánya bizony szerelmes, vagy legalábbis jó úton halad felé. 3 hónapig tartott nálunk az ismerkedés fázis, sokat találkoztunk, de addig még csók sem volt, tényleg csak ismerkedtünk. Ja, az lemaradt, hogy ő akkor volt 22 éves, szóval 6 év van köztünk. Ezt is tudták első perctől kezdve a szüleim. Ő már akkor dolgozott, külön élt, volt autója, stb. Mikor hivatalosan is összejöttünk akkor bemutattam őt a szüleimnek, akik nagyon szimpatikusnak találták és az első perctől kezdve elfogadták őt. Az együttalvást is engedik az elejétől kezdve, mert tudták, hogy már nem vagyok szűz, de azzal is tisztában voltak, hogy nem csak éjszaka lehet szexelni, és mivel majdnem minden nap hozzá mentem suli után, gondolták, hogy nem az együttalvásra várnánk amúgy sem. Azóta eltelt 4 év, még mindig együtt vagyunk, azóta főiskolás lettem, együtt élünk, és tervezzük a közös jövőnket, a szüleim pedig a mai napig imádják őt. Szóval ilyen is van, hálistennek. Szerintem ez sokkal korrektebb hozzáállás, mint az, hogy foggal körömmel tiltjuk a gyereket a barátjától. De még nem vagyok szülő, lehet, hogy egyszer én is rosszul leszek a gondolattól is, hogy a gyerekem szerelmes... :) Szerintem próbáld te is beadagolni - főleg anyukádnak, ha apukád rosszul reagál -, hogy van valaki, akivel jóban vagy, szimpatikus, tetszik, stb. Ebből össze fog neki állni a kép, aztán jöhet a bemutatás.
2013. márc. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lassan egy éve ismered, de csak 4 hónapja vagytok együtt, ez pozitív, így legalább mondhatod, hogy volt ismerkedési időszak. :)

Szerintem is anyukádnak kezdj el mesélni róla először, csak lazán, pl. főzés közben. Elmondhatod neki, hogy már együtt vagy vele egy ideje, de eddig azért nem mondtad, mert pl. nem voltál biztos a dologban. Azt hagyd ki, hogy már történtek dolgok kettőtök között, de talán azt se mondd el, hogy aludtál már nála. Szerintem így annyira nem fog kiakadni. Kérdezz rá, hogy szeretné-e megismerni. Ha igen, akkor jöhet a bemutatás. Anyukád beszélhetne először apukáddal, így ő is könnyebben emésztené meg a dolgot.

Majd pár hónap múlva térj rá az ottalvós témára, addig szerintem ne, mert tiltani fognak (a leírásodból ítélve). És legyünk őszinték: meg is érdemelnéd, hisz becsaptad, átverted őket.

Sok sikert, majd írd meg mi volt, ha meséltél neki róluk! :)

2013. márc. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!